۲۲۸۱۵۳
۹۷۶۶
۹۷۶۶

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

انواع میز و صندلی کودک در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد. میز و صندلی‌های طراحی شده برای کودکان به آن‌ها کمک می‌کنند که راحت‌تر بنشینند. البته می‌توانند کاربرد‌های جانبی دیگری نیز داشته باشند. قیمت میز و صندلی کودک به همین کاربرد‌ها و جنس و اندازه آن‌ها بستگی دارد.

از آن جایی که بچه ها مدام در حال رشد هستند، ممکن است با خود فکر کنید پس خرید یک دست میز و صندلی کودک که به زودی برای آن‌ها کوچک می‌شود، چه فایده‌ای دارد؟ ما جواب این سوال را به شما می‌دهیم.

اگر کمی دقت کنید خودتان نیز متوجه می‌شوید که چیزهای زیادی در اطراف کودکان وجود دارند که از اندازه و سایز آن‌ها بسیار بزرگ‌تر هستند. در واقع کودکان در دنیایی زندگی می‌کنند که یا همه چیز بسیار کوچک است (لباس‌ها و اسباب‌بازی‌های خودشان) یا همه چیز بسیار بزرگ! (وسایل و مایحتاجی که بزرگترها استفاده می‌کنند.) به همین دلیل از لحاظ روان‌شناسی اگر یک دست میز و صندلی هم‌اندازه‌ی خود در خانه ببینند، باعث می‌شود احساس راحتی و مهم بودن کنند.

جدا از این، انواع مختلف میز و صندلی کودک کاربردهای جانبی مختلفی دارند و فقط یک دست میز و صندلی خالی نیستند. از میز و صندلی‌های مخصوص غذا خوردن کودک گرفته تا آن‌هایی که برای نقاشی کشیدن یا کاردستی درست کردن طراحی شده‌اند، در ادامه با چند نوع آن‌ها آشنا می‌شویم تا ببینیم هر کدام چقدر کارایی و ارزش خریدن دارند.

انواع میز و صندلی کودک بر اساس کاربرد آن‌ها

چند نمونه معروف میز و صندلی کودک عبارتند از:

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

میز و صندلی ساده

از اسمشان مشخص است. این میز و صندلی‌ها کاربرد جانبی خاصی ندارند و فقط برای نشستن کودکان طراحی شده‌اند. اگر می‌خواهید اتاق کودک خود را دکوراسیون کنید، خرید یک دست میز و صندلی ساده، انتخاب خوبی است.

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

میز و صندلی کودک با تم شخصیت‌های کارتونی یا حیوان‌ها

این میز و صندلی‌های خلاقانه در طرح‌های مختلفی وجود دارند و بین کودکان نیز بسیار محبوبند. صندلی‌های کوچک خرس‌مانند یا میزهایی که پایه‌های مدادی شکل دارند، مثال‌هایی از این نوع میز و صندلی‌ها هستند. خرید این میز و صندلی‌ها باعث تقویت قوه تخیل کودک می‌شود.

بیشتر بخوانید: میز غذاخوری نوزاد، راهنمای خرید

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

میز و صندلی‌های هنری برای کودک

اگر کودک‌تان هنر و کاردستی دوست دارد، خرید این میز و صندلی‌ها هدیه‌ی خوبی می‌تواند برای او باشد. میزهای هنری کودکانه اغلب، جاهای مشخصی برای نگه داشتن مدادرنگی‌ها یا مدادشمعی‌ها دارند. هم‌چنین ممکن است طبقاتی زیر خود داشته باشند که بتوانید کاردستی‌ها و مقواها را آن‌ جا بگذارید تا مرتب و منظم باشند. هم‌چنین میز و صندلی‌های هنری به دلایل ظاهر رنگارنگ خود باعث می‌شوند اتاق کودک، سرزنده و با نشاط به نظر برسد.

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

میز و صندلی‌های قفسه‌ای یا کمدی

بعضی از این میز و صندلی‌ها چند کاره هستند. یعنی علاوه بر کاربرد اصلی خود می‌توانند به عنوان کمد یا قفسه هم استفاده شوند و کلی اسباب‌بازی در خودشان جای دهند. یا حتی بخش‌های تاشو داشته باشند تا در صورت نیاز بتوانند بزرگ و کوچک شوند.

بیشتر بخوانید: صندلی غذای کودک، نکاتی برای خرید

انواع میز و صندلی کودک بر اساس جنس آن‌ها

برای انتخاب بهتر میز و صندلی کودک، علاوه بر کاربرد باید جنس را هم در نظر بگیرید:

چوبی

چوب، انتخابی کلاسیک است که در ساخت انواع میز و صندلی استفاده می‌شود و طرفداران بسیاری هم دارد. البته میز و صندلی‌های چوبی کودکانه اغلب برای استفاده‌ی بچه‌های بزرگتر رایج هستند.

پلاستیکی

میز و صندلی‌های پلاستیکی کودکانه نیز بسیار رایج‌اند و از آن جایی که پلاستیک وزن کمتری را نسبت به چوب می‌تواند تحمل کند، از آن برای ساخت میز و صندلی‌های بچه‌های کوچکتر بیشتر استفاده می‌کنند. به علاوه شکل گرد و بدون زاویه میز و صندلی‌های پلاستیکی، کودکانه‌تر و حتی شبیه اسباب‌بازی به نظر می‌رسد. در نتیجه با سایر وسایل اتاق کودک بیشتر جور در می‌آید.

میز و صندلی ساده، میز و صندلی با طرح‌های شخصیت‌های کارتونی، میز و صندلی هنری و میز صندلی قفسه‌ای یا کمدی، برخی از انواع میز و صندلی کودک هستند.

فلزی

بعضی دیگر از میز و صندلی‌های کودکانه ممکن است از جنس فلز باشند. انتخاب میز و صندلی‌های فلزی برای کودک ممکن است خیلی مناسب به نظر نرسد. اما مزیت آن در این است که هیچوقت نمی‌شکند و خراب نمی‌شود. با این حال خیلی از والدین میز و صندلی‌های چوبی و پلاستیکی را به فلزی ترجیح می‌دهند.

بیشتر بخوانید: خرید صندلی کودک، چه مدلی بهتره؟

نکات ایمنی در خرید میز و صندلی کودک

ایمنی در خرید وسایل کودک همیشه در اولویت است. خرید میز و صندلی کودک نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس در خرید میز و صندلی کودک باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • تمام پیچ‌‌‌‌‌ و بست‌های میز و صندلی باید سفت و محکم باشند.
 • لبه‌ها تیز نباشند.
 • از مواد سمی ساخته نشده باشند. مثلاً رنگ بر پایه سرب و پلی وینیل کلرید نداشته باشند.
 • میز و صندلی هر دو محکم باشند و نلرزند.

بیشتر بخوانید: صندلی ماشین نوزاد، امنیتش را تامین کنید

انتخاب رنگ میز و صندلی کودک

میز و صندلی‌های کودکانه در انواع رنگ‌ها وجود دارند. انتخاب رنگ این میز و صندلی‌ها بیشتر از هر چیز به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اما با در نظر گرفتن دکوراسیون اتاق کودک خود می‌توانید بین رنگ‌های زیر انتخاب کنید:

میز و صندلی کودک، بیشترین تنوع و مناسب‌ترین قیمت

رنگ‌های تند و شاد

انتخاب این رنگ‌ها نشاط ‌آور است اما امکان دارد اتاق کودک را شلوغ کند. پس اگر میز و صندلی این رنگی می‌خرید، ترجیحاً بقیه وسایل اتاق را با رنگ‌های خنثی و ملایم پر کنید.

رنگ‌های پاستیلی

این رنگ‌ها نیز طرفداران بسیاری دارند و بسیار آرامش‌ بخشند. در نتیجه انتخاب آن‌ها برای میز و صندلی‌های کودکانه نیز تصمیم خوبی است. اما اگر تمام وسایل این رنگی باشد، اتاق کودک بی‌روح به نظر می‌رسد. پس برای رعایت تعادل اگر میز و صندلی این رنگی می‌خرید، حداقل یکی از وسایل اتاق را پررنگ‌تر انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: میز و صندلی برای کودکان، چگونه باشد؟

قیمت میز و صندلی کودک

 • در حال حاضر قیمت میز و صندلی کودک از ۲۰۰هزار تومان شروع می‌شود و حتی به حدود ۱میلیون تومان نیز می‌رسد.
 • همان طور که دیدید، میز و صندلی‌های کودکانه جنس‌ها و کاربردهای مختلفی دارند و قیمت آن‌ها نیز بسته به همین ویژگی‌هایشان تعیین می‌شود. و بدیهی است هر چقدر جنس آن‌ها بهتر یا کاربردهایشان بیشتر باشد، قیمت‌شان نیز به ناچار بیشتر است.
 • یکی از مهم‌ترین نکاتی که در خرید میز و صندلی کودک باید به آن توجه کنید، بررسی سایز و اندازه آن‌ است. گاهی اوقات میز و صندلی‌های ارزان‌تر سایز کوچکتری دارند و به عنوان مثال بیشتر مناسب کودکان یکی دو ساله هستند اما شما آن‌ها را برای بچه ۶-۷ ساله می‌خرید.
 • پس بهتر است اگر از فروشگاه‌های آنلاین خرید می‌کنید، حتماً درباره‌ی ابعاد میز و صندلی مدنظر خود تحقیق کنید تا بعداً پشیمان نشوید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: foter

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.