۲۲۸۰۸۲
۶۲۱۰
۶۲۱۰

انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید

وقتی وارد فروشگاهی می‌شوید که انواع تشک خوشخواب در آن قرار گرفته است، حتما انتخاب برایتان سخت می‌شود. شاید بخواهید برای امتحان، روی تشک دراز بکشید تا مزایای آن را حس کنید.

انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید

وقتی وارد فروشگاهی می‌شوید که انواع تشک خوشخواب در آن قرار گرفته است، حتما انتخاب برایتان سخت می‌شود. شاید بخواهید برای امتحان، روی تشک دراز بکشید تا مزایای آن را حس کنید، اما دراز کشیدن روی تشک در فضای عمومی برای چند ثانیه در زیر نور فلورسنت در حالی که دیگران در حال تماشای شما هستند، حسی مثل دراز کشیدن روی تشت در خانه نخواهد داشت.
وقتی برای خرید به فروشگاهی مراجعه می‌کنید، باید از قبل گزینه‌هایی را که می‌خواهید محصول مورد نظرتان دارا باشد، در نظر بگیرید. این نکته برای خرید انواع تشک هم صدق می‌کند. شما ابتدا باید با انواع تشک آشنا باشید، مزایا و معایب هر کدام را بدانید و حتی بودجه و شرایط فیزیکی بدنتان را هم در نظر بگیرید.
ما در این مطلب سعی کرده‌ایم که در این زمینه به شما کمک کنیم. مزایا و معایب انواع تشک خواب را بشناسید و بر همین اساس تشک انتخاب کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • انواع تشک خوشخواب، راهنمای خرید
 • چه نوع موادی برای انواع تشک خوشخواب، بهتر است؟
 • انواع تشک خوشخواب، فوم
 • انواع تشک خوشخواب، لاتکس
 • انواع تشک خوشخواب، هایبرید
 • تشک های خوش بسترهای آبی Waterbeds
 • بالشتک pillowtop
 • انواع تشک خوشخواب، پلی‌فوم
 • تشک‌های قابل تنظیم
 • انواع تشک خوشخواب، تشک بادی
 • قیمت تشک خوشخواب

پیشنهاد ویژه نی نی بان : راهنمای خرید تخت نوزاد

انواع تشک خوشخواب، راهنمای خرید
این راهنما انواع تشک خوشخواب را که در فروشگاه‌ها یا به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد، به شما نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را برای یافتن بهترین نوع تشک، محدود سازید.

لاتکس، گزینه طبیعی‌تری برای تشک خوشخواب است. اگر به دنبال گزینه بهتری هستید، به جای لاتکس مصنوعی، به دنبال لاتکس طبیعی باشید. این ماده، شبیه فوم است. اگر دوست دارید داخل تشک غرق شوید، فوم برای شما مناسب‌تر است، اما اگر چیزی می‌خواهید که بادکنکی باشد و گرمای کمتری را در خود نگه دارد، تشک لاتکس را انتخاب کنید.


چه نوع موادی برای انواع تشک خوشخواب، بهتر است؟
انواع تشک خوشخواب، فنری Innerspring
تشک‌های Innerspring یا فنری، از اوایل دهه 1900 میلادی وجود داشته‌اند. آنها از فنرهای فولادی ساخته شده‌اند که وقتی روی آنها می‌خوابید، فشرده می‌شوند. شکل، اندازه و تعداد فنرهای تشک می‌تواند متفاوت باشد.
به عنوان یک قاعده کلی، داشتن تعداد بیشتر فنر به معنای کیفیت بالاتر و پشتیبانی بیشتر است.
یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این نوع تشک‌ها به دلیل مقرون به صرفه بودن آنها است.

 • فنر مداوم

  فنرهای مداوم از یک فنر واحد برای ایجاد پشتیبانی تخت استفاده می‌کنند. آنها به جای فنر سنتی به شکل S ساخته می‌شوند و دوام بیشتری دارند.

انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید

 • بونل

  این فنرها هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها در ابتدا در سال‌های 1800 میلادی برای بالشت‌های صندلی ساخته شده بودند. مانند ساعت شنی به نظر می‌رسند و هنگامی که همه در کنار هم قرار می‌گیرند ساختاری شبیه مارپیچ تشکیل می‌دهند. فنرهای بونل، گزینه‌ای با قیمت متوسط هستند.
 • افست

  اگر نگران جیرجیر کردن تشک هستید، احتمالا می‌خواهید فنرهای افست را از نزدیک امتحان کنید. مانند فنرهای بونل، آنها به شکل یک ساعت شنی ساخته شده‌اند، اما قسمت‌های بالا و پایین‌شان لبه‌های صاف دارد.
 • تشک خوشخواب مارشال

  به فنرهای مارشال یا جیبی، فنرهای پیچیده و فنر محصور نیز گفته می‌شود. بر خلاف انواع دیگر، آنها کم و بیش مستقل از یکدیگر کار می‌کنند و اثر پشتیبانی بیشتری دارند. هنگام تصمیم‌گیری درباره انتخاب تشک به خاطر داشته باشید که هر چه فنر داخل آن نازک‌تر باشد، تشک نرم‌تر می‌شود. فنرهای ضخیم‌تر، محکم‌ترند و دوام بیشتری دارند.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید

 • فنرهای Pocket

  فنرهای Pocket، همان فنرهای مارشال هستند.

انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید

انواع تشک خوشخواب، فوم
تشک خواب فوم، در سال 1966 میلادی توسط ناسا برای بهبود ایمنی بالشتک‌های هواپیما اختراع شد. این نوع اکنون در تشک‌ها، بالش‌ها، پتوها، مبلمان، کفش و صندلی‌های ویلچر استفاده می‌شود.
دو دهه طول کشید تا شرکت‌ها بتوانند یک روش ارزان و قابل اعتماد برای تولید فوم پیدا کنند. سرانجام در سال ۱۹۹۱ میلادی اولین تخت مموری فوم (تشک سوئدی Tempur-Pedic) در دسترس قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق کودک چه فاکتورهایی لازم دارد؟

وقتی روی این نوع تشک دراز می‌کشید، متوجه می‌شوید که فرم بدن شما را می‌گیرد و اگر از روی آن بلند شوید، به آرامی به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. این ویژگی برای افرادی که خواهان نرمی بیشتری هستند، ایده‌آل است.
از دیگر مزایای تشک فوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع فشار
 • تراز مناسب ستون فقرات
 • انتقال حرکت کم
 • مقاومت در برابر ریزگردها و مواد حساسیت‌زا
 • با تختخواب‌های قابل تنظیم کار می‌کند

یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌های مربوط به فوم این است که باعث ایجاد گرما می‌شود. تراکم فوم، جریان هوا را محدود می‌کند که باعث افزایش درجه حرارت شما می‌شود.
در طول شب، گرما در تشک به دام می‌افتد و شما بیشتر گرمتان می‌شود، البته این ویژگی در فصل‌های سرد سال یک مزیت است.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: تشک نوزاد چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع تشک خوشخواب، لاتکس
لاتکس، گزینه طبیعی‌تری برای تختخواب است. اگر به دنبال گزینه بهتری هستید، به جای لاتکس مصنوعی، به دنبال لاتکس طبیعی باشید. این ماده، شبیه فوم است.
اگر دوست دارید داخل تشک غرق شوید، فوم برای شما مناسب‌تر است، اما اگر چیزی می‌خواهید که بادکنکی باشد و گرمایی کمتر را در خود نگه دارد، تشک لاتکس را انتخاب کنید.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
انواع تشک خوشخواب، هایبرید
تشک‌های هایبرید یا ترکیبی محبوبیت بیشتری دارند زیرا دو مزیت را با هم ترکیب کرده‌اند. شما هم راحتی و لطافت لاتکس را حس می‌کنید هم پشتیبانی فوم را.
در این نوع تشک‌ها به طور معمول، یک لایه فنر پیچ‌خورده در پایین و یک تا سه لایه لاتکس یا مموری فوم در بالا وجود دارد. شما می‌توانید گزینه‌های دقیق‌تری هم داشته باشید.
مثلا اگر می خواهید شب‌ها تشک‌تان خنک باشد، باید به دنبال نوعی بگردید که در قسمت پایین آن فنر و در قسمت بالایی آن مموری فوم باشد.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
تشک های خوش بسترهای آبی Waterbeds
بسترهای آبی توسط یک پزشک اسکاتلندی، دکتر نیل آرنوت، برای کمک به بیماران اختراع شد تا از زخم بستر در آنها پیشگیری کند.
این نوع تشک به شما این حس را می‌دهد که روی آب شناور هستید و بسیار آرامش‌بخش است.
می‌توانید یک بستر آبی ویژه سفارش بدهید که بتوانید تنظیمات را در هر طرف آن تنظیم کنید. اگر سلیقه شما و همسرتان در خوابیدن روی بستر آبی متفاوت باشد، ویژگی تنظیم دو طرفه به شما کمک می‌کند.
این نوع تشک سنگین و حرکت دادن آن سخت است.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
بالشتک pillowtop
تشک‌های بالشک‌دار دارای لایه‌ای از بالشتک هستند که می‌تواند در بالای تخت تا چند اینچ ضخامت داشته باشد. این نوع تشک، بسته به نوع ماده در قسمت بالش، می‌تواند مزایایی مانند خنک‌کنندگی ، دوام و راحتی بیشتر را داشته باشد.
رویه بالش ممکن است از پنبه، فوم، لاتکس یا پشم ساخته شود. این نوع تشک، گران‌تر است.

انواع تشک خوشخواب، پلی‌فوم
پلی‌فوم، نوع دیگری از تشک خوش‌خواب است. قبل از خرید، سطح تراکم آن را بررسی کنید. هر چه تراکم بیشتر باشد، تشک دوام بیشتری دارد.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
تشک‌های قابل تنظیم
اکثر تشک‌های قابل تنظیم دقیقا مانند یک تخت معمولی به نظر می‌رسند، آنها فقط این ویژگی را دارند که می‌توانند تنظیم شوند.
این نوع تشک برای افرادی که دوست دارند در رختخواب کتاب بخوانند، کار کنند یا تلویزیون تماشا کنند و همچنین افرادی که از فشار سینوس ، کمردرد و خروپف رنج می‌برند ایده‌آل است.
قیمت این تشک‌ها بالاتر از حد متوسط است، هزینه‌های نگهداری از آن را هم در نظر بگیرید، زیرا قطعات الکتریکی در آن وجود دارد.


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
انواع تشک خوشخواب، تشک بادی
تشک‌های بادی با کیفیت بالا در بازار موجود است و بسیاری از آنها حتی از هر طرف قابل تنظیم هستند، بنابراین اگر شما و شریک زندگی‌تان دو سلیقه متفاوت دارید، می‌توانید تشکی را انتخاب کنید که در هر دو طرف قابل تنظیم باشد.
تشک بادی مانند تختخواب معمولی به نظر می‌رسند و اغلب با لایه‌هایی از فوم ساخته می‌شوند. بر خلاف تشک سنتی، نیازی نیست نگران شل شدن آن در طول زمان باشید!

بیشتر بخوانید: اولین تختخواب کودک و پیشنهادهای برای والدین


انواع تشک خوشخواب، آشنا شوید و راحت انتخاب کنید
انواع تشک خوشخواب، ارگانیک
تشک‌های ارگانیک برای افرادی که روی محیط زیست حساس‌اند و نمی‌خواهند در معرض مواد شیمیایی و سمی قرار بگیرند، ایده‌آل است. در این نوع تشک‌ها از موادی مانند لاتکس طبیعی، پشم آلی، فویل‌های پشتیبانی‌کننده فولاد بازیافتی و پنبه آلی استفاده می‌شود.
تولیدکنندگان این تشک‌ها به خود می‌بالند که همه مواد تشک، سازگار با محیط زیست ، پایدار و غیر سمی هستند.

قیمت تشک خوشخواب
واقعیت این است که برای خرید تشک خوشخواب، عدد دقیقی نمی‌توانیم ارائه کنیم، چون قیمت‌ها متغیر است و بر اساس عواملی مثل جنس تشک، یک نفره یا دو نفره بودن آن، ایرانی یا خارجی بودن آن و ... تفاوت دارد.
قیمت تشک خوشخواب به طور معمول از حدود یک میلیون تومان برای یک نفره و حدود سه میلیون تومان برای دو نفره آغاز می‌شود و تا حدود سی میلیون تومان (و حتی بالاتر) هم می‌رسد.
اگر دچار مشکلات سلامتی هستید، برای انتخاب پزشک به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: sleepadvisor

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.