۲۲۹۷۱۸
۴۸۳۵
۴۸۳۵

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

تغییرات ناخواسته و ناراحت کننده در واژن می‌تواند سبک زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد اما لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا می‌تواند شما را به حالت عادی خود بازگرداند.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

لیزر مونالیزا یک روش پزشکی سریع، آسان و بدون جراحی است که برای لابیاپلاستی یا جوانسازی واژن انجام می‌شود. روش مونالیزا به طور موثر و ایمن، از طریق لیزر بدون درد، موجب جوانسازی واژن می‌شود. اگر درباره اینکه چطور لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا انجام می‌شود، کنجکاوید، در ادامه این مطلب از نی نی بان همراه ما باشید، شما را با شیوه انجام آن، بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در این مطلب می‌خوانید:

 • لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست؟
 • چه افرادی می‌توانند از لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا بهره ببرند؟
 • لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چگونه انجام می‌شود؟
 • فواید لابیاپلاستی توسط لیزر مونالیزا
 • مدت زمان لیزر مونالیزا چقدر است؟
 • آیا عوارض جانبی برای لیزر مونالیزا وجود دارد؟
 • آیا روش لیزری مونالیزا دردناک است؟
 • آیا جوانسازی واژن بی‌ خطر است؟
 • آیا جوانسازی واژن مونالیزا برای من مناسب است؟

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست؟

جوانسازی واژن با روش مونالیزا بسیار کم‌خطر است و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

لیزر مونالیزا، یک لیزر درمانی ملایم برای جوانسازی واژن است که تنها حدود پنج دقیقه طول می‌کشد! مراقبت‌های پس از انجام این کار، فقط خودداری از مقاربت به مدت پنج روز پس از انجام این کار است. جوانسازی واژن با روش مونالیزا بسیار کم‌خطر است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. از نظر بالینی ثابت شده که این روش، شرایطی مانند سستی و خشکی واژن، سوزش، خارش، درد هنگام رابطه جنسی و بی‌اختیاری ادرار را نیز، تسکین می‌دهد.

این روش جوانسازی می‌تواند سلامت جنسی شما را بهبود ببخشد و علائم ناخواسته را در چند جلسه ساده برطرف کند. بسیاری از زنان پس از گذشت یک جلسه متوجه بهبودی می‌شوند. لازم است به این نکته توجه کنید که درد و ناراحتی واژن نباید بخشی از روند بالا رفتن سن باشد.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

چه افرادی می‌توانند از لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا بهره ببرند؟

با افزایش سن و پس از یائسگی، سطح استروژن شروع به کاهش می‌کند و بافت واژن ممکن است شروع به آتروفی (تجزیه شدن) کند، به این معنی که بافت نازک و خشک می‌شود. این کاهش استروژن همچنین می‌تواند در طول شیمی درمانی یا پرتودرمانی نیز رخ دهد. این تغییر ممکن است همراه با التهاب باشد که ممکن است باعث ناراحتی، خارش، سوزش یا گاهی اوقات حتی خونریزی شود.

آتروفی واژن ممکن است باعث شود که شما موارد زیر را تجربه کنید:

درمان جوانسازی واژن با روش لیزر مونالیزا می‌تواند این عوارض جانبی ناخواسته و ناراحت کننده ناشی از آتروفی واژن در طول یا بعد از یائسگی را کاهش دهد.
 • ناراحتی یا خونریزی واژن
 • عفونت ادراری مکرر یا مزمن
 • مقاربت و دخول دردناک
 • بی‌اختیاری ادرار
 • یک بیماری پوستی پس از یائسگی به نام لیکن اسکلروزوس

درمان جوانسازی واژن با روش لیزر مونالیزا می‌تواند این عوارض جانبی ناخواسته و ناراحت کننده ناشی از آتروفی واژن در طول یا بعد از یائسگی را کاهش دهد. روش مونالیزا همچنین می‌تواند یک گزینه عالی برای جوانسازی واژن بدون جراحی بعد از زایمان برای سفت کردن بافت کشیده شده واژن باشد. اگر متوجه شدید که هر یک از علائم بالا را دارید و به دنبال تسکین هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا ببیند آیا جوانسازی واژن مونالیزا برای شما مناسب است یا خیر.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چگونه انجام می‌شود؟

درمان غیر جراحی جوانسازی واژن بسیار سریع و بدون درد است. این روش به راحتی در مطب پزشک شما انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. روش مونالیزا غیر هورمونی است و جایگزینی فوق العاده برای استروژن و روان کننده‌هاست.
ابتدا یک بی حس کننده موضعی اعمال می‌شود و یک دستگاه کوچک شبیه به سونوگرافی وارد واژن می‌شود و سپس در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخد. این حرکت، انرژی ملایم لیزر را به بافت واژن منتقل می‌کند.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟
در طی عمل مونالیزا، انرژی لیزر ملایم و بدون درد واژن را تحریک می‌کند تا رگ‌های خونی جدید ایجاد شوند. با ایجاد این رگ‌های خونی جدید، سطح الاستین و کلاژن شما افزایش می‌یابد که منجر به سلامتی و ترمیم بافت واژن می‌شود. بعد از حدود پنج دقیقه، جوانسازی واژن مونالیزا کامل شده و می‌توانید روز خود را ادامه دهید!

فواید لابیاپلاستی توسط لیزر مونالیزا

این روش جوانسازی، بافت واژن شما را سالم‌تر، محکم‌تر و سفت‌تر می‌کند.

این روش جوانسازی، بافت واژن شما را سالم‌تر، محکم‌تر و سفت‌تر می‌کند. این درمان موجب می‌شود که خون راحت‌تر به ناحیه واژن جریان یابد. ممکن است پس از اولین درمان یا پس از چند درمان اولیه، کمی از علائم و نشانه‌های تسکین و درمان را ببینید.
به طور متوسط، زنان در طی یک تا سه بار مراجعه، متوجه تفاوت خواهند شد. علاوه بر این، اگر به یک بیماری پوستی به نام لیکن اسکلروزیس مبتلا شده‌اید که باعث ایجاد لکه‌های نازک و سفید رنگ در ناحیه تناسلی در زنان یائسه می‌شود، جوانسازی واژن مونالیزا نیز می‌تواند به شما کمک کند.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

 

این روش درمانی می‌تواند به بهبود موارد زیر کمک کند:

 • بهبود سلامت واژن، مانند کاهش عفونت‌های واژن
 • بهبود زندگی جنسی، به ویژه درمورد روان بودن طبیعی
 • به حداقل رساندن بی‌اختیاری ادرار و بازگشت به زندگی فعال
 • سفت شدن بافت واژن و از بین بردن حالت شلی یا کششی واژن
 • کاهش درد، خارش، سوزش و خشکی واژن
  دوره معمول درمان جوانسازی واژن مونالیزا در طول چهار ماه است. بسیاری از زنان هر شش هفته، سه بار برای درمان مراجعه می کنند.

مهم‌ترین نکته این درمان این است که به افزایش عزت نفس شما کمک می‌کند. مواردی مانند درد، خشکی و خارش مانع زندگی روزمره و روابط نزدیک افراد می‌شود و بسیاری از زنان در سکوت رنج می‌برند و احساس ناراحتی را تحمل می‌کنند.

مدت زمان لیزر مونالیزا چقدر است؟

دوره معمول درمان جوانسازی واژن مونالیزا در طول چهار ماه است. بسیاری از زنان هر شش هفته، سه بار برای درمان مراجعه می کنند و گاهی اوقات برای دوام، نیاز به یک بار در سال دارید. خوشبختانه، از آنجا که روش مونالیزا بسیار سریع و آسان است، این نوع لیزر را می‌توان حتی به صورت سالانه نیز انجام داد.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا عوارض جانبی برای لیزر مونالیزا وجود دارد؟

عوارض جانبی روش مونالیزا بسیار نادر است. عوارض جانبی جزئی و موقت ممکن است شامل حساسیت واژن، خارش، سوزش، خونریزی یا ترشح باشد. مزایای درمان فوق‌العاده است و تنها مراقبت‌های بعدی مورد نیاز، خودداری از مقاربت یا دخول به مدت پنج روز پس از عمل است.

آیا روش لیزری مونالیزا دردناک است؟

در درمان جوانسازی واژن مونالیزا هیچ درد یا ناراحتی را احساس نخواهید کرد.

در درمان جوانسازی واژن مونالیزا هیچ درد یا ناراحتی را احساس نخواهید کرد. این روش، سریع، کم خطر و غیر جراحی است. فقط بیماران ممکن است در طول عمل احساس لرزش ملایمی را تجربه کنند.

آیا جوانسازی واژن بی‌ خطر است؟

روش مونالیزا توسط FDA در دسامبر 2014 تایید شد. از آن زمان، این روش به طور گسترده و ایمن برای کمک به زنان برای کاهش درد و ناراحتی، چه پس از زایمان و چه در حوالی یائسگی، مورد استفاده قرار گرفته است.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا جوانسازی واژن مونالیزا برای من مناسب است؟

اگر از سلامت خوبی برخوردار هستید، در حال حاضر باردار نیستید یا یائسه هستید که علائم ذکر شده در بالا را تجربه می‌کنید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل مونالیزا باشید. لازم است تا در ابتدا با یک پزشک مشورت کنید و درصورت تایید او، انجام این عمل را آغاز کنید.
پیشنهاد می‌کنیم سری به کلینیک پوست، مو و زیبایی نی نی بان بزنید.

منبع: toplinemd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.