۱۲۳۴۴۷
۸ نظر
۱۹۷۵۸۱
۸ نظر
۱۹۷۵۸۱

پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی

بسیاری از زوج‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که آیا می‌توانند جنسیت کودک خود را قبل از لقاح تعیین کنند، یا نه. در این مقاله با پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی آشنا می‌شوید.

پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی

بسیاری از زوج‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که آیا می‌توانند جنسیت کودک خود را قبل از لقاح تعیین کنند، یا نه. در این مقاله با پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی برای پسردار شدن آشنا می‌شوید.
قطعا اگر در آرزوی داشتن یک پسر هستید، ممکن است به دنبال راه‌هایی برای افزایش شانس پسردار شدن خود باشید.
در این مقاله، ما بر روی این موضوع تمرکز خواهیم کرد که آیا رژیم غذایی می‌تواند بر جنسیت کودک شما تاثیر بگذارد، یا نه. البته ملاحظات دیگری هم وجود دارد، مانند زمان و پوزیشن نزدیکی.

شانس پسردار شدن چقدر است؟
اغلب مردم فکر می‌کنند که چون دو احتمال برای بچه‌دار شدن وجود دارد، یعنی داشتن یک پسر یا یک دختر، پس ۵۰درصد شانس پسردار شدن دارند. در واقعیت، مساله پیچیده‌تر از این‌ها است.
نسبت جنسیت 105تولد پسر به ازای هر 100تولد دختر است، بنابراین از نظر آماری ۵۱درصد نوزادان، پسر هستند .


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
پسردار شدن چگونه است؟
تعیین جنسیت به این بستگی دارد که کدام اسپرم تخمک را بارور می‌کند. اگر اسپرم، حامل یک کروموزوم Y باشد، نوزاد پسر خواهد بود. اگر اسپرم دارای کروموزوم X باشد، نوزاد دختر خواهد بود.

اسپرم‌های تولیدکننده پسر، سریع‌تر حرکت می‌کنند، اما زودتر انرژی‌شان تمام می‌شود، به همین دلیل است که اگر به پسردار شدن امیدوار هستید، باید نزدیک به زمان تخمک‌گذاری رابطه جنسی داشته باشید.

اسپرم‌های تولیدکننده پسر، سریع‌تر حرکت می‌کنند ، اما زودتر انرژی‌شان تمام می‌شود، به همین دلیل است که اگر به پسردار شدن امیدوار هستید، باید نزدیک به زمان تخمک‌گذاری رابطه جنسی داشته باشید.
اسپرم مولد ماده، می‌تواند روزها در کمین بماند تا تخمک ظاهر شود. این اسپرم‌ها آهسته‌تر حرکت می‌کنند، اما برای مدت طولانی‌تری انرژی دارند.
به‌غیر از زمان رابطه جنسی برای همزمانی با تخمک‌گذاری، آیا کار دیگری وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس پسردار شدن انجام دهید؟ بله، تغذیه هم می‌تواند موثر باشد.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی برای پسردار شدن در بارداری


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
پسردار شدن، تغذیه چطور باید باشد؟
اگر به دنبال داشتن یک پسر هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا می‌توانید جنسیت کودک خود را با تغییر رژیم غذایی قبل از بارداری تعیین کنید، یا نه.
یکی از تئوری‌هایی که ممکن است شنیده باشید این است که قلیایی بودن بدن احتمال پسردار شدن را بیشتر می‌کند. در نتیجه، برخی از افراد هنگام تلاش برای بچه‌دار شدن، رژیم غذایی خود را به مصرف غذاهای قلیایی تغییر می‌دهند.
افراد زیادی وجود دارند که می‌گویند این برای آن‌ها کارساز بوده است، اما شواهد علمی کمی برای حمایت از این نظریه وجود دارد .
به خواندن این مقاله ادامه دهید تا متوجه شوید کدام غذاها قلیایی‌تر هستند. در حالی که شواهد کمی برای تایید آن وجود دارد، اضافه کردن میوه‌ها و سبزیجات تازه به رژیم غذایی شما ضرری ندارد.

بیشتر بخوانید: صبحانه مناسب بارداری چیست؟

غذاهای قلیایی برای پسردار شدن
اگر علاقه‌مند به افزایش مصرف غذاهای قلیایی هستید، باید این مواد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید:


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
مصرف میوه‌های تازه را افزایش دهید
امتحان کردن این کار ضرری ندارد. افزایش مصرف روزانه میوه‌ها و سبزیجات تازه برای سلامتی شما مفید خواهد بود.
سعی کنید هر روز ترکیبی از میوه‌ها و سبزیجات مصرف کنید. یک راه محبوب برای انجام این کار این است که « رنگین‌کمان » بخورید یعنی مطمئن شوید که هر روز میوه‌ها و سبزیجات تازه را با ترکیبی از رنگ‌ها مصرف می‌کنید.
سبزی‌های برگ‌دار برای سلامتی ضروری هستند، بنابراین ترکیب خوبی از آن‌ها را در برنامه هفتگی خود بگنجانید.

بیشتر بخوانید: تقویت تخمک گذاری با تغذیه

مصرف غذاهای پر پتاسیم را افزایش دهید
پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است که نقش مهمی در سلامتی شما دارد. موز ، ماهی قزل‌آلا و آووکادو، همگی مواد غذایی حاوی پتاسیم هستند. از دیگر غذاهای حاوی پتاسیم می‌توان به میوه‌های خشک، حبوبات، سیب‌زمینی، کدو حلوایی و کلم بروکلی اشاره کرد.

پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است که نقش مهمی در سلامتی شما دارد. موز، ماهی قزل‌آلا و آووکادو، همگی مواد غذایی حاوی پتاسیم هستند.


مصرف غذاهای قلیایی بالا را افزایش دهید
غذاهای قلیایی برای سلامتی شما مفید هستند. افزایش میزان این غذاها در رژیم غذایی می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد. غذاهای قلیایی شامل مرکبات، سبزیجات ریشه‌دار و آجیل هستند. سبزی‌های برگ‌دار مانند چغندر، اسفناج و کلم پیچ هم از غذاهای قلیایی عالی هستند. شما باید هر روز یک وعده سبزی برگ‌دار بخورید.

بیشتر بخوانید: رایج‌ترین انواع کمبود تغذیه ای چیست؟ چطور برطرف کنیم؟


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
مصرف لبنیات را کاهش دهید
گفته می‌شود که اسپرم پسر در یک محیط قلیایی بهتر عمل می‌کند، اما این موضوع از نظر علمی ثابت نشده است. به همین دلیل، برخی از افراد هنگام تلاش برای پسردار شدن از خوردن غذاهای اسیدی مانند لبنیات خودداری می‌کنند.

برای پسردار شدن چه غذاهایی بخورم؟
طبق تحقیقات علمی که در بالا ذکر شد، باید غلات صبحانه بخورید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سرشار از مواد مغذی سالم مانند پتاسیم و کلسیم است.

غلات صبحانه
طبق تحقیقات، زنانی که به طور منظم غلات صبحانه می‌خورند، شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند. اگر مایل به خوش‌آمد گویی به یک نوزاد پسر هستید، یک کاسه غلات را در برنامه روزانه خود بگنجانید.
نخوردن صبحانه، عادت بدی است که بین بسیاری از جوانان رواج دارد. افزودن صبحانه به روزتان یک راه آسان برای افزایش کالری دریافتی است و بر اساس تحقیقات، شانس شما را برای داشتن یک نوزاد پسر افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: برای باردار شدن، بهترین پوزیشن های زناشویی کدامند؟


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
بهترین غذاها برای پسردار شدن
به این لیست از غذاهایی که می‌توانید هنگام تلاش برای پسردار شدن از آن‌ها لذت ببرید، نگاهی بیندازید. شما نیازی به خوردن همه چیز در لیست ندارید، اما گنجاندن برخی از این گزینه‌ها به شما کمک می‌کند تا یک رژیم غذایی سالم، متعادل و غنی از غذاهای قلیایی داشته باشید:

آووکادو
آووکادو، یک غذای قلیایی است که با صبحانه طعم فوق‌العاده‌ای دارد. مقداری آووکادو را له کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید. می‌توانید آن را با سبزیجات تازه به عنوان یک میان‌وعده، یا در کنار صبحانه سرو کنید.

بیشتر بخوانید: غذاهای مضر صبحانه، اجتناب کنید

موز
موز، یک میان‌وعده ایده‌آل است که می‌توانید در زمانی که می‌خواهید پسردار شوید، آن را مصرف کنید.


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
سوپ سبزیجات زمستانی
سبزیجات ریشه‌ای، غذاهای قلیایی هستند و سوپ سبزیجات زمستانی راهی عالی برای لذت بردن از انواع آن‌هاست. کدو حلوایی زمستانی، سیب‌زمینی ، هویج و سایر سبزیجات ریشه‌دار در یک کاسه بخارپز سوپ سبزیجات، طعم خوشمزه‌ای خواهند داشت.
مقدار کمی عدس به آن اضافه کنید و فراموش نکنید که مقداری کلم خرد شده یا کلم‌پیچ را برای افزایش مصرف سبزی‌های برگ‌دار به آن اضافه کنید.

پسردار شدن تضمینی وجود دارد؟
هیچ راهی برای تضمین داشتن پسر به تنهایی از طریق رژیم وجود ندارد. تنها راه برای اطمینان از داشتن پسر این است که دانشمندان یک جنین را بر اساس جنسیت برای شما انتخاب کنند.
برخی معتقدند با توجه به زمان تخمک‌گذاری می‌توانید بر جنسیت کودک خود تاثیر بگذارید. اسپرم‌های تولیدکننده مرد، سریع‌تر شنا می‌کنند و زودتر خسته می‌شوند، بنابراین برای موفقیت اسپرم پسر، رابطه جنسی باید در زمان تخمک‌گذاری اتفاق بیفتد.
همچنین گفته می شود که نفوذ عمیق می‌تواند به اسپرم حامل y کمک کند تا سریع‌تر به مقصد برسد.
قرار دادن اسپرم تا حد امکان نزدیک به دهانه رحم هم می‌تواند شانس بارور شدن تخمک توسط اسپرم «مرد» را افزایش دهد.
موقعیت‌هایی که نفوذ عمیق را ایجاد می‌کنند شامل پوزیشن سگ و ایستادن است.
همچنین رسیدن زن به ارگاسم ، شانس پسردار شدن را بیشتر می‌کند.

بیشتر بخوانید: حقایقی درباره‌ی ارگاسم؛ ارگاسمی چیست؟


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام تلاش برای بچه‌دار شدن باید به خاطر بسپارید
مهم‌ترین چیز این است که یک کودک سالم داشته باشید. ممکن است دلتان بخواهد که پسردار، یا دختردار شوید، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید به سادگی جنسیت کودک را انتخاب کنید .
اگر چه امتحان کردن پیشنهادات این مقاله می‌تواند این امید را در شما ایجاد کند که پسردار شوید، اما باید بدانید که هیچ تضمینی درباره آن‌ها وجود ندارد.


پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی
بهترین پوزیشن‌های جنسی برای پسردار شدن
بهترین پوزیشن‌های جنسی برای پسردار شدن عبارتند از:

1- سبک داگی
پوزیشنی که بیشتر برای افرادی که می‌خواهند پسردار شوند، توصیه می‌شود، سبک داگی است. پوزیشن داگی، اجازه نفوذ عمیق را می‌دهد و بهترین موقعیت برای بچه‌دار شدن در نظر گرفته می‌شود.

۲- سبک ایستاده
حالت دیگری که امکان نفوذ عمیق را فراهم می‌کند ، سبک ایستاده است.

3- سبک stradding
یکی دیگر از موقعیت‌های عالی برای پسردار شدن، سبک stradding است که امکان نفوذ عمیق را فراهم می‌کند.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: bellybelly

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • سعید
   درباره پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی

   پوزیشن ایستاده موجب شب ادراری در کودک میشه در طب اسلامی گفته شده اینو پزیشن حذف کنید . با تشکر

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    چه ربطی به شب ادراری کودک دارم بهتره یکم مطالعه تون روبیشترکنید

  • فاطمه
   درباره پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی

   سلام خسته نباشید من الان یک هفته ست دارم گرمی جات مصرف میکنم می‌خوام ۱۰روز دیگه برای بارداری اقدام کنم تاثیری داره برای بارداری پسر ممنون

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

   • بنی

    خیر باید حداقل از ۲ماه قبل رژیم رو انجام میدادید

  • ناصر
   درباره پسردار شدن، تغذیه و پوزیشن نزدیکی

   آیا برای نوزاد پسر چه مدت نباید رابطه داشت

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

   • کاربرناشناس

    فقط روز تخمک گذاری

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.