۲۲۹۱۱۳
۲۴۵۱۸
۲۴۵۱۸

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی، در واقع همان رنگ‌هایی هستند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ترکیب زیبایی را به وجود آورده و به فضا حس و حال متفاوتی را می‌بخشند. تنها کافی است این رنگ‌ها را بشناسید تا فضای دلنشین خود را به وجود آورید.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

دنیای شگفت‌انگیز رنگ‌های متنوع، قادرند به هر فضایی حال و هوای متفاوتی ببخشند. هر رنگ مفهومی را با خود به دنبال دارد و حتی تاثیر مستقیمی بر خلق و خوی افراد دارد. در این بین، رنگ‌ های خاصی هستند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورند. لازم است آن‌ها را بشناسید تا بتوانید در دکوراسیون فضای خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید، به شما ۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در فضای خود مورد استفاده قرار دهید و آن را به فضایی زیبا و جذاب تبدیل کنید.

در این مطلب می‌خوانید:

 • آبی و بژ، ترکیب رنگی آرامش بخش
 • سبز و قرمز، الهام گرفته از طبیعت
 • آبی و رنگ‌هایی نئونی، ترکیب رنگی جسور
 • سبز جنگلی و خاکستری روشن، ترکیبی برای همه فضاها
 • آبی و سفید، حس و حال ساحلی
 • سبز و صورتی، تجربه یک قانون شکنی جذاب
 • مشکی، سورمه‌ای و بژ
 • سبز و آبی، ترکیبی هماهنگ و زیبا
 • قرمز و مشکی، خیره کننده و جذاب
 • زرد و خاکستری، آرامش بخش و جاودانه
 • سفید و مشکی، کلاسیک همیشگی
 • کاغذ دیواری اکستریم والز

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۱. آبی و بژ، ترکیب رنگی آرامش بخش

تقریبا همه عاشق آبی هستند و به راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید. رنگ آبی مایل به خاکستری که با رنگ‌های بژ طبیعی و افزودن کمی رنگ طلایی همراه شده است، یک ترکیب رنگ شگفت‌انگیز است. از این ترکیب برای اتاق خواب می‌توان استفاده کرد که در کنار کمی خاکستری و نقره‌ای، فضای اتاق آرامش بخشی را به شما هدیه خواهد داد.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۲. سبز و قرمز، الهام گرفته از طبیعت

برای داشتن ظاهری جسورانه ، سبز و قرمز را امتحان کنید. قرمز و سبز رنگ‌های مکمل و در واقع رنگ‌هایی هستند که در طبیعت به وفور می‌بینیم، درست مانند ترکیب رنگی که در گل رز قرمز شاهدش هستیم. این رنگ‌ها برای اتاق خواب پسرانه بی‌نظیر خواهد بود. همچنین این ترکیب رنگی وقتی با اکسسوری مناسب ترکیب شود، می‌تواند حال و هوای قدیمی به هر اتاقی بدهد.

۳. آبی و رنگ‌هایی نئونی، ترکیب رنگی جسور

آبی آرامش بخش است اما رنگ‌های روشن می‌توانند هر حس و حالی را که نیاز دارید، به این رنگ بدهند. استفاده از رنگ‌های نئونی، به آبی ملایم جسارت و جنب و جوش خاصی می‌بخشند و آبی را از آن رنگ آرام و سنتی خارج می‌کنند. رنگ‌های صورتی و نئونی در کنار آبی، شگفت‌انگیز خواهند بود.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۴. سبز جنگلی و خاکستری روشن، ترکیبی برای همه فضاها

اگر به دنبال رنگ‌های خاکی‌تر هستید، سبز بی‌نظیر است. ترکیب رنگ سبز به عنوان یک رنگ برجسته در یک خانه با رنگ‌های خنثی غوغا می‌کند! سایه‌های پررنگ‌تر مانند سبز جنگلی تاثیر بسیار خوبی در فضا دارند، به خصوص وقتی با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری روشن ترکیب شوند. این ترکیب رنگ تعادل مناسبی را برقرار می‌کند و تقریبا در هر فضایی قابل استفاده خواهد بود.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

 

۵. آبی و سفید، حس و حال ساحلی

آبی و سفید یک ترکیب رنگ کلاسیک است که به فضای شما شکوه و جذابیت خاصی می‌بخشد. همچنین اگر می‌خواهید حال و هوای ساحلی را به فضای خود وارد کنید، این ترکیب رنگ انتخاب کاملا مناسبی است. استفاده از رنگ‌های ترکیبات چوب طبیعی در کنار این ترکیب رنگ، به هر فضایی عمق و بافت اضافه می‌کند و کاملا برای فضاهایی با سبک ساحلی، روستایی و سنتی مناسب خواهد بود.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۶. سبز و صورتی، تجربه یک قانون شکنی جذاب

برای ایجاد یک حس و حال غیرمنتظره‌ در فضا، رنگ صورتی و سبز را امتحان کنید! این ترکیب رنگی تعادل نرم و روشنی را در فضا به وجود می‌آورد که بسیار جذاب خواهد بود و همچنین انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق دخترهاست.

۷. مشکی، سورمه‌ای و بژ

برخلاف تصور عموم که فکر می‌کنند رنگ‌های خنثی ممکن است خسته کننده باشند و پس از مدتی چشم را خسته کنند، می‌توانند بسیار هم جذاب و زیبا باشند. ترکیب این مشکی، سورمه‌ای، بژ که از رنگ‌های خنثی هستند، ب ه خوبی در کنار هم جلوه می‌کنند و به فضا عمق می‌بخشند. این ترکیب رنگی قادر است به یک فضا جلوه‌ای جذاب و شیک ببخشد و انتخاب بسیار مناسبی برای فضای نشیمن ، اتاق خواب و آشپزخانه است.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۸. سبز و آبی، ترکیبی هماهنگ و زیبا

از آن‌جایی که این دو رنگ هر دو سرد هستند، به خوبی در کنار هم ترکیب می‌شوند. سایه‌های مختلفی از این دو رنگ در کنار هم بسیار کاربردی و برای هر فضایی مناسب هستند. ترکیب‌های روشنی از این دو رنگ، حس شادابی و طراوت را در فضا به وجود می‌آورد و ترکیب‌های تیره‌تر آن ممکن است کمی کلاسیک‌تر و شاید دل‌گیرتر باشد.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۹. قرمز و مشکی، خیره کننده و جذاب

اگر می‌خواهید فضایی جسورانه با بالاترین تأثیرگذاری را به وجود آورید، به شما ترکیب رنگ مشکی و قرمز را پیشنهاد می‌کنیم. مشکی براق در کنار قرمز، ترکیبی جسورانه، خیره کننده و در عین حال ملایم را ایجاد می‌کند که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۱۰. زرد و خاکستری، آرامش بخش و جاودانه

ترکیب زرد و خاکستری، ترکیب رنگی جاوانه است که هرگز قدیمی و خسته کننده نمی‌شود و در عین حال، حس و حالی مدرن را در فضا به وجود می‌آورد. این ترکیب رنگ در هر فضایی قابل استفاده است و هر جایی که مورد استفاده قرار بگیرد، حس شگفت انگیز و آرامش بخشی را جریان می‌دهد.

۱۱ نمونه از پرطرفدارترین رنگ های دکوراسیون داخلی

۱۱. سفید و مشکی، کلاسیک همیشگی

ترکیب سفید و مشکی یک ترکیب رنگی کلاسیک است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد. با تغییر در بافت رنگ‌‌های سفید و مشکی که در فضا مورد استفاده قرار می‌دهید، می‌توانید فضای خود را جذاب‌تر و چشم‌نوازتر کنید.

کلام آخر

در دنیای بسیار متنوع و گسترده رنگ‌ها، مهم است که شناخت تقریبی نسبت به رنگ‌ها و اینکه که کدام یک از آن‌ها درکنار یکدیگر ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورند، داشته باشید تا بتوانید خودتان پالت رنگی فضای خود را ایجاد کرده و در نهایت فضایی زیبا و چشم‌نواز را دکور کنید.

منبع: theguardian

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.