۱۷۹۷۲۲
۲ نظر
۱۶۳۲۸۸
۲ نظر
۱۶۳۲۸۸

روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

در اینترنت روش‌ خودارضایی در زنان بسیار توضیح داده می‌شود. بسیاری از زنان مجرد علاقمند به این عمل می‌شوند که عوارض بسیار شدیدی برای خانم دارند. در ادامه به تمام این نکات بد و منفی می‌پردازیم.

روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن
روش‌ های خودارضایی در زنان اخیرا خیلی رایج شده است. علت این‍که خانم‌ها چرا این عمل را انجام می‌دهند را باید بدانید که هم از آن پیش‌گیری کنید؛ هم بتوانید همسر خود را به رضایت برسانید. آیا این راه رضایت رسیدن، سالم است؟ عوارضی ندارد؟ راه‌های ترک آن چبست؟ در ادامه به این تمام این نکات اشاره کرده‌ایم. اگر زنان در روش ابتدایی این عمل باشند به راحتی می‌توانند آن را کنار بگذارند یا مثل روش‌های پیشرفته باید حتما از یک متخصص آگاه در این زمینه کمک بگیرند؟ در ادامه بخوانید.

انواع روش های خود ارضایی در زنان

زنان برای خودارضایی ممکن است به دو روش عمل کنند:

 1. خودارضائی زنان نوع Fonic یا ابتدایی
 2. خود ارضایی زنان نوع Metic یا پیشرفته

روش ابتدایی خود ارضایی زنان

یکی از روش های خود ارضایی که دختران جوان بیشتر به آن گرایش دارند؛ روش ابدایی یا فونیک است. این روش برای کسانی قابل انجام است که به همراه یک مرد به لذت جنسی نرسیده‌اند و باکره هستند.

روش انجام خود ارضایی ابتدایی زنان

اگر خانمی بخواهد به این شیوه خود ارضایی کند؛ از طربق تحریک خارجی پایانه‌های عصبی موجود در عصو جنسی خود، به رضایت جنسی می‌رسد. سپس مایع جنسی از کیسه‌های حاوی ترشحات غدد او خارج می‌شود.
روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

روش پیشرفته خود ارضایی زنان

در این روش خود ارضایی زنان سعی می‌کنند پایانه‌های عصبی داخلی بخش زنانه بدن را تحریک کنند و به رضایت جنسی برسند.

خطرات روش های خود ارضایی در زنان

بسیاری از زنان و دختران تصور می‌کنند که روش‌های خود ارضایی برای آنها خطرناک نیست و کلی هم فایده دارد. از طرقی برخی نوع ابتدایی خود ارضایی زنان را بسیار بی خطر می‌دانند. این تصور صحیح نیست و می‌تواند بسیاری از اشخاص را به عوارض خود ارضایی سوق دهد. در نتیجه پیشنهاد می‌شود روش‌های خود ارضایی برای زنان انجام نشود.

عوارض کدام روش خود ارضایی بیشتر است؟

به گفته پزشکان نوع ابتدایی خود ارضایی بسیار خطرناک‌تر از نوع پیش‌رفته آن است.

فهرست عوارض خود ارضایی زنان

خودارضایی یا استمنا شرایط جنسی بدی را برای زندگی زناشویی خانم ایجاد می‌کند:

 1. نرسیدن به رضایت جنسی واژینال
 2. آسیب به پرده بکارت
 3. احساس گناه
 4. اعتیاد به خود ارضایی

روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

نبردن لذت جنسی واژینال بعد از خود ارضایی ابتدایی

از مهم‌ترین عوارض خود ارضایی زنان، می‌توان به ایجاد نارضایتی و ناتوانی جنسی در ارتباط با همسر اشاره کرد. در چنین شرایطی زن نمی‌تواند رضایت جنسی از طریق واژینال را تحمل کند و به اوج آن نخواهد رسید. در نتیجه از آمیزش با همسر خود اجتناب خواهد کرد.

آسیب رساندند به پرده بکارت

عوارض خود ارضایی پیشرفته در زنان می‌تواند به پرده بکارت آسیب بزند. اگر خانمی برای رسیدن به لذت واژینال بخواهد با وسیله‌ای داخل واژن را تحریک کند؛ احتمال این‌که به پرده واژن خود در باکرگی آسیب بزند؛ وجود دارد. از طرفی نمی‌تواند به معنای واقعی از سکس واژینال لذت ببرد.

احساس گناه

خود ارضایی و استمنا در زنان برای دین اسلام عملی مکروه و حرام است. در نتیجه زنان بعد از هر بار خود ارضایی به هر روشی، احساس گناه می‌کنند و با خود قرار می‌گذارند که آن را انجام ندهند اما باز هم به دلیل اعتیاد به این عمل آن را انجام می‌دهند و در یک چرخه باطل احساس بد نسبت به خود قرار می‌گیرند.

اعتیاد به خود ارضایی

اگر کسی زیاد خود ارضایی را انجام دهد؛ ممکن است به دلیل احساس خوب با این عمل، اعتیاد پیدا کند. در نتیجه باید برای رفع و ترک این اعتیاد تلاش کند یا کمک تخصصی بگیرد. در نظر داشته باشید که خود ارضایی اگر به اعتیاد تبدیل شود وقت زیادی از فرد را می‌گیرد مثلا ممکن است چند بار در روز یا هفته اتفاق بیافتد.

روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

راه‌های پیشگیری از خود ارضایی زنان

حال این سوال پیش می‌آبد برای این‌که به عوارض ناشی از روش های خود ارضایی زنان دچار نشویم؛ چه راه‌هایی وجود دارد؟ اگر فردی بخواهد تحریک جنسی خود را کم کند که لازم نباشد خود ارضایی کند؛ بهتر است؛ برای این هدف، بداند که یک زن چطور تحریک می‌شود:

خانم‌ها بر عکس آقایان به صورت آقایان نیازی ندارند که تحریک فیزیکی حادی داشته باشند که بخواهند این روش را انجام دهند؛ در مقابل زنان از نوازش پوست و تحریک عاطفی برانگیخته می‌شوند. در نتیجه زنان برای پیشگیری از خود ارضایی باید مراقب باشند افراد دیگر آنها را به این دو روش تحریک نکنند.

درمان خود ارضایی

برای ترک و درمان خود ارضایی باید حتما از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید. همچنین تمام عواملی که سبب این مشکل شده اند را بشناسید و در صورت نیاز برای آنها دارو مصرف کنید.

سبک زندگی و رژیم ترک خود ارضایی در زنان

برای دوری از خود ارضایی می‌توانید این سبک زندگی و رژیم غذایی را در زندگی روزمره خود وارد کنید:

 • خوردن غذاهای با طبع سرد

  • عدس، گوشت گوساله و بز و مرغ، خیار، خرفه و کدو
 • میوه‌های ترش

  • گیلاس، زرشک و تمشک
 • سنجد

 • عناب

 • لیمو

 • ورزش
 • خواب کافی
 • شادی
 • دوش آب سرد

درباره روش‌های خود ارضایی زنان بیشتر بدانیم

بسیاری از مردان تصور می‌کنند که فقط آقایان هستندک هم می‌توانند استمنا داشته باشند؛ در حالی‌که زنان هم برای تحریک جنسی خود و رضایت حنسی توسط خودشان، می‌توانند اقدام کنند.

چرا زنان خود ارضایی می‌کنند؟

 • ناهماهنگی رضایت جنسی در زن و مرد
 • رسیدن به آرامش برای مشکلات قاعدگی
 • کاهش استرس
گاهی زنان شوهر دار خود ارضایی می‌کنند؛ چراکه مردان خیلی زود به اوج لذت جنسی می‌‌رسند اما زنان ممکن است حداقل ۱۵ ذقیقه بعد به این رضایت برسند. در چنین شرایطی ممکن است همسر از خانم بخواهد خود ارضایی کند. از طرفی برخی خانم‌ها اینطور یاد گرفته‌اند که خود ارضایی مشکلات قاعدگی و استرس‌های زندگی روزمره آنها را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه به این علل به خود ارضایی روی می‌آورند.

نحوه انجام خود ارضایی در زنان

زنان برای خود ارضایی باید اندام جنسی خود را با لمس کردن تحریک کنند. این روش اگرچه به صورت فیزیکی بدن فرد را در شرایط لذت جسمی قرار می‌دهد اما لذت روحی ارتباط با یک آقا را به او نمی‌دهد.

آیا خود ارضایی سبب فراموشی می‌شود؟

گروهی از افراد برای منع زنان از خود ارضایی به آنها می‌گویند که خود ارضایی آنها را دچار فراموشی، آلزایمر یا زوال عقل می‌کند. این نظر صحیح نیست.
روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

بعد از خود ارضایی باید غسل جنابت کرد؟

بله از آنجا که مایع جنسی از بدن خارج شده است؛ زنان باید مطابق فرمایش‌های مذهبی غسل کنند.

آیا خود ارضایی زنان سبب زود انزالی می‌شود؟

نه در همه کس اما ممکن است سبب شود زنان از تحریکات جنسی همسر خود لذت نبرند.

خود ارضایی سبب سفیدی مو می‌شود؟

خیر این موضوع واقعیت ندارد چراکه سفیدی مو به استرس و ژنتیک مرتبط است.

اگر زنان خود ارضایی کنند دچار پوکی استخوان می‌شوند؟

خیر. گاهی زنان به شدت افسرده می‌شوند و تحرک ندارند این سبک زندگی می‌تواند سبب پوکی استخوان در آنها شود.

خود ارضایی زنان قابل تشخیص است؟

خیر نمی‌توان از ظاهر زنان به این موضوع پی برد اما اگر همسری متوجه شود که خانم میلی به ارتباط با او ندارد؛ می‌تواند این احتمال را بدهد که او خود ارضایی می‌کند.

خود ارضایی در ایام روزه داری مجاز است؟

خیر این نوع از استمنا در ایام ماه مبارک رمضان یا حین روزه‌داری، سبب باطل شدن روزه می‌شود و برای آن باید کفاره داد.
آیا روش خود ارضایی سالم مفید است؟
برای زنان گاهی اعلام می‌شود که با روش خود ارضایی سالم به رضایت جنسی برسند. این روش که در اصل همان خود ارضایی کلوروتیس یا ابتدایی است؛ چندان فایده‌ای ندارد و تنها فرق آن با روش دیگر آسیب نرسیدن به پرده بکارت در دختران مجرد است. در اصل روش خود ارضایی سالم، صحتی ندارد.

جمع‌بندی

برای خانم‌هایی که همسر ندارند یا زنانی که همسر خود مشکل دارند روش های خود ارضایی زنان می‌تواند آنها را به اوج لذت برساند. این روش شاید از بسیاری ارتباط‌های نادرست و نامشروع جلوگیری کند اما در نظر داشته باشید که عوارض جدی دارد. بسیاری از خطراتی که برای خود ارضایی گفته می‌شود صحتی ندارند و بیشتر برای ترساندن زنان از خود ارضایی بیان می‌شوند . با این حال خود ارضایی سبب کاهش میل و رضایت جنسی در ارتباط با همسر خواهد شد. برای ترک خود ارضایی روش‌های ساده‌ای را گفتیم اما اگر برای ترک خود ارضایی نیاز دارید که حتما از مشاور و متخصص کمک بگیرید؛ می‌توانید برای این منظور از پزشکان نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • حمیده
   درباره روش های خودارضایی در زنان، عوارض و راه های ترک آن

   سلام اینکه میگن خودارضایی پدیده خیلی شایعی هست درسته؟من توی خودارضایی فیلیا خونده بودم خودارضایی توی همه آقایون و 75درصد خانم ها وجود داره

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام
    و ممنون از توجهتون

    برای
    طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.