۲۳۹۵۹۶
۵۱
۵۱

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

در این مقاله این دور روش زیبایی را مورد بررسی قرار داده و به سوال اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟ پاسخی جامع خواهیم داد.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

در دنیای در حال تکامل درمان‌های مراقبت از پوست، روش‌های اندولیفت و فوتونا به عنوان گزینه‌های محبوب برای افرادی که به دنبال راه حل‌های جوان سازی پوست هستند، ظاهر شده‌اند. هر دو روش درمانی روش‌های منحصر به فردی را برای رفع نگرانی های مختلف از خطوط ریز چین و چروک گرفته تا افتادگی پوست، ارائه می‌دهند. درک تفاوت‌های بین اندولیفت و فوتونا می‌تواند به افراد کمک کند تا تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری درباره اینکه کدام درمان برای نیازهای خاص مراقبت از پوست آنها مناسب‌تر است، بگیرند. در این مقاله این دور روش زیبایی را مورد بررسی قرار داده و به سوال اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟ پاسخی جامع خواهیم داد.

در این مقاله می‌خوانید:


بیشتر بخوانید: بهترین دکتر لیفت صورت و گردن در تهران


جوانسازی با اندولیفت و مزایای آن

اندولیفت به عنوان یک درمان انقلابی متمایز است که نوید جوانسازی پوست را بدون نیاز به جراحی تهاجمی می دهد. این روش یک درمان زیبایی کم تهاجمی است که از فناوری پیشرفته لیزر برای لیفت و سفت کردن پوست افتاده استفاده می‌کند و در نتیجه علائم پیری را کاهش می‌دهد. می‌توان گفت این روش جوانسازی یک جایگزین ایمن و موثر برای لیفت صورت با جراحی است که جوانسازی طبیعی با کمترین زمان از کار افتادگی را ارائه می‌دهد.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

اندولیفت چگونه کار می‌کند؟

این روش شامل یک دستگاه تخصصی و پیشرفته است که انرژی را به عمق پوست می‌رساند، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد. در فرایند درمان این روش، انرژی لیزر به پوست نفوذ کرده، بافت زیرین را برای تحریک تولید کلاژن و الاستین گرم می‌کند و در نتیجه ظاهری صاف‌تر، سفت‌تر و جوان‌تر را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

مزایای اندولیفت

روش غیر تهاجمی: اندولیفت نیازی به ایجاد برش ندارد و این گزینه ایمن‌تر و راحت‌تر برای کسانی است که به دنبال جوانسازی پوست خود هستند.

 • نتایج ظاهری طبیعی: این روش باعث جوانسازی طبیعی پوست می‌شود و هیچ نشانه‌ای از لیفت یا سفت شدن مصنوعی باقی نمی‌گذارد و در نتیجه ظاهری جوان و با طراوت بدون هیچ گونه نشانه‌ای از درمان را به ارمغان می‌آورد.
 • بدون زمان استراحت: برخلاف لیفت صورت به روش‌های قدیمی که به هفته ها زمان ریکاوری نیاز دارد، اندولیفت نیازی به استراحت ندارد و به شما امکان می‌دهد بلافاصله پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بازگردید.
 • نتایج طولانی مدت: با تحریک تولید کلاژن، اندولیفت باعث می‌شود پوست فرد جوانی و طراوت را بار دیگر تجربه کند.
 • ایمن و موثر: اندولیفت که به طور گسترده آزمایش شده است، روشی ایمن و مؤثر محسوب می‌شود و خطر عوارض جانبی آن نزدیک به صفر است.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

مناطق تحت درمان با اندولیفت

اندولیفت می‌تواند چندین ناحیه صورت و بدن را با هدف قرار دادن شلی خفیف تا متوسط پوست، لیفت و کانتور کند. از جمله نقاطی که برای جوانسازی و بهبود آن‌ها از اندولیفت استفاده می‌شود، می‌توان به چین و چروک‌های اطراف بینی، زیر چشم ها، فک، گردن و چانه اشاره کرد. همچنین این روش برای کانتور کردن نقاط دیگر بدن مانند بازوها، قسمت داخلی ران‌ها، زانوها و مچ پا مناسب است.


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر


جوانسازی با فوتونا و مزایای آن

در دنیای مراقبت‌های زیبایی، فوتونا به عنوان یک فناوری پیشرو برای جوانسازی پوست غیرتهاجمی به شمار می‌رود. این روش، یک سیستم لیزر درمانی همه کاره است که از دو طول موج مکمل استفاده می‌کند: Nd:YAG و Er:YAG. این طول موج‌ها در کنار هم برای رفع نگرانی‌های مختلف پوست، از عیوب سطحی گرفته تا مشکلات عمیق‌تر پوستی، کار می‌کنند.

فوتونا چگونه کار می‌کند؟

رویکرد فوتونا برای جوانسازی پوست چند بعدی است. پوست را در اعماق مختلف هدف قرار می دهد و باعث تولید کلاژن و بازسازی ساختار پوست می شود. درمان با این روش قابل تنظیم است و حالت‌های مختلفی را شامل می‌شود که به نگرانی‌های خاصی می‌پردازد.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

مزایای فوتونا

 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک: دقت فوتونا به آن اجازه می‌دهد تا لایه های عمیق‌تر پوست را هدف قرار دهد و به طور موثر علائم قابل مشاهده پیری را کاهش داده و سطوح عمیق پوست را تقویت کند.
 • سفت کردن پوست: لیزر فوتونا تولید کلاژن را تحریک می کند و منجر به سفت تر و شدن کشسانی بیشتر پوست می شود.
 • بافت پوست بهبود یافته: فوتونا می تواند سطح پوست را صاف کند و عیوبی مانند جای زخم و هایپرپیگمانتاسیون را کاهش دهد.
 • بدون نیاز به سپری کردن دوره نقاهت: فوتونا به عنوان یک روش غیرتهاجمی، امکان بازگشت فوری به فعالیت های روزانه را فراهم می کند.
 • درمان‌های قابل تنظیم: این روش حالت‌های مختلف درمانی را ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توان نیازهای هر پوست را بر اساس نیازهای آن رفع و دستیابی به نتایج بهینه را تضمین کرد.

حالت‌های درمانی فوتونا

 • حالت SMOOTH: به عنوان یک رویکرد غیر سایشی شبیه پرکننده های پوستی، اما کمتر تهاجمی و با اثرات طولانی تر عمل می کند.
 • حالت FRAC۳: لایه های عمیق تر را برای سفت کردن پوست و رفع افتادگی هدف قرار می دهد.
 • حالت PIANO: به آرامی عیوب سطحی را از بین می برد و کلاژن را در لایه های عمیق تر پوست تحریک می کند.
 • حالت SupErficial: ظاهر پوست را با لایه برداری و کاهش خطوط ریز و رنگ ناهموار پوست بهبود می بخشد.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟


مطالب پیشنهادی: 8 روش لیفت و جوانسازی گردن ، بهترین کدام است؟


برای جوانسازی پوست اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

هنگام مقایسه اندولیفت و فوتونا برای جوانسازی پوست، مهم است که نیازها و اهداف خاص فرد را در نظر گرفته شود. اندولیفت به دلیل رویکرد کم تهاجمی خود، با استفاده از لیزر تخصصی که به عمق پوست نفوذ می کند تا تولید کلاژن را تحریک کرده و سفت شدن بافت را تقویت کند، مشهور است. این امر منجر به کاهش خطوط و چین و چروک‌ها، بهبود بافت و رنگ پوست، جوان‌تر شدن و کانتور صورت می‌شود. این روش کارآمد بوده، معمولا بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و نتایج آن طولانی مدت است و بسیاری از بیماران بلافاصله پس از درمان می‌توانند فعالیت‌ها روزانه خود را از سر گیرند.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟

از طرف دیگر، فوتونا یک سیستم لیزر درمانی همه کاره را ارائه می دهد که دو طول موج را برای رفع نگرانی های مختلف پوست ترکیب می کند. این روش به دلیل توانایی آن در کاهش خطوط ریز و چین و چروک، سفت کردن پوست و بهبود بافت پوست با حداقل زمان از کار افتادگی شناخته شده است. حالت‌های درمانی قابل تنظیم فوتونا، امکان یک رویکرد مناسب برای جوان‌سازی پوست را فراهم می‌کنند و لایه‌های سطحی و عمیق‌تر پوست را هدف قرار می‌دهد.

در نهایت، انتخاب بین اندولیفت و فوتونا برای جوانسازی پوست بستگی به شرایط پوستی منحصر به فرد، نتیجه دلخواه و ترجیح برای مدت درمان و زمان بهبودی دارد. هر دو فناوری راه‌حل‌های مؤثری برای جوان‌سازی پوست ارائه می‌دهند و هر یک اثرات خاص خود را دارند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز کرده و تمرکز هر روش روی رفع برخی مشکلات پوستی مشخص است. برای یافتن بهترین روش که مناسب نیازهای شماست، مشاوره با یک متخصص پوست مجرب برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن ضروری است.

اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب


کلام آخر

همان طور که در پاسخ به سوال اندولیفت بهتر است یا فوتونا؟ اشاره کردیم، انتخاب بین این د روش به ترجیحات فردی، نگرانی‌های پوستی و اهداف درمانی بستگی دارد. در حالی که اندولیفت یک گزینه غیر تهاجمی با نتایج تدریجی و حداقل خرابی ارائه می‌دهد، فوتونا یک رویکرد همه کاره برای هدف قرار دادن چندین مشکل پوستی به شیوه‌ای کم تهاجمی‌تر است. مشاوره با یک متخصص مراقبت از پوست می‌تواند به افراد کمک کند تا در چشم انداز این درمان ها حرکت کنند و انتخابی آگاهانه داشته باشند که با نیازهای مراقبت از پوست منحصر به فرد و نتایج دلخواه آنها هماهنگ باشد.

 

منبع: medium

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.