۲۲۸۰۹۳
۷۶۹۳۲
۷۶۹۳۲

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد ۲۰۲۴

اگر از اصلاح و موزدایی مکرر خسته شده‌اید یا انواع ژیلت‌ها و کرم‌های موبر را برای کم شدن رشد مو‌های خود امتحان کرده‌اید، اما نتیجه‌ای نگرفته‌اید، لازم است با بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد ۲۰۲۲ / ۲۰۲۳ آشنا شوید و ببینید چه نوع لیزری برای پوست شما بیشتر مناسب است.

اگر از اصلاح و موزدایی مکرر خسته شده‌اید یا انواع ژیلت‌ها و کرم‌های موبر را برای کم شدن رشد مو‌های خود امتحان کرده‌اید، اما نتیجه‌ای نگرفته‌اید، لازم است با بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد ۲۰۲۴  آشنا شوید و ببینید چه نوع لیزری برای پوست شما بیشتر مناسب است.
بسیاری از افراد معتقدند که لیزر نسبت به سایر روش‌های موزدایی بهتر عمل می‌کند. زیرا نتایج ماندگارتری دارد. البته هیچ روشی دائمی نیست. در نتیجه لیزر موهای زائد نیز نمی‌تواند رشد موهای شما را تا ابد متوقف کند.

دستگاه لیزر موهای زائد با کمک لیزرهای با حرارت بالا یا چراغ‌های آی‌پی‌ال می‌تواند به طور موقت فولیکول‌های مو را از کار بیندازد. این کار باعث می‌شود فولیکول‌های مو تا چند هفته قادر به تولید موهای جدید نباشند. اما بعد از چند هفته برای تمدید نتایج، لازم است دوباره لیزر انجام شود.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد 2024

مدت زمان و فاصله بین جلسات لیزر، به میزان رشد موهای زائد بستگی دارد. با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی که خدمات لیزر موهای زائد را انجام می‌دهند، برنامه زمانی مشخصی را از تعداد جلسات لیزر دریافت می‌کنید. برنامه زمانی به تشخیص متخصص لیزر و بنا بر میزان و نوع موهای زائد شما تعیین می‌شود. هم‌چنین ممکن است قبل از شروع موزدایی با لیزر، متخصص زیبایی از شما بخواهد آزمایش‌هایی را انجام دهید که مشخص می‌کنند پرمویی شما علت هورمونی دارد یا خیر.

امروزه با گسترش روش‌های موزدایی با لیزر، دستگاه‌های لیزر پیشرفته‌ای وجود دارند که می‌توانید در خانه هم از آن‌ها استفاده کنید. با این حال هنوز مراجعه به کلینیک زیبایی در ایران مرسوم‌‌تر است. در ادامه فهرستی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024 را معرفی می‌کنیم و می‌گوییم هر نوع لیزر برای چه مدل پوستی بیشتر مناسب است.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد 2024

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024

به نظر شما چطور می‌توان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022 را پیدا کرد؟ ممکن است اسم لیزرهای یاگ و لایت شیر و سوپرانو قبلاً به گوش‌تان خورده باشد یا اسامی آن‌ها را در اینترنت ‌گردی‌های معمول خود دیده باشید. شرکت‌های مختلف عادت دارند برای اهداف تبلیغاتی، پشت هر محصول خود، یک «ترین» اضافه کنند و برای جذب مشتری از عبارت‌هایی مثل «موثرترین و کاارایی‌ترین دستگاه لیزر مو» یا همان «بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024 استفاده کنند.
اما تقریباً هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌گویند چه قابلیت خاصی باعث شده است دستگاه لیزری که تولید می‌کنند، با سایر دستگاه‌های لیزر فرق داشته باشد. و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود شما برای پیدا کردن لیزر مناسب به دردسر بیفتید.

لیزر ان‌دی یاگ

مناسب برای پوست‌های تیره

یکی از معیارهای انتخاب دستگاه لیزر، میزان جذب ملانین است. در واقع این معیار تعیین می‌کند که چه مقدار از نور و حرارت لیزر توسط ملانین پوست جذب می‌شود.

یکی از معیارهای انتخاب دستگاه لیزر، میزان جذب ملانین است. در واقع این معیار تعیین می‌کند که چه مقدار از نور و حرارت لیزر توسط ملانین پوست جذب می‌شود.

گفتیم لیزر ان‌دی یاگ برای پوست‌های تیره بیشتر مناسب است زیرا کمتر توسط ملانین پوست جذب می‌شود. در نتیجه برای پوست‌های تیره که ملانین بیشتری دارند، خطر کمتری دارد. هم‌چنین پرتوهای این نوع لیزر، طول موج‌های بلندی دارد که باعث می‌شود بتواند از ملانین سطح پوست عبور کند و به ملانین داخل مو برسد.

مزایای لیزر ان‌دی یاگ

اسم لیزر ان‌دی یاگ را در فهرست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024  قرار دادیم زیرا همان طور که گفتیم، طول موج‌های بلند این لیزر باعث می‌شود برای پوست‌های تیره ایمن‌تر باشد. هم‌چنین می‌تواند بیشترین پتانسیل را برای از بین بردن پاپیلای مو فراهم کند. (پاپیلا ساختاری پیازی است که در قاعده‌ی فولیکول‌های مو قرار دارد.)

معایب لیزر ان‌دی یاگ

جذب پایین پرتوهای لیزری توسط ملانین همیشه نکته‌ی مثبتی نیست. یکی از ایرادهایش این است که برای نتیجه‌دهی بهتر باید بیشتر لیزر انجام شود. هم‌چنین استفاده از لیزر ان‌دی یاگ درد بیشتری به همراه دارد.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد 2024

لیزر الکساندرایت

مناسب برای پوست‌های سبزه

لیزر الکساندرایت یکی دیگر از نامزدهای بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024 است. این نوع لیزر نسبت به سایر رقیبان خود، طول موج کمی طولانی‌تر دارد. (با این که هنوز به پای لیزر ان‌دی یاگ نمی‌رسد.) که در واقع همین ویژگی باعث می‌شود برای طیف گسترده‌ای از پوست با رنگ‌های مختلف مناسب باشد؛ از جمله پوست‌های سبزه.

لیزر الکساندرایت یکی دیگر از نامزدهای بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ۲۲۰۲۴ است. این نوع لیزر نسبت به سایر رقیبان خود، طول موج کمی طولانی‌تر دارد.

مزایای لیزر الکساندرایت

شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیت لیزر الکساندرایت، بزرگی اندازه‌ی نقاط پرتوزا و آهنگ تکرار پرتوزایی آن است. یعنی این که لیزر الکساندرایت می‌تواند بخش بزرگتری از پوست را با سرعتی بیشتر موزدایی کند. در نتیجه باعث می‌شود لیزر الکساندرایت یکی از سریع‌ترین روش‌های موزدایی محسوب شود.

معایب لیزر الکساندرایت

پرتوهای لیزر الکساندرایت طول‌ موج‌های بلندی دارند اما با این وجود به میزان زیادی توسط ملانین جذب می‌شوند! پس استفاده از این نوع لیزرها خطر تغییر رنگ یا سوختگی پوست را به همراه دارد.

لیزر دیود

مناسب برای پوست‌های روشن تا نیمه تیره

لیزر دیود یکی از جدیدترین و رایج‌ترین دستگاه‌های موزدایی در دنیای امروز می‌باشد که برای پوست‌های روشن تا نیمه تیره طراحی شده است. ویژگی‌های مثبت لیزر دیود، این لیزر را به یکی از نامزدهای بهترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد 2024  تبدیل کرده است و طرفداران بسیاری دارد.

لیزر دیود یکی از جدیدترین و رایج‌ترین دستگاه‌های موزدایی در دنیای امروز می‌باشد که برای پوست‌های روشن تا نیمه تیره طراحی شده است.

مزایای لیزر دیود

لیزر دیود پرتوهایی با طول موج‌های جفت، کوتاه و بلند، ساطع می‌کند. پس هم میزان جذبش توسط ملانین مناسب است و هم می‌تواند تا عمق فولیکول‌های مو نفوذ کند. طول‌ موج‌های بلند این لیزر نیز خطر آسیب به پوست را کاهش می‌دهند.

معایب لیزر دیود

یکی از معایب رایج لیزر دیود این است که معمولاً افرادی که پوست تیره‌تر دارند، باید بیشتر لیزر انجام دهند تا موهای زائدشان کم شود. به علاوه چون تکنولوژی تقریباً جدیدی محسوب می‌شود، هنوز شواهد زیادی از مدت ماندگاری نتایج این نوع لیزر در دسترس نیست.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد 2024

لیزر روبی

مناسب برای پوست‌های خیلی روشن

لیزر روبی به عنوان قدیمی‌ترین دستگاه موزدایی، نسبت به اکثر لیزرهایی که در بازار هستند بیشتر توسط ملانین پوست جذب می‌شود. در نتیجه لیزرهای روبی برای موزدایی از پوست‌های بسیار روشن مناسب‌ترین گزینه‌اند.

مزایای لیزر روبی

تاثیرگذاری مناسب، مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده لیزر روبی را در فهرست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024  قرار دهیم. لیزرهای روبی حتی روی موهای بسیار ضخیم نیز اثر می‌گذارند.

معایب لیزر روبی

تنها مشکل لیزر روبی، جذب شدن زیاد آن توسط ملانین است که باعث می‌شود پوست بیشتر مستعد تغییر رنگ باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود از لیزر روبی فقط برای موزدایی پوست‌های بسیار روشن استفاده کنید.

بهترین دستگاه لیزر مو‌های زائد 2024

حرف آخر

همان طور که دیدید رنگ پوست یکی از مهم‌ترین پارامترها در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2024 محسوب می‌شود. پس لازم است برای انجام لیزر چه در خانه و چه در کلینیک‌های زیبایی، این نکته را مدنظر داشته باشید.

منبع: healthline

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.