۲۲۸۰۳۱
۲ نظر
۲۸۷۸۶
۲ نظر
۲۸۷۸۶

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

خدمات دندانپزشکی در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی کرده است یکی از روش‌های اصلی اصلاح طرح لبخند و جایگزینی بسیار مناسب برای دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دیجیتال می‌باشد. در این مطلب با هزینه ایمپلنت دیجیتال هم آشنا می‌شوید.

خدمات دندانپزشکی در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی کرده است و درمان‌های جدید و خوبی برای مشکلات دندانی به وجود آمده‌اند. در این مطلب با هزینه ایمپلنت دیجیتال هم آشنا می‌شوید.
ایمپلنت دندان یکی از روش‌های اصلی اصلاح طرح لبخند و جایگزینی بسیار مناسب برای دندان‌های از دست رفته می‌باشد. این روش کاشت دندان، امروزه پیشرفت بیشتری کرده است و ساده‌تر انجام می‌شود. ایمپلنت دیجیتال یکی از روش‌های نوین ایمپلنت دندان است که در آن مراحل کاشت دندان ساده‌تر انجام می‌شود و شما مدت زمان کوتاه‌تری را روی صندلی دندانپزشکی سپری خواهید کرد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

ایمپلنت به روش دیجیتال، با هدف ایجاد شکاف کمتر به هنگام انجام ایمپلنت پدید آمده است و امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. گفته می‌شود به هنگام انجام ایمپلنت دیجیتال، بیمار درد کمتری را نسبت به روش قدیمی ایمپلنت حس می‌کند و این موضوع نیز از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این روش در میان مردم بوده است. هزینه ایمپلنت دیجیتال اگرچه بیشتر از هزینه روش سنتی ایمپلنت می‌باشد، اما مزایای آن باعث می‌شود که هزینه آن نسبت به هزینه ایمپلنت سنتی، منطقی‌تر به نظر برسد.

در ادامه این مطلب با نی‌نی‌بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ایمپلنت دندان، ایمپلنت دیجیتال دندان، مزایای ایمپلنت دیجیتال، روش انجام آن، هزینه ایمپلنت دیجیتال و همچنین عوامل تاثیرگذار بر این هزینه با شما در میان بگذاریم.

ایمپلنت دندان چیست؟

افراد بسیاری در سراسر جهان، بنا به دلایل مختلفی دندان‌های خود را از دست می‌دهند. بر خلاف گذشته، روش‌های مختلفی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته، وجود دارند و هر یک از این روش‌ها به نوبه خود دارای مزایا و معایب خود هستند. یکی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های اصلاح طرج لبخند و جایگزینی دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دندان می‌باشد.

در روش جراحی ایمپلنت دندان، ابتدا شکافی در جای خالی دندان از دست رفته ایجاد می‌شود و سپس پایه‌ای از جنس تیتانیوم داخل آن قرار می‌گیرد. این پایه فیکسچر نام دارد.

در روش جراحی ایمپلنت دندان، ابتدا شکافی در جای خالی دندان از دست رفته ایجاد می‌شود و سپس پایه‌ای از جنس تیتانیوم داخل آن قرار می‌گیرد. این پایه فیکسچر نام دارد و به نوعی نقش ریشه دندان جایگزین را ایفا خواهد کرد. این پایه برای مدتی حدود ۳ ماهه داخل استخوان فک خواهد ماند تا به خوبی با استخوان فک جوش بخورد و پس از جوش خوردن آن، قسمت بالایی ایمپلنت دندان که بانام اباتمنت شناخته می‌شود روی فیکسچر قرار گرفته و در مرحله آخر روکش دندانی ایمپلنت به روی اباتمنت قرار خواهد گرفت. در واقع اباتمنت را می‌توانیم واسط بین فیکسچر ایمپلنت و روکش آن بدانیم.

افزایش محبوبیت این روش درمانی در میان مردم، روش‌های مختلف ایمپلنت به میان آمدند تا اصلی‌ترین معایب آن را نیز از بین ببرند. به عنوان مثال ایمپلنت دندان فوری برای رفع مشکل طولانی مدت بودن درمان ایمپلنت به میان آمد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت. ایمپلنت دیجیتال نیز با هدف ایجاد شکاف کمتر در لثه فرد به وجود آمده است و کمتر شدن درد حین درمان را نیز به همراه دارد. در ادامه بیشتر به معرفی ایمپلنت دیجیتال خواهیم پرداخت.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، در روش سنتی ایمپلنت، روی لثه شکافی ایجاد می‌شود و فیکسچر داخل فک قرار می‌گیرد تا به خوبی و با سرعت با استخوان فک جوش بخورد. استفاده از سیستم دیجیتال برای انجام ایمپلنت دندان سبب می‌گردد که متخصص ایمپلنت تصویر کامل و واضحی از شرایط استخوان فک فرد داشته باشد و با استفاده از این تصاویر بتواند محل قرارگیری رشته‌های عصبی دندان را تشخیص دهد. تشخیص این رشته و داشتن این مدل‌سازی‌های سه بعدی به متخصص کمک می‌کند که شکاف کمتری در فک فرد ایجاد نماید.
استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال سبب می‌گردد که کاشت دندان در مدت زمان کوتاه‌تری انجام شود و در نتیجه شما مدت زمان کمتری را در اتاق جراحی دندان و روی صندلی دندانپزشکی خواهید بود. این موضوع خود سبب کاهش احتمال ابتلا به عفونت خواهد شد.

آیا درد حاصل از ایمپلنت دیجیتال دندان کمتر از درد حاصل از ایمپلنت سنتی است؟

تصاویر و مدل‌سازی‌های سه بعدی که در روش ایمپلنت دیجیتال به ثبت می‌رسند، سبب می‌گردند که متخصص ایمپلنت ساده‌تر اختلالات استخوان فک فرد را دریابد و مکان قرارگیری رشته‌های عصبی دندان را بهتر بیابد. این در حالی است که طی انجام ایمپلنت به روش سنتی، دندانپزشک شکاف بزرگتری روی لثه شما ایجاد می‌کند تا به استخوان فک برسد.

پس از آن جایی که با استفاده از تصاویر سه بعدی روش دیجیتال ایمپلنت دندان، شکاف دندان به حداقل می‌رسد، در نتیجه بیمار درد کمتری را حس خواهد کرد و شکاف ایجاد شده به بخیه نیاز نخواهد داشت. همچنین خونریزی کاهش یافته و بهبود سریعتر حاصل خواهد شد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

از آن جایی که تکنولوژی ایمپلنت دیجیتال سبب کاهش تورم و خونریزی لثه می‌شود پس در نتیجه این تکنولوژی گزینه بسیار مناسبی برای آن دسته از افرادی می‌باشد که با مشکلاتی از قبیل فشار خون بالا و دیابت رو به رو هستند.

ایمپلنت دیجیتال؛ روشی دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته

وقتی دندان‌ها پوسیده شده و یا آسیب می‌بینند، ایمپلنت دیجیتال می‌تواند آسیب و مشکلات آن‌ها را حل و رفع نموده و زیبایی لبخند را بازگرداند. با انجام ایمپلنت دندان می‌توانید اطمینان داشته باشید که صاحب دندانی دائمی شده‌اید. این ایمپلنت‌ها به نوعی طراحی شده‌اند که ماندگاری دائمی داشته باشند و آسیبی نبینند. پس ایمپلنت دندان دیجیتال را نیز می‌توانیم روشی دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته بدانیم.

وقتی دندان‌ها پوسیده شده و یا آسیب می‌بینند، ایمپلنت دیجیتال می‌تواند آسیب و مشکلات آن‌ها را حل و رفع نموده و زیبایی لبخند را بازگرداند.

ایمپلنت دیجیتال چه مزایایی دارد؟

به طور کلی ایمپلنت‌های دندان ظاهری مشابه دندان اصلی انسان‌های دارند و تشخیص آن‌ها از دندان حقیقی بسیار دشوار می‌باشد. فیکسچر در ایمپلنت دندان مانند ریشه دندان حقیقی عمل می‌کند و می‌توان گفت که از لحاظ دوام ریشه نیز با دندان اصلی و حقیقی انسان‌ها برابری می‌کند. همین موضوعات را می‌توانیم از اصلی‌ترین مزایای ایمپلنت دیجیتال نیز بدانیم. در ادامه به برخی دیگر از مزایای ایمپلنت دیجیتال اشاره خواهیم کرد:

 • بازگزداندن زیبایی لبخند
 • بهبود توانایی‌های گفتاری و جویدن فرد
 • افزایش زیبایی‌های صورت به دلیل بهبود استخوان فک
 • درصد موفقیت بالاتر ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش‌های سنتی ایمپلنت
 • نتایج طولانی‌مدت ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت سنتی
 • افزایش سرعت کاشت دندان به روش ایمپلنت
 • کمک به سایر دندان‌ها برای قرار گرفتن در موقعیت صحیح خود و عدم قرار گرفتن آن‌ها در جای خالی دندان از دست رفته
 • ماندگاری و طول عمر بیشتر نسبت به بریج‌های دندانی و سایر روکش‌ها
 • نیاز به معاینات و بررسی‌های کمتر بعد از انجام ایمپلنت دیجیتا
 • انجام جراحی در مدت زمان کوتاه‌تر
 • ایمپلنت دیجیتال درد کمتری را با خود به همراه دارد و همین موضوع سبب می‌گردد که بیماران از آن رضایت بیشتری داشته باشنپ
 • جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

 

یمپلنت دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت‌های دیجیتال، مراحل کاشت مشابه با مراحل ایمپلنت‌های سنتی دارند. اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در شکافی است که در ایمپلنت دیجیتال کوچک‌تر ایجاد می‌شود. مراحل ایمپلنت دندان به روش دیجیتال به شرح زیر می‌باشد:

 • ابتدا دندانپزشک شکاف کوچکی روی لثه ایجاد می‌کند تا بتواند استخوان فک را به بیرون آورد سپس با بررسی تصاویر و مدل‌سازی‌های سه بعدی، پایه ایمپلنت دیجیتال را در استخوان فک بیمار قرار می‌دهد.
 • در مرحله بعد پایه ایمپلنت در سوراخ پیچ شده و محکم می‌گردد. سپس پوششی به نام stop-cap روی آن قرار می‌گیرد تا پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش بخورد.
 • سرعت بهبود در روش ایمپلنت دیجیتال بالاتر است و معمولا بعد از ۱۰ الی ۱۵ هفته می‌توانید برای مرحله دوم درمان ایمپلنت اقدام نمایید. پس از معاینه دندانپزشک و تایید جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک، stop-cap از روی پایه برداشته می‌شود و اباتمنت روی آن قرار می‌گیرد.
 • در مرحله پایانی نیز پروتز یا تاج دندانی، که مخصوص دندان بیمار و با استفاده از جای گاز او طراحی شده است، روی اباتمنت قرار می‌گیرد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

بدیهی است که روش‌های نوین ایمپلنت، هزینه‌های بیشتری نسبت به روش‌های سنتی آن داشته باشند. در روش ایمپلنت دیجیتال از دستگاه‌های به خصوصی استفاده می‌شود و همین دستگاه‌ها سبب می‌گردند که انجام این درمان هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشد. البته عوامل دیگری نیز مسبب هزینه بیشتر ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت سنتی می‌باشند. برخی دیگر از این عوامل تاثیرگذار بر افزایش هزینه ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت سنتی به شرح زیر می‌باشد:

 • استفاده از تجهیزات و متریال پیشرفته که از خارج از کشور وارد می‌شوند.
 • درمان سریع‌تر اتفاق می‌افتد.
 • نیروی ماهری برای انجام این نوع ایمپلنت مورد نیاز است
 • افراد کمی در کشور ما قادر به انجام ایمپلنت به روش دیجیتال هستند و این افراد نیز هزینه‌های بیشتری را دریافت می‌کنند.
 • طراحی پروتز به صورت کاملا دقیق و متناسب با فک و دندان فرد انجام می‌شود.
 • در این روش بیمار حتی یک روز هم بدون دندان نخواهد بود.

تمام موارد گفته شده دست به دست یکدیگر می‌دهند تا هزینه ایمپلنت دیجیتال بیشتر از هزینه روش سنتی باشد. اما همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، مزایای این روش به حدی زیاد است که از هزینه کردن برای این درمان پشیمان نخواهید شد. پس پیش از تصمیم‌گیری، مزایای گفته شده در رابطه با ایمپلنت دیجیتال را در نظر بگیرید.

متخصصان حرفه‌ای در این زمینه هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کنند و پیشنهاد ما به شما این است که کیفیت کار را به هزینه‌های آن اولویت دهید. متخصصی را انتخاب کنید که در این حوزه حرفه‌ای‌تر باشد و قیمت مناسبی را دریافت کند. کمک گرفتن از افرادی که تخصص کمتری در این زمینه دارند و هزینه‌های کمتری نیز دریافت می‌کنند، چندان توصیه نمی‌شود و بهتر است از سپردن ایمپلنت دندان خود به آن‌ها بپرهیزید.

فارغ از نکات گفته شده، عوامل زیر نیز می‌توانند بر هزینه ایمپلنت دیجیتال تاثیر گذار باشند:

 • موقعیت مکانی مطب یا کلینیک دندانپزشکی
 • متریال و تجهیزات مورد استفاده
 • جنس و نوع ایمپلنت
 • نیاز و یا عدم نیاز به پیوند استخوان ف
 • آزمایشات و تصاویر دیجیتالی که به ثبت می‌رسند
 • دارو‌هایی که مصرف می‌شوند

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ایمپلنت دیجیتال و هزینه آن با متخصصان ما در کلینیک نی‌نی‌بان در ارتباط باشید.

منبع: dentistryonsolent

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • اهورا امینی
   درباره هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

   عالی بود خیلی خیلی خوب بود.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.