465
کد: 209498
30 شهريور 1398 - 08:08
من بعد از رابطه قرص تنسی مصرف کردم و خونریزی زیادی داشتم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام.من چند ساعت بعد از رابطه یک عدد قرص تنسی ۱.۵ میل خوردم.بعد از اون زمان پریودم ۱۰ روز به تعویق افتاد و بعد از اون لکه بینی به صورت کدر و غیر شفاف داشتم به مدت یک هفته که در اواسط هفته مقدار ترشح کدر و غیر شفافم زیاد هم شد.بعد از یک هفته خونریزی به صورت خون قرمز و شفاف همراه با درد شدید در زیر شکم و پاها و کمر داشتم.درد نسبت به زمانهای عادی پریودم خیلی بیشتر بود و تا الان که پنج روز از شروع خونریزی شفاف گذشته حجم خونریزی کم نشده..نسبت به زمانهای عادی پریود که بعد از روز سوم به تدریج از حجم خون کم میشد تا اتمام دوره که معمولا ۷ روزه بود.آیا این تغییرات از عوارض استفاده از قرص است؟

پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی شما را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: