۲۰۵۰۴۴
۳۰۱۴
۳۰۱۴

پرینه پلاستی چیست؟

پرینه پلاستی که از آن تحت عنوان پرینورافی نیز یاد می‌شود، نوعی جراحی زیبایی است که بر بدشکلی، نقص و آسیب به مقعد و واژن زنان متمرکز است.

پرینه پلاستی که از آن تحت عنوان پرینورافی نیز یاد می‌شود، نوعی جراحی زیبایی است که بر بدشکلی، نقص و آسیب به مقعد و واژن زنان متمرکز است. در این جراحی، اقدام به برداشتن بافتهای آسیب دیده، غدد بدشکل و پوستهای اضافی و سپس شل سازی یا تنگ سازی عضلات محیطی و واژن رخ خواهد داد. مزیت دیگری که پرینه پلاستی به همراه دارد، بازیابی اعتماد به نفس و همچنین افزایش فیزیکی سطح رضایت جنسی با ایجاد این کارها بر روی واژن است.

پرینوم چیست؟
پرینوم به ناحیه بین مقعد و واژن اطلاق می‌شود. اگرچه قسمت بسیار کوچکی است، اما پرینوم وظیفه مهمی به عنوان یک پشتیبان ساختاری برای چند ارگان مجاور به عهده دارد و عضلاتی را در خود جای داده که نقش مهمی در شل سازی و تنگ سازی واژن بر عهده دارند.

دلایل آسیب بر پرینوم
برخی از دلایل آسیب به پرنیوم عبارتند از:
تولد کودک
زایمان واژینال بخصوص در یک زایمان دشوار، شایع ترین عامل آسیب به پرینوم به شمار می‌رود. حتی یک زایمان ساده هم می‌تواند صدماتی فیزیکی به عضلات پرینوم و واژن به همراه داشته باشد. گاهی اواقت در حین زایمان، برشی (میاندوراه بری) در پرینوم ایجاد می‌شود تا به بیرون آمدن ساده تر کودک کمک نماید. بخیه های نامرتب پارگی طبیعی یا برشهای ایجاد شده توسط پزشک غیرمجرب می‌تواند روند بهبود بافت، عضلات و پرینوم را با مشکل روبرو کند؛ و جای زخم، درد و ناراحتی را به دنبال داشته باشد. چند زایمان هم البته این مشکلات را بدتر خواهد نمود. عمل جراحی پرینه پلاستی می‌تواند این مشکلات را برطرف نماید، بدین صورت که بخیه‌ها باز می‌شوند و از نو و به درستی دوخته خواهند شد و روند بهبودی مناسبی را ایجاد خواهند نمود.
اضافه وزن
اضافه وزن بر تمامی بدن، من جمله پرینوم و قسمتهایی که از آنها حمایت می‌کند، فشار وارد خواهد نمود. این مساله همچنین ممکن است به کشش عضلات و از دست رفتن خاصیت ارجاعی‌شان شود، درست به مانند تشکی که با قرارگیری هر شبه وزن بر روی آن، در طول زمان عملکرد اصلی خود را از دست خواهد داد.
کاهش وزن بسیار زیاد
همگی پوست شل و آویزانی که در نتیجه لاغر شدن سریع فرد (بسته به بیماری یا رژیم غذایی سخت) ایجاد می‌شود را دیده ایم. درست به مانند آثار ناخوشایند و بدمنظری که قابل رویت است، همچنین می‌تواند به مشکلات داخلی منجر شود و علیرغم از میان رفتن فشار وزن می‌تواند افتادگی دائمی عضلات ناحیه پرینوم را به همراه داشته باشد. به همان تشک فکر کنید. شاید در روزهای اول شکل قبلی خود را بازیابد اما بعد از مدتی و تحت فشار همین شکل را حفظ خواهد نمود.

مشکلات دیگری که نیاز به پرینه پلاستی دارند
-خارش واژن
-شلی واژن : افتادیگ دهانه واژن که می‌تواند احساس جنسی اندکی را به همراه داشته باشد.
-اسپاسم دردناک واژن : دردی شدید در واژن در هنگام مقاربت
-وستیبولیتیس دهانه واژن: دردی شدید به هنگام ورود آلت مردانه به داخل واژن
-برداشت زگیل تناسلی
-بی اختیاری ادراری : خروج ناخوداگاه ادرار
-تنگی دهانه واژن : تنگ شدگی واژن که معمولا در اثر درمان سرطان ایجاد می‌شود.
-دردآمیزش یا دیسپارونیا : نزدیکی دردناک در نتیجه کوچک بودن دهانه واژن
-سیستوسل : بیرون زدگی (فتق) مثانه به درون واژن
-رکتوسل : بیرون زدگی (فتق) رکتوم درون راست روده
-افزایش زیبایی: تنگ کردن بافتهای شل یا آویزان و یا برآمدگی های ایجاد شده در این ناحیه به منظور ایجاد ظاهری جذاب تر در واژن

چگونه جراحی را که به کار خود مسلط است را پیدا کنیم؟
پرینه پلاستی به منظور تنگ کردن واژن و افزایش عملکرد و لذت جنسی است و عملی کاملا متفاوت از یک جراحی ساده ترمیمی یا دوخت و دوز واژن است. جراحتان باید:
• دارای بورد تخصصی باشد. این افراد، پزشکانی هستند که آموزشهای لازم به منظور انجام ایمن جراحی بر روی آناتومی کف واژن را دارند.
• آموزش بخصوصی در جراحی کف لگن به منظور تنگ نمودن و افزایش عملکرد جنسی دیده باشد. این همان هدف اصلی انجام پرینه پلاستی به شمار می‌رود. با انجام این عمل می‌توان مشکلات بی اختیاری ادراری نیز به خوبی اصلاح شود ولی هدف اصلی آن افزایش عملکرد جنسی به شمار می‌رود.
• حداقل ۱۰ عمل جراحی پرینه پلاستی به منظور افزایش عملکرد جنسی انجام داده باشد.

آماده سازی برای جراحی
پس از انتخاب جراح، آماده سازی برای جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در دوران پسایائسگی و یا حتی پیش از یائسگی باشید، احتمال کمبود استروژن در دیواره واژن بسیار زیاد است، مگر آنکه از استروژن درمانی درون واژنی استفاده نمایید. اگر چنین نیست از جراح بخواهید تا آن را برای شما تجویز نماید تا قدرت و ظرفیت بهبود واژن را با استفاده از استروژن های درون واژنی و برای حداقل یک دوره یک ماهه و معمولا ۲ تا ۳ ماه پیش از جراحی، افزایش دهید. یک جراح پلاستیک مجرب از این مساله آگاه است و آن را توصیه خواهد نمود. جراح به دقت بایدها و نبایدهای برنامه فعالیتها در هفته های بعد از جراحی را به شما توضیح خواهد داد. پیش از انجام جراحی، زمانی است که باید هر گونه اقدام مورد نیاز برای دوره ریکاوری برنامه ریزی و انجام شود. استفاده از رژیم غذایی سرشار از پروتئین و حاوی مقدار مناسبی از کربوهیدرات، نوشیدن مقادیر زیاد آب و انجام تمارین ایروبیک به شما در آماده سازی برای جراحی کمک خواهد نمود. اکثر پزشکان درست پیش از جراحی و ۱ تا ۲ روز بعد از آن، شما را تحت آنتی بیوتیک به شکل تزریقی و یا خوراکی قرار خواهند داد.

روند عمل جراحی پرینه پلاستی
برشی به شکل الماس و یا بادبادک ایجاد می‌شود، که از بالای برآمدگی کف واژن آغاز شده و به طرفین و به سمت موقعیت ساعت ۴٫۰۰ و ۸٫۰۰ در محل پرده بکارت قدیمی و دهانه واژن و سپس به محل آغاز برش در وسط و درست در بالای حلقه مقعدی باز خواهد گشت. تمامی پوست سطحی ناحیه برش داده شده، درون واژن، در دهلیز واژن و روی پرینوم برداشته خواهد شد. سپس پوست واژن و دهانه واژن به فاسیای کف لگن دوخته شده و بافتهای بریده شده از قدیمی یا پارگی های ایجاد شده برداشته خواهد شد. سپس عضلات کف واژن / لگن به یکدیگر متصل خواهد شد. فاسیا به مانند یک ملحفه به مرکز کشیده خواهد شد و عضلات را پوشش خواهد داد. هر پوست اضافی بریده خواهد شد و برش‌ها به دقت، با هدف ایجاد زیبایی و بازگرداندن شکل آن به پیش از زایمان، دوخته خواهند شد.

پس از عمل چه انتظاری داشته باشیم؟
توجه به دستورالعمل های زیر بعد از پرینه پلاستی بهبودی را تسریع می‌بخشد و عوارض جراحی را به حداقل می‌رساند.
استراحت و شروع مجدد فعالیت‌ها
در کل هفته اول بعد از جراحی به استراحت خواهد گذشت و در دو هفته بعدی بلند شده و راه خواهید رفت (اما هیچ تمرین، دویدن، بلندکردن اجسام و فعالیتهای شدیدی نباید رخ دهد). بعد از سه هفته از عمل جراحی، تقریبا قادر خواهید بود تا به فعالیتهای عادی‌تان بازگردید، با اینحال برای انجام کامل تمارین، بلند کردن اجسام سنگین و شنا به چیزی حدود یک ماه و برای انجام فعالیتهای جنسی به ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز خواهد بود.
کنترل درد
می توانید تا چند روز بعد از جراحی از هیدروکدون یا دیگر داروهای مسکن درد استفاده نمایید. به دلیل عدم فعالیت بعد از جراحی و استفاده از داروهای مسکن که حرکت معده و روده را آهسته می‌کند، استفاده از مایعات فراوان و آلو و یا داروهای روان کننده مدفوع برای هفته اول بعد از جراحی و به منظور حداقل سازی یبوست، از اهمیت بالایی برخوردار است.
فیزیوتراپی کف لگن
اگرچه اکثر جراحان از فیزیوتراپی بعد از عمل کف لگن استفاده نمی کنند، اما جراحان باتجربه این چنین می‌کنند. با شروع فعالیتهای جنسی، باید برنامه منظمی برای تمارین کف لگن، همچون ببرنامه های تمرینی کگل داشته باشید؛ حداقل برای ۶ ماه و دو مرتبه در روز، و یا ۳ تا ۴ مرتبه در هفته به این حرکات بپردازید. هر چه بیشتر و طولانی تر این عضلات آسیب دیده را تمرین دهید، نتایج بادوام تر و بهتری به دست خواهید آورد.

خطرات و مشکلات احتمالی
بیمارانی که تحت عمل پرینه پلاستی قرار می‌گیرند، در خطر موارد زیر قرار دارند:
-خونریزی
-عفونت در محل جراحی که به درمان فوری با آنتی بیوتیک نیاز دارد
-التهاب و تورم بافتهای متاثر
-یبوست بعد از عمل
-درد
-ترشحات غیرعادی واژنی که ممکن است بوی بدی هم داشته باشد
-خروج ادرار و مدفوع (این موارد به ندرت رخ می‌دهد)
-نتایج نامناسب

سوالات رایج
مشکلات و صدماتی که از پرینوم آسیب دیده به وجود می‌آید چه می‌تواند باشد؟
-ممکن است در اثر زایمان با تغییراتی در عادات معده ای مواجه شوید (برای مثال اگر با پارگی درجه سه یا چهار پرینوم روبرو باشید).
-پارگی درجه سه بدان معناست که پوست و عضله پرینوم و عضلات اطراف قعد پاره شده اند. پارگی درجه چهار هم مشابه با پارگی درجه سه است، با این تفاوت که فضای داخلی مقعد و پشت پرینوم نیز دچار پارگی شده است.

عمل جراحی پرینه پلاستی چه مدت طول می‌کشد؟
مدت زمان لازم بدین منظور عبارت است از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه.
مدت زمان لازم برای بهبود بعد از عمل پرینه پلاستی چقدر است؟
می توان انتظار داشت که پس از ۶ هفته به طور کامل بهبود خواهید یافت.

چه انتظاری از پرینه پلاستی باید داشته باشیم؟
می توانید انتظار داشته باشید که واژنی تنگ تر و به تبع آن احساس رضایت جنسی بیشتری را تجربه نمایید. همچنین ظاهر و احساس بهتری از ناحیه واژنی خود خواهید داشت. همچنین می‌توان پرینه پلاستی را در حین واژینوپلاستی (جراحی به منظور تنگ کردن واژن) نیز اجرا نمود.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.