۲۲۵۶۵۱
۱۳۱۰
۱۳۱۰

درمان درد پس از رابطه

وقتی درباره زندگی جنسی فرد بحث می شود، درد ناحیه پایین کمر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

اگر در حین رابطه جنسی دچار کمر درد شدید، بلافاصله آن را متوقف کنید. ممکن است بگویید، من تنها چند بار دیگر این عمل را تکرار می کنم؛ اما همین می تواند زمان بهبودی شما را بسیار طولانی کند.
وقتی درباره زندگی جنسی فرد بحث می شود، درد ناحیه پایین کمر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. شما ممکن است به این دلیل، از رفتن به رختخواب مشترک به دلیل احتمال فعال شدن درد بیشتر طفره رفته و اگر توضیحی در این باره به شریک جنسی تان ندهید، وی ممکن است آن را بی علاقگی تعبیر کرده و رابطه شما نیز دچار مشکل شود. میشل. آر. مارکس، MD و MBA و سخنران آکادمی آمریکایی جراحان ارتوپدی در این بار می گوید: به همین دلیل است که افراد مبتلا به درد مزمن کمر بایستی این موضوع را برای شریک جنسی و پزشکی که بتواند به آنها کمک کند، باز کنند. مشکلات جنسی مرتبط با درد کمر احتمالاً شیوع بیشتری از آنچه پزشکان فکر کرده و بیماران اذعان می کنند، دارند. این موضوع کماکان ناخوشایند تلقی شده اما در طول 25 سال تمرین به عنوان یک جراح ارتوپدی، می گوید که در این باره خیلی عادی با بیمارانش صحبت می کند.
مارکس می گوید: "در حالی که بیماران کمی داوطلب می شوند که درد کمر با تمایل جنسی آنها در تداخل است، بسیاری از افراد این موضع را نمی پذیرند. من فکر می کنم کماکان شرمساری و سرخوردگی زیادی درباره این مساله وجود دارد. اما افراد بسیاری نهایتاً این توانایی را پیدا می کنند که درباره آن صحبت کنند." کماکان بسیاری از پزشکان در این باره سئوال نمی کنند؛ بنابراین بیماران بایستی گام اول را در این خصوص بردارند. مارکس می گوید: "اگر پزشک شما نمی تواند سر صحبت را در این خصوص باز کند، شما می توانید این کار را انجام دهید." افرادی که مشکلات جنسی مرتبط با درد مزمن کمر دارند، معمولاً مشکل دیسک کمر یا آرتروز ستون فقرات دارند. همچنین بیمارانی که در حال بهبودی از یک عمل جراحی کمر می باشند نیز ممکن است این مشکل دست به گریبان باشند.

اجازه ندهید درد ناحیه پایین کمر رابطه جنسی شما را خراب کند
با شریک زندگی خود بدون تعارف صحبت کنید
مارکس می گوید: "در خصوص درد کمر و مشکلات جنسی بین همسران، مهم است که در این زمینه صحبت شود". در طول سالها، بیماران وی اعتراف کرده اند که تمایلی ندارند که به شریک جنسی شان بگویند که بدلیل درد زیاد یا نیاز به تغییر مداوم وضعیت های جنسی برای رهایی از درد، تمایل چندانی به نزدیکی ندارند. درد مزمن کمر همچنین می تواند باعث بدخلقی و افسردگی نیز بشود. مارکس می گوید: "وقتی شما افسرده هستید، داشتن نزدیکی دشوار می شود. وقتی زوجین روابط جنسی شان را بدون هیچ توضیحی کاهش دادند، نه تنها رابطه آنها، بلکه حس اعتماد موجود نیز از بین می رود.
یکی دیگر از بیماران مارکس که نتوانسته بود توضیح دهید که درد کمر باعث از دست دادن علاقه وی به رابطه جنسی شده است، دریافته بود که شریک جنسی اش به وی درباره داشتن یک رابطه نامشروع مشکوک شده است. بر اساس گفته های لارن هبرت، DPT، OCS، یک درمانگر جسمی در دیکسفیلد در ماین و نویسنده کتاب رابطه جنسی و کمر درد، گاهی اوقات، نه تنها بیمار از درد بیشتر کمر می ترسد، بلکه شریک جنسی او نیز می ترسد که در حین رابطه، وی به خودش صدمه وارد کند. و در واقع ترس می تواند فقط ناتوان کننده باشد. برعکس، وقتی شریک های جنسی درباره مسائل باز صحبت کنند، می توانند گزینه های جایگزینی بیابند که رابطه جنسی را کماکان لذت بخش نگه دارند.
امور ممانعتی را مد نظر قرار دهید
مارکس می گوید: برنامه ریزی می تواند رابطه جنسی را بهتر سازد. اگر دچار کمر درد هستید، مصرف مسکن قبل از نزدیکی (مانند هر فعالیت جسمی دیگر) می تواند مفید باشد. او داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) را توصیه می کند، اما سایر مسکن های غیرمخدر نیز می توانند مفید واقع شوند. اگر با گرفتگی های عضلانی در قسمت پشت روبرو هستید، گرفتن یک دوش آب داغ قبل از رابطه جنسی ایده خوبی است. مارکس می گوید: "رابطه جنسی می تواند یک ورزش بدنی باشد. اگر با ماهیچه های سرد و دچار اسپاسم شده وارد یک فعالیت شدید شوید، با مشکل روبرو خواهید شد. علاوه بر گرفتن یک دوش آرامش بخش قبل از نزدیکی، می توانید پس از آن ناحیه دچار مشکل شده را با یخ آرام کنید. مارکس می گوید: "قرار دادن یخ، هر گونه تحریک، کشیدگی بیش از حد ماهیچه ها و موارد مشابه را، مانند ورزشکاران پس از انجام یک رقابت که از این روش استفاده می کنند، برطرف می نماید."
وضعیت های جدید را امتحان کنید
مارکس می گوید: "برای راحت تر ساختن نزدیکی، زوجین ممکن است لازم باشد وضعیت های بدنی را که در آن قرار دارند را اصطلاح کنند." هربرت نیز می گوید: "برای این منظور بایستی بدنتان را بشناسید. بعضی افراد، مانند آنهایی که مشکلات دیسک کمر دارند، وقتی به جلو خم می شوند درد بیشتری را احساس می نمایند." برای این افراد، بهترین وضعیت این است که قسمت پایین کمر به چیزی تکیه داده شده و آرام باشد. مارکس می گوید: "معمولاً افرادی که دارای مشکلات کمر درد هستند، ترجیح می دهند در رابطه جنسی در زیر قرار بگیرند. کلید این مساله این است که شما می خواهید از کمرتان به خوبی حمایت شود. به همین منظور می توانید یک بالشت را در زیر کمرتان قرار دهید." قرار دادن یک بالشت در زیر قسمتی از پشت، از ناحیه کمر مراقبت می کند. قرار دادن بالشت در زیر زانوها برای اندکی خم کردن آنها نیز فشار را از روی کمر شما برمی دارد. وی می افزاید: "با این امور شما کماکان می توانید رابطه جنسی داشته باشید، اما شدت آن در این شرایط به مانند گذشته نخواهد بود."
افراد دیگر وقتی به عقب خم می شوند، دچار درد می گردند بویژه افرادی که مبتلا به آرتروز یا تنگی کانال نخاعی می باشند. وقتی این افراد به جلو خم می شوند، درد آنها کاهش می یابد. برای این گروه ممکن است وضعیت پهلو به پهلو گزینه مناسب تری باشد. به عنوان مثال، مردی که از کمر درد رنج می برد، می تواند به پهلو دراز کشیده و همسرش نیز به پهلو خوابیده و پشتش را به سمت وی نماید. در این حالت فرد می تواند از عقب عمل دخول را انجام دهد. وی می تواند این وضعیت را با استفاده از کمرش (مثلاً با کمی خم شدن به جلو) کنترل نماید. هربرت می گوید که فیزیوتراپی می تواند به افراد مبتلا به کمر درد مزمن کمک کند تا انعطاف پذیری و پایداری بیشتری در ناحیه ستون مهره ها داشته باشند. هربرت می گوید: "این افراد بایستی به فیزیوتراپ که در زمینه حرکات ستون مهره ها ماهر باشد، مراجعه نمایند. "فیزیوتراپ یک سری تمرینات کششی و قدرتی را به فرد معرفی می کند که باعث افزایش توانایی تحرک ستون فقرات در وضعیت های مورد نظر و حفظ پایداری در این وضعیت ها می شود.
دانستن زمان توقف
گاهی اوقات درد کمر در حین رابطه جنسی روی نداده و پس از آن ظاهر می شود. هربرت می گوید: "شما ممکن است کار اشتباهی را انجام داده یا کاری را بیش از حد انجام دهید و این منجر به بروز درد پس از مدتی شود. بایستی مراقبت این شرایط باشید. بهتر است فعالیت های جنسی خود را تا سطح و شدت ایمن ادامه دهید." او می افزاید: "در حین داشتن کمی دشواری قابل قبول است، اما نبایستی منجر به ایجاد درد شدید بدنی شود." مارکس می گوید: "اگر در حین نزدیکی دچار درد شدید، بلافاصله آن را متوقف نمایید. در این خصوص هیچ تفاوتی بین افرادی که مبتلا به کمر درد هستند، وجود ندارد. ممکن است با خودتان بگویید، من تنها چند بار دیگر این عمل را تکرار می کنم اما همین می تواند باعث شود که زمان بهبودی شما بسیار طولانی گردد." زوجین همواره می توانند ادامه این گونه تجربیات را در روزی که درد کمر تاحدودی بهبود یافته است، دنبال کنند.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.