۲۲۹۸۷۹
۲۸۷۵
۲۸۷۵

بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید با یک رژیم اصولی به اندام دلخواهتان برسید، در این مقاله با ما همراه شوید تا بهترین دکتر رژیم لاغری را به شما معرفی کنیم.

بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
اگر تا به حال بارها تصمیم به کاهش وزن گرفتید و رژیم‌های سخت لاغری را امتحان کردید اما شکست خوردید، شما نیاز به یک پزشک متخصص لاغری دارید. مشورت با یک پزشک متخصص در این راه به شما کمک می‌کند تا علاوه بر پیش گرفتن یک روند سالم، انگیزه خود را از دست ندهید و تا رسیدن به نتیجه دلخواهتان ادامه دهید. در ادامه بهترین دکتر رژیم لاغری را به شما معرفی خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • دکتر رژیم لاغری چگونه شما را در جهت کاهش وزن راهنمایی می‌کند؟
 • معرفی بهترین دکتر رژیم لاغری

بیشتر بخوانید: روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
کاهش وزن معمولا برای کسانی که اضافه وزن دارند یک هدف دست نیافتنی است. این موضوع به این دلیل است که روند کاهش وزن می‌تواند در بسیاری از موارد چالش برانگیز شود و کاهش وزن به روش اصولی و سالم می‌تواند حتی دشوارتر به نظر برسد. اما کاهش وزن اصولی می‌تواند سلامت شما را نیز تضمین کند. فراموش نکنید که برای داشتن یک رژیم لاغری اصولی بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید و در این راه از او کمک بگیرید. بهترین دکتر رژیم لاغری برای شما کسی است که شما را برای کاهش وزن به روشی سالم ترغیب می‌کند، رژیمی که نیازهای خاص شما را برآورده کرده و سلامتتان را تضمین کند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: نوزاد دو ماهه چند کیلو باید باشد؟

دکتر رژیم لاغری چگونه شما را در جهت کاهش وزن راهنمایی می‌کند؟


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
زمانی که برای کاهش وزن و رسیدن به نتیجه دلخواهتات از یک دکتر رژیم لاغری کمک می‌گیرید، او چندین عامل را برای طراحی یک رژیم مناسب برای شما بررسی می‌کند.

از جمله عواملی که مورد بررسی دکتر رژیم لاغری قرار می‌گیرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارزیابی سلامت عمومی و میزان چربی اضافی


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
ابتدا پزشک مربوطه برای محاسبه توده بدنی یا BMI شما، وزن و قدتان را اندازه‌گیری می‌کند تا میزان وزن اضافی شما را نسبت به استاندارد سلامت، شناسایی کند.

اندازه گیری قد، وزن و دور کمر به پزشک این امکان را می‌دهد تا علاوه بر محاسبه شاخص توده بدنی از میزان ریسک ابتلا به بیماری‌هایی که سلامت شما را به خطر می‌اندازند، مطلع شود.

همچنین ممکن است علاوه بر قد و وزن دور کمرتان را نیز اندازه‌گیری کند. اندازه‌ گیری دور کمر راه خوبی برای بررسی این است که چقدر چربی در اطراف شکم جمع شده، زیرا وجود چربی زیاد می‌تواند خطر بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و سکته را افزایش دهد.

به طور مثال BMI شما ممکن است در محدوده سلامت باشد اما شما همچنان چربی شکم اضافی داشته باشید. این نشان می‌دهد که شما هنوز معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت قرار دارید.

مطالب پیشنهادی: رژیم غذایی تیروئید هاشیموتو، حتماً بخوانید!

شناسایی دلایلی که باعث افزایش وزن شما شده‌اند


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
معمولا سبک زندگی فرد تاثیر مستقیمی بر افزایش وزن و چاقی او دارد. در این مرحله دکتر رژیم لاغری از شما می‌خواهد تا رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی فعلی خود را ارزیابی کنید تا بتواند یک روند متفاوت‌تر و سالم‌تر را برای آینده شما طراحی کند.

ممکن است از شما خواسته شود که به مدت ۱ هفته یک دفتر خاطرات غذایی برای خود تهیه کنید و هرچیزی که در طول روز و هفته می‌خورید، درون آن دفترچه یادداشت کنید. این کار می‌تواند به پزشک شما کمک کند تا عادت‌های اشتباه مانند اضافه کردن شکر به چای خود را شناسایی کرده و از شما بخواهد تا آن‌ها را تغییر دهید.

بررسی سبک زندگی، نوع غذا خوردن و میزان فعالیت بدنی شما، به پزشک این امکان را می‌دهد تا برنامه‌ای دقیق و متناسب با سبک زندگیتان برای کاهش وزن ترتیب دهد.

این موضوع برای بررسی فعالیت بدنی شما نیز صدق می‌کند. شاید پزشکتان از شما بخواهد یک گام شمار داشته باشید و تعداد قدم‌هایی را که در یک روز برمی‌دارید، اندازه‌گیری کنید. این موضوع کمک می‌کند تا پزشک برخی فعالیت‌های بدنی متناسب با سبک زندگی شما را به برنامه روزانه‌تان اضافه کند.

بیشتر بخوانید: پرطرفدارترین رژیم لاغری در دنیا کدام است؟

تعیین اهداف کاهش وزن


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
در این مرحله دکتر رژیم لاغری بعد از اندازه‌ گیری شاخص توده بدنی شما و شناسایی عواملی که باعث افزایش وزنتان می‌شوند، یک برنامه مشخص را برایتان طراحی خواهد کرد. پزشک این اهداف و برنامه‌ها را کاملا براساس سبک زندگی و عوامل جانبی موثر بر چاقی بدنتان ، طراحی می‌کند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین کرم دور چشم زیر ۳۰ سال و بالای ۴۰ سال

بررسی بیماری‌های موثر در چاقی و تجویز دارو در صورت عدم کاهش وزن


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
اگر به پیشنهاد پزشک تغییراتی در رژیم غذایی و سطح فعالیت بدنی خود ایجاد کرده‌اید اما مقدار قابل توجهی وزن کم نمی‌کنید، دکتر رژیم لاغری ممکن است داروهایی را توصیه کند که می‌تواند کمک کننده باشد.

اگر تغییراتی در رژیم غذایی و سطح فعالیت بدنی خود ایجاد کرده‌اید اما وزن کم نمی‌کنید، دکتر ممکن است داروهایی را توصیه کند.

پزشک در این مرحله سعی می‌کند تا علت عدم کاهش وزن را شناسایی کند و اگر این علت مرتبط با یک بیماری جانبی باشد، با تجویز دارو سعی می‌کند تا این مشکل را حل کند و بعد از کنترل مشکل، روند کاهش وزن دوباره از سر گرفته می‌شود.

مطالب پیشنهادی: رژیم فستینگ چیست؟ یک راهنمای کامل

پیشنهاد جراحی برای کاهش وزن


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
اگر تغییر شیوه زندگی و داروهای تجویز شده موثر واقع نشد، دکتر رژیم لاغری شما ممکن است جراحی به منظور کاهش وزن را به شما پیشنهاد دهد. جراحی کاهش وزن معمولاً فقط برای افرادی که BMI آن‌ها حداقل ۳۵ یا ۴۰ باشد، انجام می‌شود.

معمولا جراحی کاهش وزن به افرادی پیشنهاد می‌شود که BMI آن‌ها حداقل ۳۵ یا ۴۰ باشد.

توجه داشته باشید که در چنین شرایطی جراحی کاهش وزن تنها یک پیشنهاد از سوی پزشک است و قبل از تصمیم‌گیری بهتر است تمامی جوانب و عوارض‌های ناشی از جراحی لاغری را بسنجید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی مناسب برای ۳ ماهه اول بارداری

معرفی بهترین دکتر رژیم لاغری


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
همان‌طور که اشاره کردیم، برای داشتن یک رژیم لاغری اصولی و متناسب با نیازهای بدنمان بهتر است قبل از هر چیز از یک متخصص رژیم مشورت بگیریم و از همراهی او در این راه بهره‌مند شویم. نکته حائز اهمیت آن است که همراهی یک دکتر مجرب در این راه بسیار مهم و موثر خواهد بود و بهترین دکتر رژیم لاغری کسی است که تمامی جوانب و عوامل موثر برای درمان چاقی شما را بررسی و ارزیابی کند.

بهترین دکتر رژیم لاغری کسی است که تمامی جوانب و عوامل موثر برای درمان چاقی شما را بررسی و ارزیابی کند.

در ادامه برخی از بهترین دکترهای رژیم لاغری را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • دکتر مهسا شیری (کارشناس تغذیه و رژیم درمانی)
 • دکتر مائده تقوایی (متخصص تغذیه و رژیم درمانی)
 • دکتر محمد حسن ابوالحسنی (پزشک و متخصص تغذیه و رژیم)
 • دکتر مریم مظاهریان (متخصص تغذیه و رژیم درمانی)
 • دکتر نیره کابلی (دکتر تغذیه و رژیم درمانی)
 • دکتر یحیی پاسدار (متخصص تغذیه)

پیشنهاد ویژه نی نی بان: پاک کردن تاتو ابرو به روش ریموو آیا برای زنان مشکل ساز است ؟

کلام آخر


بهترین دکتر رژیم لاغری، اصولی رژیم بگیریم
بسیاری از افراد در راه کاهش وزن و لاغری شکست می‌خورند و از رسیدن به اهدافشان در این راه دست می‌کشند. یکی از مهم‌ترین دلایل شکست این افراد دنبال کردن رژیم‌های غیر اصولی و مشورت نکردن با یک پزشک متخصص است. در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با روند یک رژیم اصولی، بیشتر آشنا کنیم و به شما بگوییم که بهترین دکتر رژیم لاغری کسی است که شما را در این راه راهنمایی خواهد کرد. فراموش نکنید که داشتن یک رژیم متناسب با بدن علاوه بر آن که شما را به به اندام دلخواهتان می‌رساند، می‌تواند سلامت شما را نیز در بلند مدت تضمین کند.

منبع: nhs

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.