۲۳۱۹۵۱
۱۰۴۱۹
۱۰۴۱۹

لیستی از ژورنال‌های معتبر بین‌المللی برای چاپ مقاله‌تان

در قدم اول نوشتن یک مقاله علمی و چاپ آن، باید اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید. در این مطلب برایتان درباره مجلات معتبر علمی در سطح جهانی صحبت می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

چاپ کردن مقالات علمی، پژوهشی در مجلات مختلف علاوه بر اینکه به اعتبار علمی شما اضافه می‌کند، تحقیقات شما را به دیگران معرفی کرده و مخاطب زیادی هم برای شما به همراه خواهد داشت، چه مخاطبان داخلی و چه در سطح بین‌المللی.
به علاوه شبکه ارتباطاتی‌تان گسترده‌تر شده، در نتیجه فرصت‌های بیشتری پیش پای شما گذاشته خواهد شد.
در قدم اول نوشتن یک مقاله علمی و چاپ آن، باید اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید. در این مطلب برایتان درباره مجلات معتبر علمی در سطح جهانی صحبت می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

در مورد مجله مورد نظرتان تحقیق کنید

مهمترین کاری که از قبل فرستادن مقاله برای یک مجله و حتی نوشتن مقاله باید بکنید این است، برای شناختن مجلات وقت بگذارید.
مجله مورد نظر شما چه موضوعاتی را قبول می‌کنند؟ روند کاری‌شان به چه صورت است؟ چقدر طول می‌کشد تا مقاله شما را بررسی کنند؟
قبل از شروع هر کاری پاسخ این سوالات را پیدا کنید.
لیستی از ژورنال‌های معتبر بین‌المللی برای چاپ مقاله‌تان

مجلات علمی معتبر در پایگاه‌های داده بین‌المللی!

پایگاه‌های داده، انتشارات و مجلات علمی معتبر را پوشش داده و آثار موجود در این مجلات را ذخیره می‌کنند؛ قرار گرفتن مقالات در این پایگاه داده به معنای ارزش علمی بالای آن اثر است چراکه این پایگاه‌ها فیلترهای سختگیرانه‌ای دارند و به هر مقاله‌ای اجازه عبور نمی‌دهند.
بنابراین یکی از راه‌های پیدا کردن مجلات معتبر، جستجو در ای پایگاه‌های داده است. دقت کنید علت اعتبار مجلاتی که در این پایگاه‌ها هستند این است که این پایگاه‌ها به هیچ‌وجه مجلات سطح پایین را نمی‌پذیرند تا به نامشان خدشه وارد نشود و مجلاتی که برچسب یکی از این پایگاه‌ها را می‌گیرند سعی می‌کنند با چاپ مقالات باکیفیت و معتبر سطح خود را حفظ کنند تا عنوان خود را از دست ندهند.

اسکوپوس

اسکوپوس نام یک پایگاه اطلاعاتی جهانی است که توسط موسسه‌ای هلندی به نام الزویر راه‌اندازی شده است، اسکوپوس در حال حاضر بیش از 11هزار انتشاراتی را تحت پوشش دارد.
مجلاتی که در پایگاه علمی اسکوپوس جایگاه می‌گیرند به عنوان مجله اسکوپوس شناخته می‌شوند و در ادامه تمام مقالاتی که در این مجلات منتشر می‌شوند، مقاله اسکوپوس نام می‌گیرند. پایگاه تنوع بسیار بالایی دارد و رشته‌های علمی مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

ISI

آی اس آی نام یک پایگاه علمی جامع است، مجلاتی که استانداردهای دانشگاهی لازم را داشته باشند در این پایگاه ذخیره می‌شود و عنوان ISI می‌گیرند، تمامی مقالاتی هم که بتوانند در یکی از مجلات آی اس آی پذیرش بگیرند و منتشر شوند، در پایگاه isi رفته و به عنوان مقاله آی اس آی شناخته می‌شوند.
نکته: ترجمه یکی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار در چاپ شدن مقالات در مجلات معتبر است،
ترجمه مقاله آی اس آی کار بسیار حساسی است و می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد بنابراین توصیه صادقانه ما به شما این است که حتماً حتماً برای ترجمه مقاله خود از مترجمان حرفه‌ای استفاده کنید.
این مترجمان حرفه‌ای و کارآزموده را می‌توانید در ترنسیس، پلتفرم تخصصی ترجمه، پیدا کنید؛ تا ترجمه‌ای باکیفیت بالا تحویل بگیرید، به علاوه ترنسیس مقاله شما را تا زمان پذیرش در مجله مورد نظرتان گارانتی می‌کند؛ پس خیالتان راحت باشد و همین الآن به سادگی و فقط با چند کلیک سفارش ترجمه مقاله خود را ثبت کنید.

ISC

پایگاه اطلاعاتی ISC برای افزایش اعتبار تحقیقات و تولید علم در کشورهای مسلمان به تازگی راه‌اندازی شده است، این پایگاه بیش از 50 کشور مسلمان را پوشش می‌دهد و اعتبار خوبی دارد البته نه به اندازه آی اس آی و اسکوپوس.

PubMed

پاب‌مد یا به انگلیسی PubMed نام یک پایگاه علمی معتبر دیگر ولی متخصص حوزه پزشکی است، در این پایگاه می‌تونید مقالات و مجلات پزشکی معبتر زیادی را بیابید و در مورد تحقیقاتی که در حوزه پزشکی صورت می‌پذیرد به روز باشید.
مجلاتی که می‎توانند در این پایگاه علمی پذیرفته شوند، مجلات پاب‌مد و مقالاتی که در این مجلات انتشار می‌یابند، مقالات پاب‌مد نام‌گذاری می‌شوند.

مجلات محلی و داخلی

به غیر از مجلاتی که بالاتر که برچسب یکی از پایگاه‌های داده‌ را دارند، مجلات معتبر دیگری نیز وجود دارند!
برخی از کشورها در کنار این پایگاه‌های داده جهانی، سیستم‌های محلی خود را به وجود آورده‌اند و به برخی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی امکان انتشار مقالات علمی را می‌دهند.
مثل ژورنال‌های علمی داخلی کشور خودمان که در هیچکدام از پایگاه‌های اطلاعاتی جهانی حضور ندارند اما اعبتارشان توسط سیستم دانشگاهی مورد تأیید قرار گرفته است.
چاپ مقاله در چنین مثل مجلات بین‌المللی نیست و به اندازه اعتبار ندارد اما این به معنای بی‌فایده بودن این کار هم نیست!
نکته: ترجمه متون تخصصی با ترجمه متون عمومی متفاوت است، مترجم متخصص علاوه بر دانش زبانی باید با مفاهیم تخصصی زمینه مقاله و کلمات تخصصی آن آشنایی کافی را داشته باشد تا بتوان آن متن را به درستی ترجمه کند.
پیشنهاد ما به شما این است که ترجمه تخصصی برق را به مترجمان تخصصی برق ترنسیس بسپارید و در نهایت نتیجه‌ای درجه یک تحویل بگیرید. ترنسیس، پلتفرم ترجمه تخصصی، مجموعه‌ای از 5000 هزار مترجم مختلف در سطوح و رشته‌های مختلف است و کار شما را برای پیدا کردن مترجمان معتبر و حرفه‌ای آسان کرده است؛ برای ثبت سفارش ترجمه با کلیک کردن روی لینک بالا به سایت ترنسیس مراجعه کنید.

از کجا به لیست مجلات معتبر دسترسی پیدا کنم؟

سایماگو یک پایگاه اطلاعاتی معتبر و به روز جهت دستیابی به مجلات معتبر بین‌المللی است. این پایگاه داده با در نظر گرفتن ضریب اچ و SJR ژورنال‌های معبتر را رده‌بندی می‌کند.
البته سایماگو در مدل دیگری از دسته‌بندی از معیارهایی مثل کشور، موضوع، ناشر استفاده می‌کند.

ضریب اِچ (H Index) چیست؟

ضریب اچ هم برای محققان و هم برای مجلات علمی قابل اندازه‌گیری است، این عدد بهره‌وری و تأثیرگذاری علمی را به صورت کمی نمایش می‌دهد.
این شاخص با در نظر گرفتن مقالات مرجع و تعداد دفعات استناد شدن به آن مقالات توسط دیگر محققان محاسبه می‌شود.

SJR چیست؟

گزارش JSR یا همان Journal Citation Reports، نشانگر تأثیر و اعتبار علمی مجلات علمی است. برای اینکه بتوانید مجلات مورد نظرتان را با یکدیگر مقایسه کنید، جی سی آر اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:
 1. مجلاتی که دارای بیش‌ترین تعداد استنادات در یک زمینه تخصصی هستند.
 2. مجلات علمی که در یک زمینه تخصصی، به روز هستند.
 3. مجلاتی که بالاترین ایمپکت فاکتور را در یک زمینه تخصصی خاص دارند.
 4. مجلاتی که تعداد بالاترین تعداد چاپ مقاله در یک زمینه تخصصی خاص را دارند.

سخن آخر ...

مقالاتی که در مجلات مختلف چاپ می‌کنید، رزومه علمی شما را خلق می‌کنند، بنابراین بسیار مهم است که مناسب‌ترین مجلات را انتخاب کنید.
در این مقاله سعی کردیم راه‌های پیدا کردن مجلات معتبر را به شما معرفی کنیم، امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.
اگر نکته‌ای خاصی بلدید که می‌تواند برای مخاطبان این مقاله راهگشا باشد، آن را حتماً با ما به اشتراک بگذارید؛ مشتاقانه منتظر کامنت‌های شما هستیم.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.