۲۲۸۲۳۹
۱۶۳۹۲
۱۶۳۹۲

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

انواع کربوکسی تراپی نوعی روش درمانی برای جوانسازی پوست هستند که با استفاده از گاز کربن دی اکسید، یادگاری‌های سن از روی پوست پاک می‌شود. انواع کربوکسی تراپی صورت و بدن عبارتند از: کربوکسی تراپی برای لک صورت، شکم، ترک پوستی، سلولیت؛ همچنین کربوکسی تراپی برای درمان مشکلات مو، تیرگی زیر بغل، گودی زیر چشم کاربرد دارد. انواع روش‌های خانگی و کلینیکی استفاده از گاز CO۲ را برای زیبایی صورت و بدن در نی‌نی‌بان گفته‌ایم.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

انواع کربوکسی تراپی را بشناسید

روش‌های کربوکسی تراپی در کلینیک‌های زیبایی، با اهداف گوناگون کاربرد دارند که در این صفحه می‌خواهیم به این موارد اشاره کنیم:

 1. کربوکسی تراپی مو
 2. کربوکسی تراپی صورت
 3. کربوکسی تراپی برای لک صورت
 4. کربوکسی تراپی جای جوش
 5. کربوکسی تراپی برای گودی زیر چشم
 6. کربوکسی تراپی غبغب
 7. کربوکسی تراپی شکم
 8. کربوکسی تراپی سلولیت
 9. کربوکسی تراپی زیر بغل
 10. کربوکسی تراپی واژن
 11. انواع دستگاه کربوکسی تراپی

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟

روش کربوکسی تراپیبیم دهه ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ میلادی کم‌کم میان پزشکان معرفی شد. در آن زمان پزشکان جراح قلب با استفاده از گاز دی اکسید کربن، گرفتگی عروق را باز می‌کردند. به این ترتیب تجمع پلاک و چربی در سیستم گردش خون از بین می‌رفت و گردش خود بهبود می‌یافت. با این حال در قرن حاضر روش‌های کربوکسی تراپی صورت و مو ، خیلی فراتر از اقدامات سلامتی عمومی هستند. این روش‌های جدید کربوکسی تراپی کاملا با اهداف زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

مزایای کربوکسی تراپی چیست؟

روش کربوکسی تراپی بی‌خود در سال‌های اخیر گسترش پیدا نکرده است؛ این روش درمانی و زیبایی کلی مزایا دارد.

 • از بین بردن ناهمواری‌های پوست
 • تحریک کلاژن سازی در پوست
 • بهبود خون‌رسانی به پوست
 • افزایش شادابی پوست
 • ترمیم پوست پیر شده
 • درمان سرپایی و بدون بستری
 • عوارض ناچیز
 • دوره نقاهت کوتاه
 • بازدهی بالا
 • بی‌خطر بودن برای اعصاب پوست
 • افزایش خاصیت الاستیسیته (کشسانی) پوست

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی مو را بهتر بشناسید

برای کربوکسی تراپی مو، پزشک با تزریق دی اکسید کربن به ریشه مو و دیگر نواحی مورد نظر فرد مراجع، عمل خون‌رسانی را تحریک می‌کند. به این ترتیب خونرسانی و تغذیه فولیکول‌ها بهبود یافته و موها بهتر رشد می‌کنند. همچنین ضخامت مو افزایش می‌یابد.

کربوکسی تراپی برای آلوپسی (ریزش مو) یکی از درمان‌های موثر است که در کنگره‌های پزشکی همیشه نتایج جدیدترین تحقیقات آن به اشتراک گذشته می‎‎‌شود. این بیماری مو به دلیل گردش خون ضعیف در پوست سرایجاد می‌شود و با روش کربوکسی تراپی درمان‌های بی‌نظیری در آن دیده شده است.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

انواع کربوکسی تراپی صورت را بشناسید

با روش کربوکسی تراپی می‌توانید قسمت‌های مختلف صورت را از آثار پیری و عوارض عوامل محیطی مثل آفتاب، جوش و زخم بهبود بخشید. مهم‌ترین عامل عملکرد کربوکسی تراپی در درمان‌های زیبایی صورت، بهبود علائم کششی در پوست صورت است. این مشکل به علت از بین رفتن کلاژن و پارگی‌های ایجاد شده بر تارهای آن ایجاد می‌شود که با کمک کربوکسی تراپی بهبود چشم‌گیری در آن حاصل می‌شود.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای جای جوش

همیشه حتی اگر آکنه هم از صورت‌مان برود باز هم جای آن اذیت‌مان می‌کند. خونرسانی با روش کربوکسی تراپی، کمک می‌کند رنگدانه‌های زشت جوش از پوست پاک شوند.

کربوکسی تراپی صورت درد دارد؟

درد در روش‌های درمانی، زمانی ایجاد می‌شود که اعصاب زیر پوست شما، تحریک شود. این روش درمانی که با فشار گاز دی اکسید کربن است، نه آسیبی به بافت پوست‌تان می‌رساند نه اعصاب زیر پوست را تحریک می‌کند. بنابراین دردی، ندارد. قرار نیست جای آن هم بماند؛ پس نگران نباشید.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

یکی از پرکاربردترین روش‌های کربوکسی تراپی استفاده از آن برای دور چشم است. حلقه‌های تیره زیر چشم به علت گردش کند و ضعیف خون در این ناحیه به وجود می‌آیند. اگر بتوانیم گردش خون را در حدقه چشم سرعت بخشیم، این تیرگی‌ها از بین می‌‌روند. حالت تیرگی و کبودی ناشی از تجمع خون و مایع‌هیا سیستم گردش خون است که نمای آبی و زشتی را ایجاد می‌کند. با کربوکسی تراپی دور چشم این نتایج قابل مشاهده را دریافت خواهید کرد:

 • رفع تیرگی و کبودی دور چشم
 • بهبود رسیدن اکسیژن کافی به شبکه مویرگی دور چشم
 • افزایش کلاژن پوست در ناحیه تیره دور چشم
 • ماندگاری ۶ ماهه رفع تیرگی دور چشم

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی غبغب اثر بخش است؟

بله. افزایش خون رسانی و فشار گاز دی اکسید کربن سبب می‎‎شود که چربی‎‌های انباشته در این ناحیه به گردش خون باز گردند و ناحیه غبغب لاغر شود.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت اثر بخش است؟

یکی از کاربردهای مهم کربوکسی تراپی در کلینیک‌های زیبایی اصلاح نمای سلولیت‌ها و چربی‌های انباشته بد شکل در ناحیه ران و باسن است. این موارد را می‌توانید برای درمان سلولیت از پزشکتان بخواهید. درمان‌های اثربخش کربوکسی تراپی با تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه سلولیت را می‌توان به این صورت توضیح داد که:

 • گاز دی اکسید کربن به سلول های چربی تزریق می‌شود
 • گاز دی اکسید کربن سبب ترکیدن سلول‌های چربی می‌شود
 • نمای بیرون زدن سلولیت‌های از زیر پوست اصلاح می‌شود
 • نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داده که درمان کربوکسی تراپی برای سلولیت اثربخش و بی‌خطر است.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

مزایای کربوکسی برای سلولیت

 • رفع رسوب‌های چربی به دنبال لیپوساکشن
 • کمک به کلاژن سازی و از بین بردن چربی‌های بد شکل
 • بی‌خطر و بی‌درد

انواع کربوکسی تراپی چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه کربوکسی تراپی معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد؛ بعد از این جلسات می‌توانید راحت به زندگی روزمره‌تان ادامه دهید؛ انگار نه انگار عمل زیبایی داشته‌اید!

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

گاز دی اکسید کربن بی‌رنگ و بی بو است با این حال کلینیک باید مراقب باشد که دستگاه نشتی نداشته باشد. با عملکرد صحیح دستگاه در کمترین زمان بهترین نتیجه را خواهید گرفت اما در صورتی‌که از دستگاه‌های قدیمی استفاده شود؛ تاثیر لازم را از روند درمان کربوکسی تراپی دریافت نمی‌کنید.

بعد از کربوکسی تراپی،خارش ممکن است!

بعد از روش کربوکسی تراپی عارضه عجیبی مانند سردرد، خونریزی یا اسکار ندارید اما محل انجام کربوکسی تراپی ممکن است کمی بخارد؛ این خارش معمولا بعد از 5 دقیقه از بین می‌رود و نگران کننده نیست.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

چند بار باید کربوکسی تراپی کنیم؟

کربوکسی تراپی درمان یک جلسه‌ای نیست! باید برای آن برنامه زمانی بگذارید و تا به هدف رسیدن، آن را ادامه دهید. معمولا برای قسمت‌های مختلف صورت و بدن این تعداد جلسه را نیاز دارید:

 • کربوکسی تراپی صورت: 6 جلسه
 • کربوکسی تراپی شکم و پا: 10 جلسه

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

برای کربوکسی تراپی واژن گاز دی‌اکسید کربن به ناحیه زنانه تزریق می‌شود و به این ترتیب با تکنیک‌های حرفه‌ای گردش خون، مویرگ سازی ایجاد تارهای کلاژن الاستین تقویت می‌شود.

دستگاه کربوکسی تراپی واژن و حس تغییر فشار

برای اصلاح تاثیرهای افزایش سن بر واژن معمولا کربوکسی تراپی توصیه می‌شود. برخی از دستگاه‌های کربوکسی تراپی واژن، در حین آن یا بعد از عمل، در فرد مراجع احساس تغییر فشار ایجاد کنند؛ درست مانند آن زمانی که فشار خون‌تان را اندازه می‌گیرید؛ چه احساسی در بازوی‌تان دارید؟ این حس در اثر انبساط گاز ایجاد می‌شود.

جای نگرانی نیست و معمولا حس فشار و احیانا گرما ظرف 24 ساعت برطرف می‌شود. یادتان باشد گاز دی اکسید کربن به گردش خون ناحیه عمل کمک کرده است و چنین حسی بسیار عادی است. در عین حا به دوران نقاهت نیازی نیست و می‌توانید به این حالت بی‌توجه باشید؛ کارهای روزمره خود را با خیال راحت انجام دهید.

انواع کربوکسی تراپی چیست؟

انواع کربوکسی تراپی را کجا انجام دهیم؟

روش‌های درمانی و زیبایی کربوکسی تراپی را باید در کلینیک‌های زیبایی یا بیمارستان‌هایی که تجهیزات زیبایی را دارند انجام دهید. توجه کنید که افراد سودجو هم اقدام به درمان‌های خودسرانه با این روش می‌کنند که ممکن است برای مراجع ضرر داشته باشد. برای این‌که از چنین خطراتی در امان باشید؛ پیشنهاد می‌کنیم از پزشکان نی‌نی‌بان مشاوره بگیرید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.