۲۴۱۲۱۲
۳۱۷
۳۱۷

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟

گیر افتادن توسط کودک‌تان در حین رابطه زناشویی اگرچه برای دیگران خنده‌دار است، اما می‌تواند شرم آورترین اتفاقی باشد که برای شما افتاده و خاطره‌ای ناخوشایند در ذهن فرزندتان باقی بگذارد. این مقاله را بخوانید تا ببینید چطور باید با مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک برخورد کرد.

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟

مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک ممکن است چیز ترسناکی به نظر برسد، اما هر چیزی یک راه حلی دارد. مهم‌ترین نکته در مواجهه کودک با رابطه جنسی والدین این است که شما به عنوان پدر و مادر خونسردی خود را حفظ کنید و شرایط را در حد فهم (و مناسب سن) فرزندتان به او توضیح دهید.

در این مقاله می‌خوانید:

پیامدهای مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک

روانشناسان بر این باورند که مشاهده اولیه این صحنه می‌تواند باعث ناراحتی کودک شود، زیرا کودک در معرض یک برخورد صمیمی قرار می‌گیرد که در آن جایی ندارد. این موضوع به همراه شکاف در سد روانی پس از مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک باعث می‌شود که او نتواند در روابط بین فردی و تمایلات جنسی خود در نوجوانی و بزرگسالی تعادل برقرار کند. با این حال، هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز داریم تا بتوانیم تمام پیامدهای احتمالی را درک کنیم.


بیشتر بخوانید: رابطه جنسی در زندگی زناشویی با حضور بچه


اگر کودکی رابطه جنسی والدینش را دید چه کار کنیم؟

اولین واکنشی که اکثر والدین به گیر افتادن در چنین شرایطی از خود نشان می‌دهند، هل شدن یا عصبانی شدن است، اما بهترین کار این است که آرام بمانید و کودک خود را مقصر چیزی که از آن خبر نداشته است ندانید. پس بدون این‌که در دام عصبانیت خود بیفتید، یک نفس عمیق بکشید و رویکردی ملایم در پیش بگیرید. راهکارهای زیادی برای مواجهه با این شرایط وجود دارند که عبارتند از:

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟


بیشتر بخوانید: عادت هایی که زن و شوهر موفق هر صبح دارند


خونسردی خود را حفظ کنید

مواجهه کودک با رابطه جنسی والدین می‌تواند ترسناک باشد، اما تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا وحشت زده رفتار نکنید یا خیلی متعجب نشوید. در واقع، اگر مضطرب یا خیلی خجالت زده به نظر برسید، کودک شما این احساسات را درک می‌کند و ممکن است فکر کند که اتفاق بدی افتاده است. درعوض، با لحن همیشگی خود به او سلام کنید یا با یک جمله «هی، عزیزم! ندیدمت آن‌جا ایستاده‌ای!» به صورت غیررسمی با فرزندتان حرف بزنید و همزمان، ملحفه را روی بد‌ن‌تان بکشید.

منتظر واکنش کودک خود بمانید

اگر هنگام وقوع این اتفاق اتاق خواب شما در حدی تاریک بود که شک دارید فرزندتان جزئیات زیادی را دیده باشد، قبل از بهانه آوردن یا پرسیدن این‌که چه چیزی دیده است، منتظر واکنش او باشید. اگر فرزند شما خیلی کوچک باشد، به احتمال زیاد حتی قدرت پردازش چیزی که دیده است را ندارد. در این صورت می‌توانید یک مکالمه معمولی با او داشته باشید و از او بپرسید که آیا کابوس دیده است یا غذا می‌خواهد؟

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟


بیشتر بخوانید: چه زمان هایی باید رابطه جنسی متوقف گردد؟


متناسب با سن کودک شرایط را توضیح دهید

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید، بگویید در حال بغل کردن مامان یا بابا بوده‌اید و مامان یا بابا قرار است دوش بگیرد و به همین دلیل است که لباس به تن ندارد. حواس‌تان باشد که از دادن جزئیات یا توضیحات اضافی دوری کنید و سن کودک خود را حتماً در نظر بگیرید.

سعی کنید احساسات کودک خود را دریابید

به محض این‌که فرزندتان را دیدید، از نگاه کردن به این‌ور و آن‌ور در حین صحبت کردن با او خودداری کنید و در عوض، نگاه خود را به چهره‌اش بدهید تا بفهمید در سر او چه می‌گذرد. ممکن است دلایل مختلفی برای ورود کودک شما به اتاق خواب‌تان وجود داشته باشد. به عنوان مثال، شاید فرزندتان از یک کابوس بیدار شده و در رختخواب خود غلت می‌زده که صداهای شما را شنیده و کنجکاو شده است. وقتی احساسات فرزندتان را متوجه شوید، با غریزه طبیعی خود می‌توانید یک جواب خوب برای سوالاتش پیدا کنید.

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟


بیشتر بخوانید: تاثیر اتاق خواب در کیفیت رابطه جنسی چیست؟


بلافاصله وارد نقش والدینی خود شوید

مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک ممکن است شما را شرمگین و غافلگیر کند، اما فوراً باید وارد نقش والدینی خود شوید. بنابراین، طبیعی رفتار کنید و از فرزندتان بخواهید که برای بغل کردن شما به رختخواب بیاید تا به او بفهمانید که همه چیز طبیعی است. با این حال، اگر با این موضوع راحت نیستید، از او بخواهید که به اتاقش برگردد و به او بگویید که تا ۳۰ ثانیه دیگر به او سر می‌زنید.

از کلمات درست استفاده کنید

استفاده از کلمات درست می‌تواند فوراً اوضاع را آرام کند، اما باید به اندازه کافی خونسرد باشید تا واکنش تند و سریعی از خود نشان ندهید. برای این کار، یک لحظه مکث کنید و سپس، خیلی ساده به فرزندتان بگویید: «ما داشتیم کمی با هم خلوت می‌کردیم.» اگر این را مناسب نمی‌دانید، یک جمله از پیش آماده شده دیگر پیدا کنید. موفقیت این تکنیک تا حد زیادی به سن فرزند شما بستگی دارد، زیرا درک او از حریم خصوصی به بلوغ او مرتبط می‌شود.

اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید چه کنیم؟


بیشتر بخوانید: نشانه های رابطه جنسی بد و انواع راه حل برای این مشکل!


سعی کنید دروغ نگویید

دیدن رابطه جنسی والدین توسط فرزند ممکن است شما را دست پاچه کند، اما تحت هر شرایطی در برابر وسوسه دروغ گویی مقاومت کنید. کودکان می‌توانند راست و دروغ والدین را از چهره آن‌ها تشخیص دهند. مخصوصاً وقتی ناگهان دم در اتاق خواب شما ظاهر می‌شوند، دروغ‌های شما به اندازه دروغ‌هایی که در سایر موقعیت‌ها می‌گویید باورپذیر نخواهند بود و اگر فرزندتان این را حس کند، نسبت به شما بی اعتماد می‌شود.

مجبور نیستید بلافاصله شرایط را توضیح دهید

اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده باشد و در مورد رابطه جنسی اطلاعات داشته باشد، خودش وحشت زده می‌شود یا خجالت می‌کشد و سریع از اتاق بیرون می‌رود. در این صورت نیازی نیست که فوراً بهانه بیاورید، زیرا فرزند شما می‌داند دقیقاً چه اتفاقی افتاده است و مانند شما به زمان نیاز دارد تا آرام بگیرد. پس کمی صبر کنید تا فرزندتان از شوک اولیه خارج شود و سپس، بنشینید و با او صحبت کنید.


بیشتر بخوانید: این موقع ها رابطه جنسی نداشته باش/ بهترین زمان برای داشتن رابطه زناشویی


کلام آخر

مشاهده رابطه جنسی والدین توسط کودک می‌تواند باعث ناراحتی و مشکلات ثانویه شود، اما هنوز تحقیقات کاملی در مورد آن انجام نشده است. با این حال، احتیاط شرط عقل است و شما باید مراقب باشید که در وهله اول اجازه وقوع چنین اتفاقی را ندهید؛ اما در صورت وقوع آن، خونسردی خود را حفظ کنید و با انتخاب جملات درست شرایط را به فرزندتان توضیح دهید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: parenting.firstcry

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.