۲۲۹۴۸۶
۳۹۰۵
۳۹۰۵

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

پروتز سینه مدل گرد یا راند، یکی از پرطرفدارترین انواع پروتز در میان خانم‌هاست. پروتز سینه، به‌طور کلی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود که انواع مختلفی دارد. در این مطلب، به پروتز سینه مدل گرد می‌پردازیم.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

پروتز سینه یکی از انواع جراحی زیبایی محسوب می‌شود که بسته به نوع و جنس آن، انواع مختلفی دارد . یکی از محبوب‌ترین انواع پروتز سینه، پروتز سینه مدل گرد یا راند است. اگر شما هم قصد انجام این نوع پروتز را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، هرآنچه را که باید درباره این نوع پروتز بدانید، به شما خواهیم گفت.

در این مطلب می‌خوانید:

 • پروتز سینه مدل گرد چیست؟
 • چه افرادی بهترین کاندید برای پروتز سینه مدل گرد هستند؟
 • پروتز سینه مدل راند چگونه انجام می‌شود؟
 • آیا پروتز سینه گرد، ظاهری طبیعی دارد؟
 • پروتز سینه چقدر دوام دارد؟
 • مراقبت‌های بعد از پروتز سینه گرد
 • آیا بعد از عمل پروتز سینه جای زخمی باقی خواهد ماند؟
 • خطرات پروتز سینه مدل گرد
 • هزینه پروتز سینه مدل گرد چقدر است؟

بیشتر بخوانید: عمل جراحی بالا کشیدن سینه، برای چه کسانی مناسب است؟

پروتز سینه مدل گرد چیست؟

عمل پروتز یا کاشت سینه، نوعی عمل زیبایی است که برای بزرگ و خوش فرم کردن سینه انجام می‌شود. این عمل، با قرار دادن موادی داخل سینه‌ها به هنگام جراحی، به آن‌ها حجم می‌دهد. این مواد، پوسته‌های سیلیکونی هستند که با ژل سیلیکون یا سالین (آب نمک استریل) پر شده‌اند.
پروتز سینه مدل گرد، درواقع به فرم نهایی آن مربوط می‌شود. افرادی که می‎‌خواهند سینه‌هایی گرد داشته باشند، می‌توانند از این نوع پروتز سینه استفاده کنند.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

چه افرادی بهترین کاندید برای پروتز سینه مدل گرد هستند؟

انجام پروتز سینه یک انتخاب شخصی است. به طور کلی، افراد مبتلا به سرطان سینه که سینه آن‌ها تخلیه شده است، با تایید پزشک خود و افرادی که سینه‌های کوچکی دارند، بنابر تصمیم شخصی خودشان، می‌توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند. اما بسیار مهم است که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه داشته باشند.

بیشتر بخوانید: قیمت لیفت سینه چقدر است؟

برای پروتز سینه مدل گرد، در خانم‌هایی که لاغر هستند و بافت سینه کمی دارند، ممکن است کاشت سینه سیلیکونی نتیجه بهتری نسبت به سالین داشته باشد. پروتز سینه سیلیکونی می‌تواند برای خانم‌هایی که سینه‌هایشان پایین است اما آویزان نیستند، بهتر باشد. یک خانم باید حداقل 22 سال سن داشته باشد تا واجد شرایط پروتز سینه سیلیکونی باشد.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

پروتز سینه مدل راند چگونه انجام می‌شود؟

در این عمل، بیمار تحت بی حسی موضعی با آرامبخشی داخل وریدی یا بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. نوع آن معمولا به انتخاب بیمار بستگی دارد.
هنگامی که برش در محل زده شد (در اطراف هاله، در چین سینه، یا در زیر بغل) سپس یک جیپ برای وارد کردن پروتز ایجاد می‌شود. این جیپ می‌تواند در بالای عضله سینه یا زیر ماهیچه ایجاد شود. سپس پروتزهای سیلیکونی در جیب‌های ایجاد شده قرار می‌گیرند. پس از قرار دادن آن‌ها، جراح، تقارن و تعادل سینه‌ها را بررسی می‌کند. درنهایت، برش‌های ایجاد شده بسته می‌شوند و جراحی به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید: پروتز سینه، همه چیزهایی که باید بدانید

آیا پروتز سینه گرد، ظاهری طبیعی دارد؟

اثبات شده است که پروتزهای سیلیکونی طبیعی‌تر از پروتزهای سالین به نظر می‌رسند.

از آن‌جایی که پروتزهای سیلیکونی پخش یکنواخت ژل دارند و از آن‌جایی که ژل ضخیم‌تر از محلول نمکی است، اثبات شده است که پروتزهای سیلیکونی طبیعی‌تر از پروتزهای سالین به نظر می‌رسند. برای اکثر افراد، پروتزهای سیلیکونی که توسط یک جراح پلاستیک باتجربه گذاشته می‌شود، از سینه‌های طبیعی قابل تشخیص نیستند.
چند عامل وجود دارند که بر ظاهر سینه‌های پروتز شده سیلیکونی تأثیر می‌گذارند:

اندازه پروتز

با مشورت با پزشک خود، بهترین اندازه و برجستگی متناسب با اندام خود را پیدا کنید. سیستم تصویربرداری سه بعدی به شما این امکان را می‌دهد که ببینید اندازه‌ها و مدل‌های مختلف روی بدن شما چگونه به نظر می‌رسند.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

فاصله پروتز

فاصله بیش از حد پروتزها از هم یا نزدیک به هم، نتایج غیرطبیعی ایجاد می‌کند. باید از پزشک خود بخواهید که اندازه معقول و طبیعی برای پروتزهای شما در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانید: درباره پروتز سینه، آنچه باید بدانید

پروتز سینه چقدر دوام دارد؟

پروتزهای سینه معمولا طی مدت مشخصی گارانتی می‌شوند و مدت آن را باید از پزشک خود بپرسید. اگر پروتزها در این بازه زمانی پاره شوند، مرکز زیبایی، هزینه برداشتن و تعویض اپروتزها را به عهده می‌گیرد.
اما جالب است بدانید که عمدتا بعد از مدت زمان گارانتی، نیاز به ترمیم پروتز نیست و با کیفیت پروتزهای امروزی، تا ۱۰ سال بیشتر و حتی بیش از ۲۰ سال دوام خواهند داشت.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

مراقبت‌های بعد از پروتز سینه گرد

پس از انجام جراحی، درد وجود خواهد داشت اما قابل کنترل است و بیشتر بیماران می‌توانند روز بعد از جای خود بلند شوند. بیماران به مدت دو هفته پس از جراحی باید از یک سوتین مخصوص استفاده کنند و پس از آن، باید از یک سوتین ورزشی یا سوتین راحت استفاده شود. تا سه ماه پس از جراحی باید از استفاده از سوتین‌های سیم دار خودداری کرد.
پس از جراحی مقدار زیادی تورم وجود خواهد داشت. که معمولا در عرض دو هفته از بین می‌رود، اما ممکن است مقداری تورم باقی‌مانده برای 8-6 هفته وجود داشته باشد. اکثر بیماران پس از یک هفته می‌توانند سر کار بازگردند.

بیشتر بخوانید: بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

آیا بعد از عمل پروتز سینه جای زخمی باقی خواهد ماند؟

با برش در امتداد چین سینه، جای زخم قابل مشاهده خواهد بود با گذشت زمان، این اسکارها کم‌رنگ‌تر می‌شوند، اما باقی خواهند ماند.

هر زمانی که برشی روی پوست ایجاد می‌شود، جای زخم ایجاد می‌شود. این فقط به دلیل کلاژنی است که بدن برای التیام زخم تولید می‌کند. اما معمولا این کار از طریق برش زیر پستانی در امتداد چین سینه یا از طریق برش در زیر بغل انجام می‌شود.
با برش در امتداد چین سینه، جای زخم قابل مشاهده خواهد بود با گذشت زمان، این اسکارها کم‌رنگ‌تر می‌شوند، اما باقی خواهند ماند.
مزیت برش در زیر بغل این است که هیچ جای زخمی روی سینه باقی نخواهد ماند . برش‌های عمودی کوچکی که در هر زیر بغل ایجاد می‌شود، در چین طبیعی ایجاد می‌شوند و حتی زمانی که فرد دست‌هایش را بالا ببرد، به سختی دیده می‌شود.

خطرات پروتز سینه مدل گرد

اکثر خانم‌هایی که پروتز سینه مدل گرد را انجام می‌دهند، از نتایج آن راضی هستند. با این حال، مانند تمام روش‌های جراحی، با خطراتی همراه است. به عنوان مثال، عفونت یک خطر است. اگرچه غیر معمول است، اما در صورت بروز عفونت ، ممکن است نیاز به برداشتن پروتز سینه باشد.
بافت زخمی که در داخل اطراف پروتز سینه ایجاد می‌شود ممکن است سفت شود که به عنوان انقباض کپسولی شناخته می‌شود.

پروتز سینه مدل گرد و هرآنچه که باید بدانید

بیشتر بخوانید: جراحی لابیاپلاستی، چه زمانی لازم است؟

هزینه پروتز سینه مدل گرد چقدر است؟

هزینه‌ها بسته به اینکه به شما به کدام مرکز زیبایی مراجعه می‌کنید و کدام پزشک، جراح شما خواهد بود و همچنین نوع مواد و سبک جراحی، متفاوت خواهد بود و قیمت ثابتی برای آن وجود ندارد.

پیشنهاد می‌کنیم سری به کلینیک پوست، مو و زیبایی نی نی بان بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.