۲۲۹۷۲۵
۱۸۶۹
۱۸۶۹
پ

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بسیاری از افراد، موفقیت خود را مدیون اعتماد به نفس‌شان می‌دانند و شما را هم نصیحت می‌کنند که حتماً اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. با این حال، هیچ کدام از آن‌ها واقعاً به شما نمی‌گویند که چطور می‌توانید این کار را انجام دهید. به راستی، چطور می‌توان اعتماد به نفس پیدا کرد؟ ما به شما می‌گوییم چطور! کافی است روی این مقاله کلیک کنید تا با تمام راه‌ های افزایش اعتماد به نفس آشنا شوید.

اعتماد به نفس بر پایه‌ی چیزهای مختلفی ایجاد می‌شود، اما در کل، بر انتخاب‌ها و دستاوردهایی استوار است که اشتیاق شما را تغذیه می‌کنند و باعث می‌شوند از آنچه هستید، احساس رضایت و افتخار کنید. بنابراین، کشف این چیزها یکی از باارزش‌ترین کارهای زندگی شما است. ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا با راه های افزایش اعتماد به نفس حول این موضوع آشنا شوید.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: چگونه کودکی با اعتماد به نفس داشته باشیم؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • راه های افزایش اعتماد به نفس
 • تمرین روزانه اعتماد به نفس
 • روش بالا بردن اعتماد به نفس در جمع

راه های افزایش اعتماد به نفس

موثرترین راه های افزایش اعتماد به نفس عبارتند از:

۱- به کارهایتان برسید!

وقتی به اهداف کوچک و بزرگ خود می‌رسید، نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می‌کنید.

یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کسب موفقیت است. بنابراین وقتی به اهداف کوچک و بزرگ خود می‌رسید، نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می‌کنید.
با اهداف روزانه‌ی خود شروع کنید. امروز چه کارهایی را باید انجام دهید؟ وقتی به اهداف روزانه‌ی خود دست پیدا کردید، به اهداف هفتگی و ماهانه‌ی خود بپردازید و در نهایت، بر اهداف سالانه‌ی خود تمرکز کنید.
به خاطر داشته باشید که تغییرات بزرگ یک شبه اتفاق نمی‌افتند و پیشرفت فرآیندی تدریجی است که زمان می‌برد. پس ناامید و دلسرد نشوید و همین امروز، از اهداف کوچک خود شروع کنید.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: چگونه اعتماد به نفس کودک را زیاد کنیم؟

۲- بر پیشرفت خود نظارت داشته باشید!

پیشرفت بدون نظارت ممکن نیست!

بهترین راه برای رسیدن به اهداف، تقسیم کردن آن‌ها به اجزای کوچکتر و نظارت بر میزان پیشرفت آن‌ها است. بگذارید حرف اصلی را بزنم و شما را خلاص کنم، پیشرفت بدون نظارت ممکن نیست!
برای نظم دادن به ذهن خود، تمام اهداف و پیشرفت‌هایتان را روی کاغذ بیاورید. آنگاه اگر جایی کم کاری داشتید، از خودتان بپرسید و ریشه‌اش را پیدا کنید. حتی می‌توانید نمودار بکشید و از این طریق، خود را در طول زمان به چالش بکشید.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: اعتماد به نفس کودکان را چگونه تقویت کنیم؟

۳- کار درست را انجام دهید!

اکثر افراد با اعتماد به نفس برای خودشان یک سری اصول دارند که واقعاً برای این اصول ارزش قائل‌اند و آن‌ها را در تمام تصمیم گیری‌هایشان رعایت می‌کنند. این یعنی حتی زمانی که اوضاع سخت است و به نفع‌تان نیست، پای اصول و ارزش‌های خود بایستید و سختی‌ها را تحمل کنید.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: اعتماد به نفس کودکان، ۱۵ راهکار تقویتی

۴- ورزش کردن را فراموش نکنید!

ورزش کردن یکی از مهم‌ترین راه های افزایش اعتماد به نفس محسوب می‌شود. ورزش هم برای سلامت بدن و هم برای حفظ حافظه، بهبود تمرکز و مدیریت استرس مفید است و از همه مهم‌تر، به جلوگیری از افسردگی نیز کمک می‌کند. در واقع، ورزش کردن می‌تواند روی تمام جنبه‌های زندگی شما تاثیر مثبت بگذارد و در نهایت، اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان

۵- از شکست خوردن نترسید!

ترس از شکست پاهایتان را غل و زنجیر می‌کند و به شما اجازه‌ی پیشرفت نمی‌دهد.

این را یاد بگیرید که شکست دشمن شما نیست، اما ترس از شکست چرا! ترس از شکست پاهایتان را غل و زنجیر می‌کند و به شما اجازه‌ی پیشرفت نمی‌دهد. بنابراین، هر وقت برای انجام دادن کاری می‌ترسید، به درون خود رجوع کنید و تمام شجاعت خود را به خرج دهید تا به چیزی که می‌خواهید برسید.
تک تک افراد موفق در زندگی خود این لحظات شک و تردید را داشته‌اند، اما به هر حال به تلاش و ریسک کردن ادامه داده‌اند تا در یک نقطه به صورت راکد باقی نمانند و در تکاپو و پیشرفت باشند.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: نداشتن اعتماد به نفس در کودکان، معرفی کتاب‌های مفید

تمرین روزانه اعتماد به نفس

یکی دیگر از راه های افزایش اعتماد به نفس، انجام تمرینات روزانه است که عبارتند از:

 • به زندگی دید مثبت داشته باشید. سعی کنید با چیزهایی که دارید خوشحال باشید تا بتوانید با انگیزه برای چیزهایی که می‌خواهید در آینده به دست بیاورید هم تلاش کنید.
  سعی کنید با چیزهایی که دارید خوشحال باشید تا بتوانید با انگیزه برای چیزهایی که می‌خواهید در آینده به دست بیاورید هم تلاش کنید.
 • برای سلامت جسمی و روحی خود اهمیت قائل شوید. خوب غذا خوردن، خوب لباس پوشیدن، انجام یوگا، تمام این‌ها کارهای کوچکی هستند که نشان می‌دهند شما خودتان را دوست دارید و می‌توانید یک اعتماد به نفس قوی را درون خود پایه ریزی کنید.
 • در لحظه زندگی کنید. ساعت‌ها نگرانی برای آینده، در روز هیچ کمکی به شما نمی‌کند. بلکه می‌تواند مانع حرکت کردن شما به سمت خواسته‌هایتان شود و در وضعیت روحی شما نیز اختلال ایجاد کند.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: تقویت اعتماد به نفس کودکان، راهنمایی‌های لازم

روش بالا بردن اعتماد به نفس در جمع

راه های افزایش اعتماد به نفس در جمع عبارتند از:

 • در روابط خود با دیگران، حد و مرز تعیین کنید و اجازه ندهید کسی حد و مرزهای شما را بشکند. حتی خودتان نیز باید به این حد و مرزها احترام بگذارید و در جهت خلاف آن‌ها عمل نکنید.
  در روابط خود با دیگران، حد و مرز تعیین کنید و اجازه ندهید کسی حد و مرزهای شما را بشکند.
 • به ظاهر خود توجه کنید. لازم نیست لباس‌های گران‌قیمت بپوشید یا آرایش آن‌چنانی داشته باشید! فقط کافی است ظاهری مرتب و تمیز داشته باشید تا بتوانید در میان جمعی از افراد، با اعتماد به نفس قدم بردارید.
 • تماس چشمی برقرار کنید. ممکن است در ابتدا این کار برایتان کمی سخت باشد. اما با تمرین و پشتکار یاد بگیرید که موقع صحبت کردن با دیگران، تماس چشمی برقرار کنید و بدانید که این کار، تا حد زیادی شما را با اعتماد به نفس نشان می‌دهد.

راه های افزایش اعتماد به نفس، امتحان کنید و نتیجه بگیرید!

بیشتر بخوانید: پرورش اعتماد به نفس در کودکان، کلید آن اینجاست

جمع‌بندی

اعتماد به نفس ابزار بسیار قدرتمندی است که می‌تواند در مراحل مختلف زندگی، به شما کمک‌های زیادی کند. راه های افزایش اعتماد به نفس نیز متنوع‌ هستند و در بسیاری از مواقع، جواب می‌دهند. فقط کافی است که خودتان هم بخواهید این راه‌ها را امتحان کنید و ببینید از چندتای آن‌ها نتیجه می‌گیرید.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

پ
منبع: forbes

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند