۲۳۰۲۳۵
۵۱۲۲
۵۱۲۲

خوابیدن با آرایش، ۱۱ دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

دلایل بسیار خوبی وجود دارد و ما شاهد برخی از مشکلات واقعی بوده ایم که با پاک نشدن آرایش قبل از خواب تشدید می‌شوند. در اینجا مواردی وجود دارد که اگر اغلب در آرایش خود به خواب بروید ممکن است اتفاق بیفتد.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

در یک مقطع زمانی، همه ما مقصر بوده ایم که با آرایش می‌خوابیم. چه یک شب بیرون رفتن، خستگی ناشی از کار یا فراموشی، برای همه اتفاق افتاده است. همچنین بسیار رایج است که بشنویم که خوابیدن با آرایش بد است، اما دقیقاً چرا؟ چه آسیبی می‌زند و چقدر شدید است؟

دلایل بسیار خوبی وجود دارد و ما شاهد برخی از مشکلات واقعی بوده ایم که با پاک نشدن آرایش قبل از خواب تشدید می‌شوند. در اینجا مواردی وجود دارد که اگر اغلب در آرایش خود به خواب بروید ممکن است اتفاق بیفتد.

۱- خوابیدن با آرایش باعث ایجاد چین و چروک می‌شود

بیشتر زنان در مورد رادیکال‌های آزاد، اتم‌های مزاحم که می‌توانند باعث چین و چروک‌های زودرس شوند، شنیده اند. اما چیزی که بسیاری از زنان نمی‌دانند این است که خوابیدن با آرایش می‌تواند قرار گرفتن در معرض رادیکال‌های آزاد را افزایش دهد، که شما را در معرض خطر پیری پوست قرار می‌دهد.

۲- خوابیدن با آرایش باعث کدر شدن پوست می‌شود

در حالی که چین و چروک مطمئناً با پیری مرتبط است، کمبود درخشندگی، پوست کدر، یکی دیگر از علائم بزرگ سن است.

در حالی که چین و چروک با پیری مرتبط است، کمبود درخشندگی و پوست کدر، یکی دیگر از علائم بزرگ سن است.

وقتی قبل از خواب پوست خود را نمی‌شویید و لایه برداری نمی‌کنید، ماسکی از سلول‌های مرده پوست و آرایش استفاده شده را روی سطح پوست خود باقی می‌گذارید، به این معنی که نور به درستی از صورت شما منعکس نمی‌شود.

این بدان معنی است که شما تازه و درخشان به نظر نخواهید رسید. در عوض، شما مسن‌تر و خشن‌تر به نظر می‌رسید.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

۳- خوابیدن با آرایش گل مژه دردناک چشم را ایجاد می‌کند

گل مژه زیبا نیست و می‌تواند ناشی از خوابیدن در ریمل و خط چشم باشد. باقیمانده آرایش چشم می‌تواند فولیکول‌ها و غدد موی چشم شما را مسدود کند و شما را با گل مژه دردناک و غیر جذابی مواجه کند.

بیشتر بخوانید: آرایشگاه های لاکچری تهران، معرفی ۷ تا از لوکس‌ترین سالن‌های زیبایی

۴-جوش‌های سرسیاه بیشتری ایجاد می‌کند

بزرگترین محرک برای جوش‌های سرسیاه خوابیدن با فونداسیون سنگین است. هنگامی که پوست شما با یک پوشش ضخیم مسدود می‌شود، نمی‌تواند "نفس بکشد" و خود را تجدید کند. نتیجه؟ نقاط سیاه ریز، یا جوش.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

۵- خوابیدن با آرایش f اعث عفونت چشم می‌شود

حتی ابتدایی‌ترین انواع آرایش چشم می‌تواند باعث قرمزی، خشکی و سوزش شود که می‌تواند منجر به عفونت شود. پوسته‌های پودر یا ریمل می‌توانند زیر پلک‌های شما راه پیدا کنند و واقعاً آسیب‌های دردناکی ایجاد کنند. در مورد سایه چشم پر زرق و برق و مژه‌های مصنوعی؟ اگر آن‌ها به چشمان شما راه پیدا کنند، درد جدی دارید.

۶- خوابیدن با آرایش شعله ور شدن آکنه می‌شود

وقتی قبل از خواب آرایش خود را پاک نمی‌کنید، تمام شب روی صورتتان می‌ماند و منافذ شما را می‌بندد. البته این همان چیزی است که اغلب منجر به بروز آکنه می‌شود. قبل از خواب آن منافذ را تمیز کنید!

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

۷- خوابیدن با آرایش و شکننده شدن مژه‌ها

وقتی با ریمل می‌خوابید، می‌تواند باعث شکننده شدن مژه هایتان شود. این می‌تواند منجر به ریزش و شکستن آن‌ها بسیار راحت‌تر و مکرر از آنچه باید شود.

بیشتر بخوانید: آرایشگاه خوب برای میکاپ و شینیون غرب تهران

۸-خوابیدن با آرایش باعث خشکی پوست می‌شود

همه ما کرم مرطوب کننده خود را دوست داریم، اما آیا می‌دانستید که وقتی با آرایش می‌خوابید و سپس مرطوب کننده می‌زنید، کرم نمی‌تواند به درستی به پوست شما نفوذ کند؟

آرایش خشک شده شما اساساً مانعی است که به مرطوب کننده اجازه ورود نمی‌دهد. حتی اگر به نوعی آن را احساس کنید، واقعاً کار خود را انجام نمی‌دهد و پوست شما بسیار خشک‌تر از آنچه باید باشد خواهد بود. پوست خشک نیز منجر به چین و چروک می‌شود.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

۹-خوابیدن با آرایش و کثیف شدن بالشتتان

وقتی با آرایش به رختخواب می‌روید، غیر از چین و چروک و مسدود کردن منافذ و اگزما و ...، بالش‌تان را هم کثیف و آلوده می‌کنید!

شب بعد که با صورتی تمیز و بدون آرایش به رختخواب می‌روید، صورت‌تان را روی بالشی می‌گذارید که پُر از باکتری‌ها و آلودگی‌هاست، درست مثل اینکه با پا‌های برهنه به پیاده روی بروید و بعد به رختخواب‌تان بخزید!

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

۱۰- لب‌های‌تان ترک می‌خورد اگر با آرایش بخوابید

لب‌های پوست شده و ترک خورده، زیبا نیستند. وقتی می‌خواهید رژلب بزنید، ترک خوردگی لب‌ها نمی‌گذارند رژلب‌تان جلوه‌ی خوبی داشته باشد. قبل از خواب، لب‌ها را کاملا تمیز کنید و مرطوب کننده بزنید.

۱۱- مختل شدن تنفس پوست زمانی که با آرایش می خوابید

پوست نیز در زمان خواب، مانند دیگر اجزای بدن نیاز به استراحت و بازسازی دارد؛ بنابراین در زمان خواب نباید هیچ مواد آرایشی روی پوست باقی بماند تا منافذ پوست بتواند، چربی ترشح کرده و از پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد در هوا محافظت کند؛ بنابراین اگر مواد آرایشی را روی پوست باقی بگذارید، این فرآیند بسیار مهم مختل خواهد شد.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

اگر منافذ پوستی بسته بماند چه اتفاقی می‌افتد؟

چربی و عرق ترشح شده نمی‌تواند از منافذ خارج شود و فشار ناشی از خروج آن‌ها باعث باز شدن منافذ می‌شود و روزنه‌های باز به‌تدریج باعث چروکیدگی پوست می‌شوند.

بیشتر بخوانید: معروف ترین آرایشگاه تهران، انتخاب خاص پسندان

از سوی دیگر، وقتی پوست شسته نمی‌شود، آلودگی‌هایی که در طول روز روی آن نشسته در کنار ترکیب مواد آرایشی محیط مناسبی را برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند که می‌تواند عامل بسیاری از بیماری‌های پوستی از جمله جوش، حساسیت و اگزما باشد.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

چرا نباید با آرایش خوابید؟!

داشتن روتین مناسب برای حفظ سلامت و زیبایی پوست مهم است، سعی کنید همیشه به این روتین و عادت‌های خوب‌تان پایبند باشید و اجازه ندهید هیچ چیزی مانع انجام‌شان شود.

صورت‌تان را روزی دو بار بشویید تا چربی‌های اضافی و سلول‌های مرده جدا شوند.

صورت‌تان را روزی دو بار بشویید تا چربی‌های اضافی و سلول‌های مرده جدا شده و مواد آرایشی با آن‌ها ترکیب نشوند.

اگر به یک نمونه پوست در زیر میکروسکوپ نگاه کنید شگفت زده خواهید شد که چقدر مواد آرایشی در درون مناذ و حفره‌ها و بین سلول‌های مرده، گیر افتاده است. همه‌ی این اضافه‌ها پوست‌تان را کدر و مرده می‌کنند.

شب، بهترین فرصت برای مصرف ضد چروک‌هایی است که به باز شدن منافذ بسته هم کمک می‌کنند. رتینوئیدهایی، چون رتینول، در معرض نور کارآیی خود را از دست می‌دهند، بنابراین، تاریکی شب، بهترین زمان استفاده از آنهاست.

خوابیدن با آرایش، 11 دلیل برای کنار گذاشتن این عادت خطرناک

در یک روز چند ساعت آرایش روی صورت به پوست آسیب نمی‌زند؟

پیشنهاد می‌شود بیش از ۳-۲ ساعت نباشد. استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و ضدآفتاب‌ها اشکالی ندارد، اما استفاده از کرم‌پودر و کرم‌های آرایشی مخصوص گریم که در اغلب جشن و مهمانی‌ها کاربرد دارد، نباید بیش از این مدت روی پوست بماند و فورا باید پاکشان کرد تا منافذ پوستی مهلت تنفس پیدا کند.

حتما پس از برگشتن از جشن و مهمانی‌ها آرایش را پاک کنید.

حتما پس از برگشتن از جشن و مهمانی‌ها باید آرایش را پاک کرد.

تاکید می‌کنیم حتی اگر خسته‌اید کمی درباره مضرات خوابیدن با آرایش تامل کنید و به این فکر کنید که ارزش چند دقیقه وقت گذاشتن برای پاک کردن پوست بیش از اینهاست. این نکات در مورد آرایش پوست بود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.