۱۹۳۱۳۵
۴۲۲۳
۴۲۲۳
پ

گرفتگی عضلات در بارداری، چه معنایی دارد؟

گرفتگی عضلات دست و گردن وپا در بارداری ،همه مدل چیز در دوران بارداری اتفاق می افتند و گرفتگی متفاوت نیست.

گرفتگی عضلات دست و گردن وپا در بارداری ،همه مدل چیز در دوران بارداری اتفاق می افتند و گرفتگی متفاوت نیست. برخی از گرفتگی ها و دل درد خوب، برخی از گرفتگی های خنثی و برخی از گرفتگی های عضلانی بسیار بد است. ما در مورد سطح درد صحبت نمی کنیم، بلکه منظور معنای آنها است. شگفت انگیز خواهد بود اگر بتوانیم از داشتن دل درد فرار کنیم، اما ما زن هستیم، و بارداری یکی از لحظات ویژه در زندگی ما است که همه چیز در آن امکان پذیر است و هیچ چیز معنی ندارد. اجازه دهید برخی از مسائل مربوط به گرفتگی های رحم و، دل درد چه کاری در مورد آنها انجام دهیم، و چگونه فشار را از بین ببریم، صحبت کنیم.

گرفتگی های عضلات بارداری چه معنایی می دهد ؟

در ابتدا می خواهیم بگوییم که گرفتگی در دوران بارداری یک رویداد طبیعی است. تقریبا هر زنی در بعضی مواقع گرفتگی عضلات را تجربه می کند. این نوع گرفتگی، مدت زمان و مکان آن است که همه تفاوت ها را ایجاد می کند. بنابراین، چه حوادثی گرفتگی در طول حاملگی ایجاد می کند؟ بیایید ببینیم که چرا عضلات در دوران بارداری دچار گرفتگی می شوند. در ابتدا، گرفتگی عضلانی را در پاها، پشت، بازوی و گردنتان دارید. این ممکن است به دلیل عدم تعادل الکترولیتی ، بار کاری زیاد، خواب کم یا هر دلیلی باشد که فرد در هر نقطه دیگری در زندگی خود به آن گرفتار خواهد شد. زنان باردار معمولا این نوع گرفتگی ها را در پشت و گردن خود به دلیل وزن اضافی روی شکم تجربه می کنند. این وضعیتی را ایجاد می کند که در آن، ایستادن به حالت معمول اتفاق نمی افتد و عضلات به وزن اضافی عادت نکرده اند. این نوع از گرفتگی ها به راحتی با ورزش، کشش، و

آیا گرفتگی ها، علامت بارداری هستند؟

این یک پاسخ پیچیده است. دربسیاری از موارد، یک زن هنگام بارداری گرفتار گرفتگی می شود. گرفتگی های حاملگی ممکن است از هنگام لقاح سلول شروع شود، اما اغلب پس از لانه گزینی اتفاق می افتد. با این حال، همه زنان در معرض گرفتگی نیستند و برخی از زنان می توانند گرفتگی های بسیار مشابه با گرفتگی های زودرس بارداری را بدون حاملگی واقعی تجربه کنند. اگر گرفتگی عضلانی ناگهانی را تجربه کرده و مشکوک به حاملگی خود هستید، باید پزشک خود را برای آزمایش و مشاوره بارداری برای کاهش گرفتگی ببینید. در برخی مطالعات، زنان باروری و لقاح را تجربه می کنند، اما حاملگی در چند هفته اول متوقف می شود.
این امر می تواند سبب گرفتگی شود گویی که بارداری ادامه می یابد. این اتفاق در ۲۵-۴۰٪ تمام حاملگی ها رخ می دهد. هیچ کس قادر به تعیین یک دلیل برای آن نیست. دلیل آن می تواند از عوامل محیطی، استرس، خوردن غذاهای اشتباه، تا زمان نادرست باشد. در تقریبا تمام این موارد، زن هرگز حتی نمی داند که باردار است.

انواع گرفتگی های عضلانی در بارداری

انواع مختلفی از گرفتگی وجود دارد که در حین بارداری تجربه می کنید. اول، برخی افراد می توانند گرفتگی ها را در ابتدای بارداری با گرفتگی های ساده قاعدگی اشتباه بگیرند. آنها احساس بسیار مشابهی دارند، اما بسیاری از زنان می گویند که گرفتگی قاعدگی آنها کوتاه تر از گرفتگی های اولیه دوران بارداری است. علاوه بر این، معمولا گرفتگی قاعدگی با خونریزی دنبال می شود. البته، اگر سوال یا شکی داشته باشید، آزمایشات حاملگی در اکثر فروشگاه ها موجود است و بسیاری از دفاتر پزشکان تا ۳ هفته بارداری آزمایش را انجام می دهند. بارداری شروع می شود، بدن شروع به انجام تنظیماتی می کند تا محل رشد جنین را ایجاد کند.
رحم گسترش می یابد، مثانه ممکن است پایین بیفتد، روده شما به جلو هل داده می شود، دیافراگم شما همراه با تمام اندام های معده، کبد و کیسه صفرا بالا برده می شود. به طور معمول، تمام این اندام ها توسط غشاهای نازک، عضلات و تاندون های مختلف سرجایشان نگهداری می شوند. اغلب اوقات، کشش و کشیدن، علت گرفتگی در دوران بارداری است.

چه زمانی باید نگران گرفتگی های عضلات دربارداری باشید

در اغلب موارد، گرفتگی هایی که در دوران بارداری تجربه می کنید، ملایم هستند و نباید نگران باشید. اما، زمانهای خاصی وجود دارد که لازم است بیشتر مراقب باشید و یک دکتر را ببینید تا مطمئن شوید که همه چیز درست است. برای اکثر زنان، زمانی که باردار می شوند، دیگر خونریزی نخواهند داشت. تمام گرفتگی های اولیه آنها در دوران بارداری بدون خونریزی همراه با آنها خواهد بود. بسیاری از زنان مشکلات گوارشی را تجربه می کنند. جایی که زنان بعد از خوردن غذا، گرفتگی حاملگی را تجربه می کنند. آنها با گذشت زمان بدتر می شوند، زیرا شکم گسترش یافته است و به ناحیه ای می رسد که واقعا نمی تواند آن را هل بدهد. این همچنین می تواند باعث سوء هاضمه، برگشت اسید ، کم آوردن نفس و درد کمر شود.
انواع خاصی از تخت ها و نحوه خواب شما همچنین می تواند موجب بدتر شدن گرفتگی حاملگی در شب شود. این مشکل دشواری است که توصیه شود چه کاری کمک خواهد کرد. بعضی از زنان، خوابیدن در تختخواب نرم تر را راحت تر می بینند. دیگران می گویند آنها نیاز به یک تشک بسیار سفت یا بالش برای کمک دارند. حتی در برخی از انجمن ها، داستان هایی وجود دارد که زنان هنگام خوابیدن در کف اتاق خواب راحت بودند.
و البته، دوقلوها به معنای دو برابر شدن همه چیزند. زنانی که دوقلو دارند، می گویند که گرفتگی در حین بارداری دو برابر بدتر است. بدن باید دو برابر جا باز کند و این باعث درد بیشتری می شود. با این حال، پزشکان اعتقاد ندارند که زنان باردار برای دوقلو، در واقع دو برابر میزان درد را تجربه می کنند. تا حدود نیمه راه دوران بارداری، میزان فضای مورد استفاده یک کودک یا دو نوزاد تقریبا یکسان است.

چه هنگام گرفتگی عضلات در بارداری بد است؟

در حالیکه هیچ کدام از این گرفتگی ها سرگرم کننده نیستند، به طور کلی چیزی برای نگرانی در مورد آنها وجود ندارد. گرفتگی برای چندین بار است که باید موجب نگرانی باشد. زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) واقعا باید به هر گونه گرفتگی توجه داشته باشند. این به این دلیل است که گرفتگی در دوران بارداری اولیه با PCOS یک اختلال هورمون احتمالی را نشان می دهد. به علت کیست ها، تخمدان ها می توانند هورمون های اشتباهی را تولید کنند و باعث سقط جنین شوند. اگر PCOS دارید، مطمئن شوید که رابطه خوبی با دکترتان دارید، در صورتی که هرچیزی اتفاق بیفتد.
حاملگی خارج رحمی نیز یکی از آن مواردی است که شما نگرانی آن را داشتید. با رخ دادن در یکی از ۶۰ زن، در این مرحله جنین به داخل لوله های فالوپی وارد می شود. این تقریبا همیشه برای جنین کشنده است و می تواند برای مادر مرگبار باشد. یکی از علل اصلی گرفتگی های شدید بارداری است. اغلب تنها در یک طرف رخ می دهد و می تواند با مشکلات کلیوی اشتباه گرفته شود. گرفتگی شدید و خونریزی در اواخر دوران بارداری ناشی از پارگی جفت است. در این جا جفت از رحم جدا می شود. این باعث گرفتگی شدید، درد شدید در شکم کمر و خونریزی می شود. خوشبختانه، به ندرت در زنان سالم اتفاق می افتد.
استفاده از مواد مخدر، ضعف فیزیکی و سن زیاد عوامل خطر کلی هستند. اگر در دوران بارداری خود گرفتگی را تجربه کنید و قبل از آن سزارین داشته باشید، باید بلافاصله با پزشک خود صحبت کنید. مشکلات متعددی وجود دارد که می تواند به دلیل ماهیت تهاجمی سزارین رخ دهد. بیشتر افراد به بزرگترین مشکل به این فکر می کنند که عضلات، تاندون ها و بافت هایی که از رحم پشتیبانی می کنند، قبلا آسیب دیده اند. بافت زخم دیگر به اندازه قبل انعطاف پذیر نیست و می تواند باعث درد و گرفتگی بیشتر شود. این امر همچنین می تواند باعث ایجاد پارگی هایی در داخل بافت به علت سفتی آن شود.
پره اکلامپسی یک بیماری ناشی از فشار خون بالا است. این معمولا باعث درد زیادی میشود. به طور کلی، زنان قبلا در مورد عوامل خطر برای این موضوع با دکتر خود صحبت کرده اند. این مورد به ندرت بدون پیش آگهی اتفاق می افتد. عفونت مثانه می تواند در طول حاملگی باعث گرفتگی شدید شود. شما هنوز باید بسیار مراقب عفونت های مثانه و کلیوی باشید. عفونت مثانه به سرعت می تواند برای حاملگی شما خطرناک شود.
در صورت بروز مشکل در ادرار، جایی که باعث درد، ناراحتی یا گرفتگی عضلانی بیشتر می شود، با پزشک خود صحبت کنید. یکی از راه هایی که می توانید از عفونت مثانه در دوران بارداری خود اجتناب کنید، حمام زیاد و پوشیدن لباس های گشاد است. رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات باعث کاهش pH ادرار می شود که مثانه را سالم تر و مقاوم تر نسبت به رشد باکتری ها می کند. به طور شگفت انگیزی، ورزش یک روش فوق العاده برای کمک به جلوگیری از این نوع عفونت ها است. زایمان با انقباض منظم یا گرفتگی های ویژه همراه است. این باید با شدت افزایش منظم همراه باشد. زایمان زودهنگام خوب نیست. می تواند به سرعت با گرفتگی های نامنظم و شدت متغیر شروع شود.

درمان گرفتگی عضلات در حین بارداری

چه کاری می توانیم برای کاهش گرفتگی سنگین در دوران بارداری انجام دهیم؟ برای بسیاری از انواع گرفتگی ، ما می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم. اما، با حرکت اندام ها، کشش عضله و شروع به لگد زدن کودک، این چیزی است که باید تحمل شود. جلوگیری از گرفتگی حاملگی بسیار مشکل است، اما برخی از پیشنهادات ما در اینجا کمک می کند تا آنها را به کمترین میزان برسانیم. بعضی از بدترین گرفتگی های دوران بارداری از خوردن غذای کم است. بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی حاملگی و یا حداقل علائم گرفتگی بارداری، این است که مطمئن شوید که روی رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات با گوشت با کیفیت و غذاهای فرآوری شده بسیار کمی تمرکز می کنید.
اجتناب از استفاده از لبنیات، سویا و نان راه دیگری برای کاهش گرفتگی و گاز است. این به تهوع که در طول حاملگی شما روی می دهد، کمک خواهد کرد. برای تسکین بیماری صبحگاه از کراکر ها اجتناب کنید، زیرا ممکن است روز بعد، گاز و بیماری را صبح روز بعد ایجاد کند. برش های سیب برای شکم شما بهتر و برای نوزاد شما سالم تر است. راه دیگری برای تخفیف گرفتگی در طول بارداری نوشیدن آب فراوان است. بسیاری از مردم دچار خشکی می شوند و این باعث می شود که بسیاری از انواع مختلف گرفتگی ایجاد شود. این امر به ویژه زمانی درست است که کودک شما نیاز زیادی به توجه و مواد مغذی داشته باشد.
بدن شما در واقع می تواند مایع را از مایع آمنیوتیک به منظور حمایت از بدن شما بیرون بکشد. با نوشیدن آب به اندازه کافی می توانید این گرفتگی های بارداری را کاهش دهید و اطمینان حاصل کنید که کودک شما سالم است. بعضی غذاهای واقعا عالی برای خوردن در دوران بارداری، آنهایی هستند که بهترین الکترولیت ها را به سیستم شما ارائه می دهند. بر روی موز، زردآلو، سیب، زغال اخته، تمشک و سبزیجات دارای برگ سبز تیره تمرکز کنید. این ها مقدار زیادی پتاسیم، منیزیم و سدیم از منابع طبیعی برای شما تامین می کنند. به علاوه، هر کدام از اینها دارای مقدار زیادی مواد مغذی گیاهی هستند که می توانند به کاهش سرطان، دیابت و چاقی کمک کنند.
اگر در حال حاضر دردی دارید که نمی توانید آن را با غذا، ورزش، و مقدار زیادی آب متوقف کنید، در اینجا چگونگی کم کردن گرفتگی حاملگی را بیان می کنیم. ماساژ، چه حرفه ای یا انجام آن در خانه، یک راه عالی برای استراحت عضلات و تشویق به کشش درست پوست و تاندون است. در بسیاری از متون باستانی، مالش روغن روی پوست برای کاهش علائم کشش و درد توصیه می شود. به سادگی در دایره های کوچک و سبکی دست را رو و در اطراف منطقه که گرفتگی دارد، بمالید. پارچه مرطوب گرم نیز عضلات را استراحت می دهد. ما استفاده از مسکن ها را در دوران بارداری توصیه نمی کنیم.
اول، گرفتگی های بارداری را کاهش نمی دهد. تمام کاری که مسکن می کند، پوشش دادن درد است. بدن شما هنوز در حال تغییر و ناراحتی است. و مسکن کافی می تواند کودک را بکشد. ما استفاده از گیاهان دارویی و ادویه جات را برای کمک به درمان گرفتگی های حاملگی توصیه می کنیم. به خصوص در سه ماهه اول، گرفتگی حاملگی می تواند با تغذیه مناسب رفع شود. از آنجایی که عضلات و اندام ها برای رشد کودک از جلوی راه کنار زده می شوند، کشش و کشیدن زیادی به وجود می آید. سپس بدن بدنبال ترمیم عواقب و آسیب هایی است که بوجود می آید. این می تواند درد را کاهش دهد و به سرعت با تغذیه مناسب آسیب را ترمیم کند.
بهترین گیاهان داویی برای کمک به حاملگی، آنهایی هستند که قوی تر هستند. سیر، پیاز، آویشن، ریحان، سرکه، زردچوبه و تقریبا هر چیز دیگری که می توانید در کابینت ادویه جات بیابید، معجزه می کند. قبل از اینکه نمک و شکر تبدیل به بخش عظیمی از رژیم غذایی آمریکا شود، مردم هر روز حدود یک چهارم تا یک دومفنجان گیاهان دارویی و ادویه جات می خوردند. اگر شما در مورد برخی از غذاهای دهقانان تحقیق کنید، می بینید که شامل مقدار زیادی از گیاهان دارویی می شوند. اگر شما می توانید، گیاهان دارویی و ادویه جات تازه ای را پیدا کنید و کشف کنید که تا چه حد می توانند مزه عالی به غذای شما بدهند. و در عین حال، شما مقدار زیادی مواد مغذی را دریافت خواهید کرد که فقط باعث می شود کودک شما بزرگ و قوی تر باشد. از مصرف مکمل های گیاهی یا مشاوره آنلاین اجتناب کنید.
بسیاری از گیاهان دارویی، باعث سقط جنین می شوند، آنها در دوزهای بسیار کوچک یک کودک رو به رشد را می کشند. تنها گیاهان دارویی را از یک گیاه شناس تایید شده با آموزش ویژه در بارداری بگیرید. کشش و ورزش نیز می تواند باعث ایجاد درد شدید همراه گرفتگی شود. عضلات قوی می توانند راحت تر و بهتر از عضلات ضعیف حرکت کنند. این انعطاف پذیری به آنها اجازه می دهد تا از هرگونه آسیب رسیدن به هنگام حرکت آنها جلوگیری شود. تاندون هایی که عضلات و محل را نگهداری می کنند، انعطاف پذیرتر و در معرض درد زیاد نیستند. همانطور که در اطراف حرکت می کنید، خون شما به خوبی جریان می یابد و می تواند سمومی را حذف کند که می تتواند باعث گرفتگی شود.

پ
منبع: ماما طب

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند