۲۳۱۱۹۹
۱۸۶۸
۱۸۶۸

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت بازیگر مشهور و محبوب هالیوود در مراسم های فرش قرمز همواره با کت و شلوار حاضر می شود، به همین دلیل شاید بسیاری از هوادارانش متوجه نشده باشند که این بازیگر خالکوبی های زیادی دارد.

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برترین ها: روزیاتو: برد پیت بازیگر مشهور و محبوب هالیوود در مراسم های فرش قرمز همواره با کت و شلوار حاضر می شود، به همین دلیل شاید بسیاری از هوادارانش متوجه نشده باشند که این بازیگر خالکوبی های زیادی دارد. بیشتر این خالکوبی ها بر روی بازوها، پاها و پشت او قرار دارند. برد پیت چندان اهل به رخ کشیدن خالکوبی هایش نیست، اما طی سالیان فرصت دیدن بعضی از آن ها را پیدا کرده ایم. او مدتی قبل در یک مراسم فرش قرمز با دامن حاضر شد و اینگونه شد که توانستیم تعداد بیشتری از خالکوبی هایش را ببینیم.

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

بسیاری از افراد تنها زمانی طرحی را روی بدن خود خالکوبی می کنند که معنای خاصی برایشان داشته باشد، اما از آنجایی که برد پیت تا به حال صحبتی درباره ی خالکوبی های خود نکرده، شاید هرگز به منظور و مفهوم واقعی خالکوبی های او پی نبریم. رمزگشایی از بعضی از آن ها بسیار ساده است و برخی از آن ها شاید اصلاً معنایی در پس خود نداشته باشند و صرفاً طرحی بی معنی باشند که به نظر او جالب بودند.

در ادامه نگاهی به خالکوبی های برد پیت خواهیم انداخت.

خالکوبی های برد پیت

بیرون ساعد راست

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در اینجا یک خالکوبی به شکل یک صلیب باریک به همراه چند حرف دارد. معنای این خالکوبی کاملاً روشن و قابل حدس است. آن حرف ها در حقیقت حرف اول چند اسم هستند: A برای آنجلینا و ۶ تای دیگر برای فرزندانش: M برای مدکس، P برای پکس، Z برای زهارا، S برای شایلو، K برای ناکس و V برای ویوین. حرف ها به ترتیب تاریخ تولد بچه ها نوشته شده اند.

برخی منابع می گویند برد پیت در سال ۲۰۱۹ به دنبال جدایی از آنجلینا جولی، حرف A را تبدیل به یک ستاره کرد.

داخل ساعد چپ

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در این قسمت خالکوبی ای از اوتسی، مرد یخی دارد که پیکر مومیایی شده اش در سال ۱۹۹۱ در اروپا کشف شد. اوتسی یک مرد بود که حدود ۵ هزار سال قبل زندگی می کرده. او از کوهی بالا رفته و همانجا درگذشته بود.

اوتسی که کهن ترین مومیایی طبیعی اروپا است، بسیاری را شگفت زده کرد، چون سن او از اهرام مصر هم بیشتر است و به علاوه، او را دفن نکرده بودند، بلکه به طور تصادفی پیکرش به شکل طبیعی حفظ شده بود. از او در پژوهش های علمی زیادی استفاده شده است.

خالکوبی های دیگر داخل ساعد چپ

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در کنار خالکوبی اوتسی، یک خالکوبی دیگر هم به زبان فرانسوی با این مضمون دارد: «پوچی های زندگی». این عبارت شاید اشاره ای به بخشی از مقدمه ی کتابی درباره ی مقالات دنیل پرل، خبرنگار مشهور آمریکایی باشد که در سال ۲۰۰۲ توسط گروهی منتسب به القاعده در شهر کراچی پاکستان ربوده و در مقابل دوربین سرش بریده و بدنش قطعه قطعه شد.

در بخشی از نامه ی همسر پرل در مقدمه ی این کتاب خطاب به خوانندگان آمده: «از صمیم قلب امیدوارم روح و ارزش های دنیل از همه ی شما که از او الهام می گیرید، ساطع شود. امیدوارم شما هم مانند من بتوانید به همراه دنیل هنگام گذر از پوچی های زندگی بخندید.»

برد پیت یک خالکوبی دیگر هم در سمت چپ خالکوبی اوتسی دارد که در مصاحبه ای درباره ی آن صحبت کرده بود. این خالکوبی به طبیعت رشته کوه اوزارک، جایی که در آن بزرگ شده، مربوط می شود. او در اینباره گفته بود: «من احترام خاصی برای درخت ها قائل هستم. روی ساعدم عدد ۹۴/۹ متر را خالکوبی کرده ام که ارتفاع بزرگ ترین درخت سکویا است.»

در پایین آن ها، او کلمه ی Invictus به معنای شکست ناپذیر را خالکوبی کرده که احتمالاً اشاره ای است که شعری به همین نام از ارنست هنلی، شاعر انگلیسی. موضوع اصلی این شعر، شجاعت و غلبه بر سختی هایی است که در زندگی با آن ها رو به رو می شویم.

بازوی راست

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت روی بازوی راستش ۲ خالکوبی دارد. یکی از آن ها شعری از مولانا، شاعر نامدار ایرانی است: There exists a field, beyond all notions of right and wrong. I will meet you there . این جمله احتمالاً برگردان این رباعی از دیوان شمس مولانا است: از کفر و ز اسلام برون صحرائیست / ما را به میان آن فضا سودائیست / عارف چو بدان رسید سر را بنهد / نه کفر و نه اسلام و نه آنجا جائیست.

برخی می گویند برد پیت این خالکوبی را پیش از ازدواج با آنجلینا جولی زده بود، به همین دلیل احتمال می دهند مرتبط با او باشد. بعضی هم معتقدند این خالکوبی به علاقه ی این بازیگر به تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی مربوط است.

خالکوبی دوم که طرحی از یک مرد است و در کنار خالکوبی شعر مولانا قرار دارد، از قرار معلوم حوالی سال ۲۰۱۹ زده شده. نظریات مختلفی درباره ی معنای احتمالی آن مطرح شده، از جمله اینکه اشاره ای به نقش معروفش «بنجامین باتن» است. با این حال، معنای واقعی آن را تنها خود برد پیت می داند. اینطور که به نظر می آید این خالکوبی مردی را در حال نگاه به سایه ی خود نشان می دهد.

بازوی چپ

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت حوالی سال ۲۰۱۷ یک خالکوبی به شکل موتورسیکلت روی بازوی خود زد. او یکی از طرفداران پر و پاقرص موتورسیکلت است و خود بیشتر از ۲۰ مدل موتورسیکلت دارد، بنابراین این خالکوبی نمادی از علاقه ی او به موتورسیکلت است.

پاها

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در مراسم نمایش افتتاحیه ی فیلم «قطار سریع السیر» (Bullet Train) دامن به تن کرده بود، به همین دلیل تعداد بیشتری از خالکوبی هایش دیده شد.

یکی از آن ها که روی پای راست برد پیت قرار دارد طرحی از یک کرگدن به نظر می رسد و روی پای چپ او هم یک جمجمه ی انسان دیده می شود. در پشت پای راست او به احتمال زیاد خالکوبی ای از یک اختاپوس قرار دارد. طرح باقی خالکوبی ها قابل تشخیص نیست.

پشت

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در اولین مصاحبه ی خود بعد از جدایی اش از آنجلینا جولی، تعداد زیادی از خالکوبی های خود را به نمایش گذاشت که تا پیش از آن دیده نشده بود. بعضی از آن ها بر روی پشت برد پیت که به نظر می رسد خالکوبی های زیادی دارد، هستند. او از قرار معلوم در نزدیکی سمت چپ پشت خود یک خالکوبی به شکل گردباد دارد.

او یکی از ترانه های باب دیلن را هم در بالای آن خالکوبی کرده: «ما زندگی می کنیم، ما می میریم، چرایش را نمی دانیم، اما من با تو خواهم بود.» برخی معتقدند این خالکوبی با دستخط آنجلینا جولی زده شده.

در سمت راست پشت او، طرحی با چند خط دیده می شود که در حقیقت کار همسر سابق او، آنجلینا جولی در سال ۲۰۱۰ است. جولی در مصاحبه ای گفته بود یک شب که حوصله اش سر رفته بود، چند خط روی پشت برد پیت کشید.

او همچنین گفته بود این خطوط بی معنی در کنار هم زیبا شدند و آن بخش از بدن همسرش که دوست داشت را زیباتر کردند. جولی گفته بود این خطوط قرار بود یک طرح اولیه باشد، اما برد پیت آن را دوست داشت و به یک خالکوبی تبدیلش کرد.

شکم

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت روی شکمش هم یک خالکوبی مربوط به همسر سابقش دارد. حروف ANG را در این خالکوبی می شود دید و در تصاویر دیگر، تاریخ تولد آنجلینا جولی هم در کنار آن دیده می شود.

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

برد پیت در پنهان کردن خالکوبی های خود بسیار خبره است، به همین دلیل ممکن است سرسخت ترین هوادارانش هم تمامی آن ها را ندیده باشند. از قرار معلوم او چند خالکوبی هماهنگ با آنجلینا جولی دارد. مثلاً پشت جولی هم مانند پیت مملوء از خالکوبی است.

آن ها تعدادی از خالکوبی هایشان را در تایلند انجام دادند. به ادعای تتوکار این زوج سابق، او در پایین شکم برد پیت، در نزدیکی خالکوبی گردبادش، یکی از نمادهای مذهب بودا را خالکوبی کرده بود. این خالکوبی ها قرار بود آن ها را به عنوان زن و شوهر به یکدیگر پیوند دهد، اما آن ها در سال ۲۰۱۶ از یکدیگر جدا شدند.

برد پیت خود هم در سال ۲۰۰۸ کمی درباره ی خالکوبی های هماهنگش با همسر سابق خود صحبت کرده بود. او در مصاحبه ای با اپرا وینفری، به سؤال یکی از طرفدارانش درباره ی خالکوبی های خود پاسخ داد. برد پیت زدن خالکوبی را یکی از کارهای خوبی دانسته بود که می شود به همراه شریک زندگی خود انجام داد چون به یک چیز شخصی و ویژه تبدیل می شود. او از پاسخ به سؤالات بیشتر در اینباره خودداری کرده و گفته بود ترجیح می دهد این موضوع را شخصی نگه دارد.

خالکوبی‌های بازیگر معروف +معنای آن

بسیاری از خالکوبی های او در فیلم ها پوشانده می شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، تعدادی از خالکوبی های شناخته شده ی او، مثل شعر روی بازوی راستش، در اینجا دیده نمی شود. پوشاندن خالکوبی بازیگران در فیلم ها امر رایجی است و با زدن یک کانسیلر نارنجی رنگ برای محو کردن خالکوبی انجام می شود و بعد از آن، گریم بیشتری بر روی آن صورت می گیرد تا شبیه به رنگ پوست بازیگر شود.

تعداد دقیق خالکوبی های برد پیت مشخص نیست و احتمال می رود فهرست بالا کامل نباشد. علاوه بر این، به نظر می رسد خالکوبی های او مدام در حال افزایش است. به گفته ی طرفداران سرسخت برد پیت، اولین خالکوبی او در سال ۲۰۰۶ دیده شد و آخرین آن در سال ۲۰۲۲، زمانی که دامن به تن کرده بود.

بیشتر بخوانید: بیماری عجیب برد پیت، هیچ‌کس باور نمی‌کند

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.