۲۲۹۷۲۲
۹۴۶۸
۹۴۶۸

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

اگر در خانه بچه‌ی کوچک داشته باشید، احتمالاً با این مسئله مواجه می‌شوید که روی بعضی از دیوار‌های خانه‌ی خود، لکه‌ی مداد رنگی ببینید. با این حال غم‌تان نباشد! در عوض، این مقاله را بخوانید تا با روش‌های پاک کردن مداد رنگی از دیوار آشنا شوید.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، آن هم فقط با یک پاک کن معمولی دشوار است، اما بدون راه حل نیست. در واقع، بهترین راه برای پاک کردن لکه‌ مداد رنگی از دیوار، استفاده از پاک کن‌های مخصوص مداد رنگی است. هر چند، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه، همه‌ی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: نقاشی کودک روی دیوار، چطور مانعش شویم؟

در این مقاله می‌خوانید:

بهترین راه برای پاک کردن لکه‌ مداد رنگی از دیوار، استفاده از پاک کن‌های مخصوص مداد رنگی است.
 • روش‌های پاک کردن مداد رنگی از دیوار
 • آیا می‌توان روی آثار مداد رنگی روی دیوار رنگ جدید زد؟
 • پاک کردن مداد رنگی از روی کاغذ دیواری

روش‌های پاک کردن مداد رنگی از دیوار

بعضی از روش‌های پاک کردن مداد رنگی از دیوار عبارتند از:

۱- استفاده از پاک کن مخصوص مداد رنگی

این پاک کن‌ها در اکثر فروشگاه‌های لوازم تحریر پیدا می‌شوند و طبیعتاً باید روی همه‌ی مارک‌ها و انواع مداد رنگی کار کنند. استفاده از این پاک کن مخصوص، هیچ فرقی با پاک کن‌های معمولی ندارد. فقط لازم است که آن را چند بار روی لکه‌ی مداد رنگی روی دیوار بکشید و کمی حوصله به خرج دهید تا کاملاً پاک شود.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: کاغذ دیواری ۲۰۲۲، شیک‌ترین‌ها برای دیوارهای خانه شما

۲- استفاده از پاک کن خمیری

اولین فکری که برای پاک کردن لکه مداد رنگی از دیوار به ذهن همه‌ی ما می‌رسد، استفاده از پاک کن است.

اولین فکری که برای پاک کردن لکه مداد رنگی از دیوار به ذهن همه‌ی ما می‌رسد، استفاده از پاک کن است. اما اگر پاک کن مخصوص مداد رنگی نداشتید، اشکالی ندارد. می‌توانید از یک پاک کن خمیری هم استفاده کنید. خوبی پاک کن خمیری این است که به هر شکلی که شما بخواهید درمی‌آید. به همین دلیل می‌تواند کار را تا حد زیادی برای شما آسان کند.
در واقع می‌توانید یک نوک ظریف روی پاک کن خمیری ایجاد کنید تا به این شکل، تنها نقطه‌ای که پاک می‌کنید، همان لکه‌ی مداد رنگی روی دیوار باشد و دیگر به اطراف پخش نشود و لکه‌ی بزرگ‌تری ایجاد نکند.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: جدیدترین کاغذ دیواری‌ های شیک ۲۰۲۲، محبوب‌ترین ترندهای کاغذ دیواری

۳- استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین می‌تواند رنگ کاغذ دیواری‌های شما را تغییر دهد.

یکی دیگر از راه‌های پاک کردن مداد رنگی از روی دیوار، استفاده از جوش شیرین است. فقط کافی است کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و سپس، با استفاده از یک پارچه‌ی تمیز ، مقداری از این محلول را روی جای مداد رنگی روی دیوار بمالید.
البته بهتر است این روش را به شرطی انجام دهید که دیوارهای شما، کاغذ دیواری نداشته باشند. چرا که جوش شیرین می‌تواند رنگ کاغذ دیواری‌های شما را تغییر دهد و روی دست‌تان خرج اضافه بگذارد!

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

۴- استفاده از خمیر دندان

احتمالاً اولین بارتان باشد که چنین چیزی می‌شنوید! اما امتحان کردنش که ضرری ندارد، مگر نه؟ برای این کار کمی خمیر دندان ساده‌ی سفید را بردارید و با پارچه‌ی تمیز روی لکه‌ی مداد روی دیوار بکشید. هر چقدر لکه‌ی گفته شده کم‌رنگ‌تر باشد، احتمال پاک شدنش با خمیر دندان بیشتر است.

بیشتر بخوانید: اتاق خواب کودک، تمیز کردن کاغذ دیواری

۵- استفاده از مواد شوینده

احتمالاً استفاده از مواد شوینده برایتان از همه آسان‌تر باشد، چرا که این مواد تقریباً در هر خانه‌ای یافت می‌شوند و قابل دسترس‌ هستند. البته بهتر است از یک ماده‌ی شوینده‌ی ساده استفاده کنید، سپس کمی آب نیز به آن اضافه کرده و به آرامی روی لکه‌ی مداد رنگی روی دیوار بکشید.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

۶- استفاده از اسفنج‌های پاک کننده

این اسفنج‌ها طوری ساخته شده‌اند که باعث سایش دیوارهای شما نشوند.

یک سری اسفنج‌هایی در بازار هستند که می‌توانند لکه‌ها را از روی دیوار یا سطوح دیگری مثل سینک، درها و حتی کفش‌های شما پاک کنند. این اسفنج‌ها طوری ساخته شده‌اند که باعث سایش دیوارهای شما نشوند.
هم‌چنین برای استفاده، هیچ نیازی به یک محصول پاک کننده‌ی اضافی ندارند و خودشان می‌توانند به تنهایی کار یک پاک کننده را نیز انجام دهند. فقط کافی است که آن‌ها را کمی خیس کنید و فشار دهید، بعد می‌توانید هر لکه‌ای را که خواستید با آن‌ها پاک کنید.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: بازسازی خانه، اگر بچه دارید کدام کار اشتباه است؟

آیا می‌توان روی آثار مداد رنگی روی دیوار رنگ جدید زد؟

رنگ کردن دوباره‌ی دیوار نیز یکی دیگر از راه حل‌هایی است که بیشتر افراد آن را انجام می‌دهند و معمولاً هم از نتیجه‌ای که می‌گیرند، رضایت دارند. به هر حال، به دلیل میزان وقت، انرژی و هزینه‌ای که برای دوباره رنگ زدن دیوار صرف می‌شود، بهتر است یک بار دیگر درباره‌ی این تصمیم فکر کنید و از همه مهم‌تر، اول سراغ همان روش‌هایی که در بالا برای پاک کردن مداد رنگی گفتیم بروید.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: نقاشی کودک روی دیوار، رفتار درست چیست؟

پاک کردن مداد رنگی از روی کاغذ دیواری

 • اگر می‌خواهید لکه‌ی مداد رنگی را نه از روی دیوار، بلکه از روی کاغذ دیواری خود پاک کنید، باید یک پاک کن بسیار تمیز بردارید. این بیشتر از همه به این بستگی دارد که کاغذ دیواری شما از چه جنسی ساخته شده باشد.
 • اما در کل می‌توان گفت که بسیاری از کاغذ دیواری‌ها واکنش خوبی به خیس شدن ندارند. پس شاید بهتر باشد آن‌ها را با یک پارچه یا حوله‌ی خیس تمیز نکنید. چرا که ممکن است کاغذ دیواری شما تغییر رنگ دهد یا این‌که اصلاً از دیوار جدا شود!
 • با این حال، یک سری کاغذ دیواری‌های ضد آب نیز در بازار وجود دارند که این حساسیت را در برابر آب ندارند و احتمالاً انتخاب بهتری هستند. با این نوع کاغذ دیواری‌ها خیال‌تان جمع‌تر است و می‌توانید هر لکه‌ای را که ایجاد شده باشد، به راحتی با پارچه‌ی نیمه خیس پاک کنید.

پاک کردن مداد رنگی از دیوار، دیگر نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: نقاشی کودکان روی دیوار، چطوری منعش کنم؟

جمع‌بندی

اگر زمانی دیدید که کودک خردسال‌ شما با مداد رنگی روی دیوارهای اتاقش نقاشی کشیده است، نترسید! پاک کردن مداد رنگی از روی دیوار غیرممکن نیست و اتفاقاً روش‌های مختلفی دارد که می‌توانید تک تک آن‌ها را امتحان کنید. فقط کافی است که خونسردی خود را حفظ کنید و سراغ یکی از روش‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم بروید. هم‌چنین، یادتان نرود که هنوز گزینه‌ی اول، استفاده از پاک کن مخصوص مداد رنگی است.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

منبع: artypod

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.