۲۳۴۴۶۶
۳۳۸۸
۳۳۸۸
پ

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 

هنگامی که یک بیمار به دندانپزشک مراجعه می‌کند، اولین چیزی که می‌خواهد بداند این است که آیا دندانپزشک مهارت‌های لازم را دارد، یا نه. ما در این مقاله، شما را با بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران و ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب آشنا می‌کنیم.

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 

هنگامی که یک بیمار به دندانپزشک مراجعه می‌کند، اولین چیزی که می‌خواهد بداند این است که آیا دندانپزشک مهارت‌های لازم را دارد، یا نه. ما در این مقاله، شما را با بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران و ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب آشنا می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • چرا مراجعه به بهترین دکتر دندانپزشک، حیاتی است؟
 • داشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب با بیمار
 • مدیریت زمان خوب
 • شفافیت در مورد سلامت دهان
 • رفتار منحصر به فرد با هر بیمار
 • داشتن یک تیم پشتیبانی خوب
 • آموزش بیماران
 • داشتن دانش گسترده
 • به روز نگه داشتن دانش
 • فضای دلنشین مطب
 • اجازه مشارکت به بیمار
 • صداقت و دلسوزی


چرا مراجعه به بهترین دکتر دندانپزشک، حیاتی است؟

مراقبت از دندان‌ها بخشی ضروری از سلامت کلی هر شخص است. مشکلات درمان‌نشده دهان و دندان می‌تواند منجر به علائمی مانند درد، عفونت یا از دست دادن دندان شود. حتی اگر فردی هستید که اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهید و به طور مرتب دندان‌های خود را چک می‌کنید، باید مطمئن شوید که دندانپزشک شما خوب است.

بیشتر بخوانید: تاتو دندانپزشکی چیست؟

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
انتخاب بهترین دندانپزشک

صد البته که یک دندانپزشک خوب باید مهارت‌های لازم را داشته باشد، اما داشتن مهارت، تنها شرط لازم برای یک دندانپزشک خوب نیست. چطور؟ مثلا هر قدر هم دندانپزشک شما از نظر حرفه‌ای خوب باشد، اگر کارکنان مطب، یا کلینیک بی‌ادب باشند و سر شما فریاد بزنند، احتمالا به دنبال یک دندانپزشک دیگر خواهید بود.
در مقاله امروز، نگاهی داریم به برخی از ویژگی‌های اضافی، اما مهمی که یک دندانپزشک خوب باید دارا باشد.

1- داشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب با بیمار

همانطور که چند خط بالاتر به آن اشاره کردیم، ارتباط قوی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که دندانپزشک باید داشته باشد، به‌ویژه اگر بیمار دچار اضطراب باشد، و این شرایطی است که بیشتر مراجعان به دندانپزشکی آن را تجربه می‌کنند. یک دندانپزشک خوب در ابتدا بدون عجله و آرام برای بیمارانش وقت می‌گذارد که این کار به آرامش آن‌ها کمک می‌کند. این موضوع هم برای دندانپزشک مفید است، هم برای بیمار چون باعث می‌شود که کارهای دندانپزشکی در سریع‌ترین زمان و با کمترین استرس ممکن انجام شود.
خب، اگر یک دندانپزشک این ویژگی را داشته باشد، شما به احتمال زیاد برای بقیه کارهای دندانپزشک خود دوباره به مطب او مراجعه می‌کنید.

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی رفتن در بارداری، بهترین زمان

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
۲- مدیریت زمان خوب

هیچ‌کس دوست ندارد منتظر بماند ، به‌خصوص در اتاق انتظار مطب، یا بیمارستان. درست است که برخی از پزشکان همه تلاش خود را به کار می‌برند تا اتاق انتظار را به مکانی دلپذیر برای بیماران تبدیل کنند، با این حال اکثر بیماران ترجیح می‌دهند در اسرع وقت به اتاق معاینه دنداپزشک بروند. این اتفاق کاملا قابل درک است، چون بسیاری از افراد زندگی پرمشغله‌ای دارند.

برخی از بیماران دوست ندارند بدانند که شرایط همه دندان‌های آن‌ها به چه شکل است، اما برخی دیگر دوست دارند بدانند کدام‌یک از دندان‌های آن‌ها ناسالم است

دقیقا به همین دلیل است که مدیریت زمان در مطب دندانپزشکی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. صد البته ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که به دلیل شرایط پیش‌بینی‌نشده، درمان بیماران قبلی بیشتر از حد انتظار طول بکشد. در چنین مواردی بهتر است شرایط را درک کنید و صبور باشید.

۳- شفافیت در مورد سلامت دهان

درست است که برخی از بیماران دوست ندارند بدانند که شرایط همه دندان‌های آن‌ها به چه شکل است، اما برخی دیگر دوست دارند بدانند کدام‌یک از دندان‌های آن‌ها ناسالم است و در چه وضعیتی قرار دارد. آیا لازم است دندان را پر کنند ؟ آیا لازم است دندان را بکشند؟ چند تا از دندان‌هایشان وضعیت اورژانسی دارد و شرایطی مثل این. بنابراین مهم است که دندانپزشکان به بیماران خود، اطلاعات کافی درباره وضعیت سلامت دهان و دندان ارائه بدهند. حتی بهتر است به روشی ساده درباره نحوه درمان هم توضیحاتی را با بیمار درمیان بگذارند.

بیشتر بخوانید: بردن کودکان به دندانپزشکی، نکات مهم

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
۴- رفتار منحصر به فرد با هر بیمار

هر فردی که به مطب دندانپزشک می‌رود، با افراد دیگر متفاوت است بنابراین دندانپزشکان باید با هر بیمار به صورت منحصر به فرد رفتار کنند. در همه موارد حرفه‌ای برخی از بیماران دوست دارند صحبت‌های جزئی‌تری با پزشک داشته باشند . این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا آرام شوند. برخی دیگر از بیماران هم از پزشک می‌خواهند تا حد امکان کمتر صحبت کند و به اصل مطلب یعنی همان درمان بپردازد تا بتوانند سریع مطب را ترک کنند.
مهم است که دندانپزشک (یا هر پزشک دیگر) منطبق با شخصیت هر بیمار با او رفتار کند.

5- داشتن یک تیم پشتیبانی خوب

یک دندانپزشک نباید مجبور باشد به جای تمرکز بر روی درمان، یادداشت‌برداری کند و تجهیزات لازم را بیاورد، یا مواد پرکننده را مخلوط کند. این کارها بر عهده دستیار او است. دستیار دندانپزشک، نقش مهمی در ارائه مراقبت‌های دهان و دندان با کیفیت بالا ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید: خدمات شبانه روزی vip دندانپزشکی شامل چه مواردی می‌شود؟

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
۶- آموزش بیماران

تا به حال برایتان پیش آمده که از دندانپزشک توضیح بخواهید، اما او توضیحات مورد نیاز شما را ارائه ندهد. بهترین دندانپزشکان آن‌هایی هستند که به بیماران خود درباره مراقبت‌های دندانی مناسب و گزینه‌های درمان، اطلاعات ارائه می‌دهند.

۷- داشتن دانش گسترده

یک دندانپزشک عالی در مورد دندان‌ها و بهداشت دهان و دندان، دانش زیادی دارد. او قادر به شناسایی سریع مشکلات و ارائه موثرترین درمان‌ها است .

۸- مجهز به فناوری‌های جدید

یک دندانپزشک عالی در جریان آخرین نوآوری‌ها در فناوری دندانپزشکی قرار دارد و تکنیک‌ها و تجهیزات جدید را در مطب خود قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: انواع سرامیک‌های دندانی و کاربردهای آن‌ها را بشناسید

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
۹- به روز نگه داشتن دانش

یک دندانپزشک خوب، از فرصت‌های یادگیری مداوم استقبال می‌کند تا از تحقیقات جدید و فناوری‌های روز آگاه باشد. چنین دندانپزشکی متعهد به یادگیری است و می‌خواهد همیشه در خط مقدم صنعت دندانپزشکی قرار داشته باشد.

یک دندانپزشک عالی، بیمار را در تصمیم‌گیری برای درمان مشارکت می‌دهد. او به بیمارانش اجازه می‌دهد به سوابق خود دسترسی داشته باشند و همه گزینه‌های درمان را بدانند.

۱۰- فضای دلنشین مطب

مطب یک دندانپزشک خوب، فضایی دلپذیر دارد. بیماران هرگز احساس عجله و ناراحتی نمی‌کنند . کل کارکنان، رفتاری دوستانه و احترام‌آمیز دارند.

۱۱- اجازه مشارکت به بیمار

یک دندانپزشک عالی، بیمار را در تصمیم‌گیری برای درمان مشارکت می‌دهد. او به بیمارانش اجازه می‌دهد به سوابق خود دسترسی داشته باشند و همه گزینه‌های درمان را بدانند.

۱۲- صداقت و دلسوزی

یک دندانپزشک خوب، صادق و دلسوز است. مشکلات دندانی می‌تواند بسیاری از بخش‌های زندگی افراد را تحت تاثیر قرار بدهد و دندانپزشکان باید نسبت به مشکلات ناشی از سلامت ضعیف دندان حساس باشند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص دندانپزشکی

بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران 
بهترین دکتر دندانپزشکی غرب تهران

در ادامه با بهترین پزشکان دندانپزشکی غرب تهران آشنا می‌شوید:

 • دکتر توحید طبرستانی؛ متخصص بیماری‌های دهان و فک و صورت
 • دکتر نوروززاده؛ دندانپزشکی زیبایی
 • دکتر عاطفه فراهانی؛ جراح زیبایی

خلاصه

برای یک دندانپزشک خوب فقط دانش دندانپزشکی، مهم نیست. او باید اطلاعات خود را به روز نگه دارد، تیم پشتیبان حرفه‌ای داشته باشد، با هر بیمار به شکل منحصر به فرد رفتار کند، به بیمارانش آموزش دهد و صادق و دلسوز باشد.

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند