۲۳۰۳۲۳
۶۷۵۲
۶۷۵۲
پ

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

پیکر تراشی بدن بدون جراحی یکی از روش‌های بی‌خطر است که برای برداشتن یا کاهش چربی‌های سرسخت استفاده می‌شود. این فرآیند به عنوان کاهش چربی غیر جراحی نیز شناخته می‌شود. تکنیک‌های مختلف پیکرتراشی غیرجراحی برای کمک به شکل‌دهی و فرم دادن به بدن در دسترس هستند. یادگیری در مورد هر درمان می‌تواند به شما در درک تفاوت‌ها و تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام درمان باعث می‌شود تا به بهترین نتایج برسید کمک می‌کند.

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

پیکرتراشی بدن بدون جراحی چیست؟

پیکر تراشی بدن بدون جراحی قرار نیست به عنوان یک راه حل کاهش وزن عمل کند. این روش برای افرادی که به وزن دلخواه خود رسیده‌اند اما می‌خواهند از شر توده‌های های چربی سرسخت خلاص شوند، بهترین راه حل است.

پیکر تراشی بدن بدون جراحی قرار نیست به عنوان یک راه حل کاهش وزن عمل کند. این روش برای افرادی که به وزن دلخواه خود رسیده‌اند اما می‌خواهند از شر توده‌های های چربی سرسخت خلاص شوند، بهترین راه حل است.

پیکرتراشی بدن بدون جراحی سلول‌های چربی را با استفاده از تکنیک طبیعی‌تر از بدن خارج می‌کند. این درمان‌ها از انرژی خاصی برای از بین بردن سلول‌های چربی زیر سطح پوست استفاده می‌کنند. این فرآیند به عنوان لیپولیز شناخته می‌‌شود ("لیپو" = چربی + "لیز" = مرگ سلولی). این سلول‌های چربی از ذخیره چربی ناتوان هستند و دیگر هدف خود را برای بدن انجام نمی‌دهند. در ادامه پبیکرتراشی، سیستم لنفاوی سلول‌های چربی آسیب‌دیده را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را از بدن خارج می‌کند.

نحوۀ انجام پیکرتراشی بدن بدون جراحی

تکنیک‌های پیکرتراشی بدن بدون جراحی به یکی از دو روش کار می‌کنند. برخی از آن‌ها با انجماد سلول‌های چربی و در نهایت از بین بردن آن‌ها عمل می‌کنند. روش‌های دیگر از گرما برای کاهش چربی در نواحی مورد نظر استفاده می‌کنند

این تکنیک‌ها برای استفاده در تعدادی از اندام‌ها مناسب هستند. به‌طور مثال:

 • بالای بازوها
 • شکم
 • ران
 • چربی اضافی دور باسن و شکم

انواع مختلف پیکر تراشی بدن بدون جراحی

درمان‌های مختلف کاهش چربی غیرجراحی از انرژی‌های متفاوتی برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کنند. این انرژی‌ها شامل انرژی سرد، انرژی حرارتی، اولتراسوند یا فرکانس رادیویی است. این رویکردهای مختلف برای القای لیپولیز (مرگ سلول‌های چربی) درمان های مختلف را از یکدیگر متمایز می‌کند و هر کدام را با مزایا و معایب متمایز می‌کند.

کرایولیپولیز یا CoolSculpting

کرایولیپولیز یک روش مورد تایید FDA است و برای باسن، شکم، داخل و خارج ران، زیر بغل، چانه و زیر باسن، کناره‌های بازو و غبغب بی‌خطر است.

کرایولیپولیز یک روش کم تهاجمی برای کاهش چربی است که با سرمای شدید انجام می‌شود تا سلول‌های چربی را تجزیه و توده‌های چربی را کاهش دهد. جراح یک دستگاه پانل شده یا فنجانی را در بالای پوست شما در اطراف ناحیه تحت درمان قرار می‌دهد. سپس این دستگاه به اندازه کافی دما را کاهش می‌دهد تا سلول‌های چربی منجمد شده و آن‌ها را از بین ببرد.سلول‌های عضلانی، پوست و بافت عصبی بدون آسیب باقی می‌مانند زیرا در دمای پایین‌تر از سلول‌های چربی منجمد می‌شوند.

کرایولیپولیز یک روش مورد تایید FDA است و برای باسن، شکم، داخل و خارج ران، زیر بغل، چانه و زیر باسن، کناره‌های بازو و غبغب بی‌خطر است. برای بیمارانی که می‌خواهند برآمدگی‌های چربی را بدون تغییر شکل بدن خود کاهش دهند ایده آل است. به‌طور بالقوه می‌تواند چربی را تا ۲۵٪ در هر درمان کاهش دهد. این روش ۳۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد تا اجرا شود و ناراحتی کمی ایجاد می‌کند، فرد احساس سردی شدید می‌کند. نتایج قابل توجهی را در عرض ۱ ماه و حداکثر نتایج را پس از ۲ تا ۳ ماه ارائه می‌دهد و تا زمانی که وزن قابل توجهی اضافه نکنید، نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد.

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

لیزر درمانی یا SculpSure

نمونه‌ای از روش‌های درمانی است که برای پیکرسازی بدن استفاده می‌شود. از طریق اعمال گرمای کنترل شده برای از بین بردن چربی زیر جلدی عمل نتایج خوبی را به‌نمایش می‌گذارد. در طول درمان با لیزر، بافت چربی مورد نظر تا زمانی که سلول‌های چربی شروع به تجزیه شدن کنند، گرم می‌شود. در عین حال، یک مکانیسم خنک کننده باعث می‌شود، پوست شما آسیبی نبیند.

لیزر درمانی بر اساس FDA برای کاهش چربی شکم و پهلو تایید شده است و ممکن است توسط پزشک برای سایر قسمت‌های بدن نیز توصیه شود. این روش بدون درد است و امکان دارد در طول درمان احساس گرما ایجاد کند، می‌توان در حدود 25 دقیقه برای هر منطقه درمان انجام شود. این روش نتایج قابل توجهی را در حدود 6 هفته و حداکثر نتایج را در 12 هفته ایجاد می‌کند تا زمانی که وزن قابل توجهی اضافه نکنید نتایج ماندگاری را ارائه می‌دهد.

انرژی فرکانس رادیویی (truSculpt،Vanquish )

دستگاه‌های فرکانس رادیویی انرژی را برای ایجاد گرما و از بین بردن سلول‌های چربی ارائه می‌کنند. آن‌ها آب را در سلول‌ها هدف قرار می‌دهند، بنابراین مهم است که بدن خود را از قبل به خوبی هیدراته کنید زیرا در صورت کم آبی، درمان به آن اندازه کافی موثر نیست. ممکن است در طول این روش احساس گرما کنید. این درمان هیچ وقفه‌ای ندارد.

انرژی اولتراسوند (UltraShape)

این نوع درمان از انرژی اولتراسوند برای تجزیه چربی استفاده می‌کند. این نوع زمان‌بر است و هر جلسه درمانی تقریباً یک ساعت طول می‌کشد. به جای اینکه شما را به دستگاه متصل کند، یک تکنسین دستگاه را به صورت دستی جابجا می‌کند. از یک ارتعاش مکانیکی برای تجزیه و از بین بردن چربی استفاده می‌کند. این روی شکم کار می‌کند و برای سایر نواحی مناسب نیست و هیچ ناراحتی ندارد.

لیپولیز تزریقی (Kybella)

این روش در سال 2015 توسط FDA به عنوان یک روش غیرجراحی برای درمان پری ناحیه زیرچانه، که به عنوان چانه دوتایی نیز شناخته می‌شود، تایید شد. Kybella از شکل مصنوعی اسید دئوکسی کولیک استفاده می‌کند، ماده‌ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و به جذب چربی کمک می‌کند. اسید دئوکسی کولیک پتانسیل از بین بردن سلول‌های چربی را دارد. بدن طی هفته‌های پس از درمان به تدریج سلول‌های مرده را متابولیزه می‌کن.

مناطق هدف: ناحیه چانه (مخصوصا زیر چانه)

طول درمان: به طور معمول، درمان حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. به غیر از مقداری تورم و کبودی، زمان بهبودی در اکثر موارد مدت کوتاهی است. شما می‌توانید تقریباً بلافاصله فعالیت‌های روزانه را از سر بگیرید.

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

درمان با نور قرمز یا UltraSlim

درمان با نور قرمز یکی از جدیدترین فناوری‌هایی است که توسط FDA برای کاهش چربی غیر جراحی تایید شده است. این روش به یک لامپ تخصصی نیاز دارد تا اشعۀ نوری با طول موج‌های خاص را از طریق پوست به چربی‌ها بفرستید. با تحریک نور، روزنه‌های کوچکی در سلول‌های چربی مورد نظر ایجاد می‌کنند که از طریق آن برخی از محتویات خود را آزاد می‌کنند. سلول‌های چربی متعاقباً از نظر اندازه کوچک می‌شوند تا چربی مورد نظر کاهش یابد.

UltraSlim یکی از درمان‌هایی است که از نور قرمز درمانی استفاده می‌کند و باعث می‌شود چربی اضافی از بدن دفع شود. مزایای این روش عبارتند از:

طبق توصیه متخصصین این روش برای باسن، شکم، ران‌ها و سایر نواحی مناسب است. طول درمان حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. تنها در سه یا چند درمان نتیجه می‌دهد. این یک روش درمانی کم خطر و بدون عوارض جانبی ثابت است، اگر باردار هستید یا عملکرد کبد شما دچار مشکل شده است، این روش توصیه نمی‌شود. تا زمانی که وزن خود را ثابت نگه‌دارید، نتایج ماندگاری دارد.

آیا پیکرتراشی بدن بدون جراحی ایمن است؟ آیا نتایج دائمی هستند؟

این موارد درمان‌های کم تهاجمی هستند که به طور کلی، بلافاصله پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های روزانه را از سر بگیرید و عوارض جانبی آن خفیف و کوتاه مدت است.

این موارد درمان‌های کم تهاجمی هستند که به طور کلی، بلافاصله پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های روزانه را از سر بگیرید و عوارض جانبی آن خفیف و کوتاه مدت است. از جمله عوارض این روش‌ها میتوان به قرمزی، تورم و درد اشاره کرد. برخی از روش‌ها نیز بدون محدود هستند و می‌توانید به صورت مداوم از آن‌ها استفاده کنید. با این حال، زمانی که با پزشک خود در مورد اینکه کدام درمان برای شما بهترین گزینه است صحبت ‌کنید تا با بررسی وضعیت جسمی روش مناسب را پیشنهاد کند. انواع دستگاه‌های پیکرتراشی بدن برای کسانی که شاخص توده بدنی طبیعی دارند (بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹) بهترین کارایی را دارند. آن‌ها سلول‌های چربی را برای همیشه از بین می‌برند.

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

پیکرتراشی بدن بدون جراحی چه نکات مفیدی دارد؟

مزایای پیکرتراشی بدن بدون جراحی یک روش بی خطر است که چندین مزیت دیگر نیز دارد، این مزایا عبارتند از:

 • نیازی به بیهوشی عمومی یا برش ندارد و هیچ جای زخمی بر جای نمی‌گذارد.
 • نیاز به زمان کم یا بدون توقف دارد.
 • عوارض جانبی کمی ایجاد می‌کند یا هیچ عوارض جانبی ندارد.
 • نتایج تدریجی به همراه دارد، بنابراین به بیماران اجازه می‌دهد تا در مورد درمان‌ها محتاطانه عمل کنند تا زمانی که بیمار وزن خود را حفظ کند، نتایج می‌تواند دوام داشته باشد.

پیکرتراشی بدن بدون جراحی چه محودیت‌هایی دارد؟

فقط چربی را کاهش می‌دهد (حداقل توانایی پیکرتراشی در مقایسه با لیپوساکشن). نمی‌توانیم دقیقاً میزان چربی از دست رفته را انتخاب کنیم، فقط درصدی را تخمین می‌زنیم. برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است چندین درمان مورد نیاز باشد. درمان‌ها به طور قابل توجهی وزن بیمار را تغییر نمی‌دهند و یک سبک زندگی سالم و حفظ وزن برای حفظ نتایج ضروری است.

پیکر تراشی بدن بدون جراحی در مقایسه با پیکر تراشی بدن با جراحی (لیپوساکشن)

دو نوع اصلی پیکر تراشی بدن، جراحی و غیر جراحی هستند. علی‌رغم این تقسیم‌بندی، تمام درمان‌های کاهش چربی با از بین بردن سلول‌های چربی، هیکل را باریک می‌کنند و پیکر تراشی می‌کنند. این درمان‌ها به‌ویژه برای مردان و زنانی که زندگی فعال و سالمی دارند، اما همچنان چربی‌هایی دارند که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت می‌کنند، مناسب هستند.

هر دو روش جراحی و غیرجراحی پیکر تراشی بدن نتایج طولانی مدتی را ارائه می‌دهند. هنگامی که سلول‌های چربی از بدن حذف می‌شوند، نمی‌توانند جایگزین شوند و دوباره رشد کنند. این منجر به کاهش دائمی چربی در ناحیه درمان می‌شود. بنابراین، صرف نظر از درمانی که انتخاب می‌کنید، حفظ یک سبک زندگی سالم و وزن ثابت ضروری است. درمان‌های پیکر تراشی بدن با جراحی معمولاً مؤثرتر از جایگزین‌های غیرتهاجمی (پیکر تراشی بدن بدون جراحی) هستند.

پیکر تراشی بدن بدون جراحی در مقایسه با پیکر تراشی بدن با جراحی ( لیپوساکشن ) بستگی به این دارد که می‌خواهید روی کدام اندام تمرکز کنید. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، لیپوساکشن را برای کسانی که می‌خواهند چربی اضافی ناحیه بزرگتری از بدن را از بین ببرند، توصیه می‌شود. درمان‌های غیرجراحی تغییر کمتری به شما می‌دهند. همچنین به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، خطرات مرتبط با لیپوساکشن جراحی شامل:

خطرات بیهوشی، عفونت، تجمع مایعات، آسیب به ساختارها و اندام‌های عمیق‌تر، لخته خون در داخل رگ‌ها، عوارض قلبی و ریوی و ... است.

پیکرتراشی بدن بدون جراحی خطرات کمتری دارد زیرا شامل جراحی یا بیهوشی نمی‌شود، این روش ۲۵ دقیقه تا یک ساعت در مطب پزشک طول درمان می‌کشد. روش‌های کاهش چربی غیر جراحی در مقایسه با لیپوساکشن جراحی هزینه کمتری دارند. همچنین به گفته متخصصین: «تکنیک‌های غیرجراحی همان نتایجی را که شما از یک روش جراحی ارائه می‌کنید، ارائه نمی‌دهند. لیپوساکشن در مقایسه با این روش‌های غیرتهاجمی (پیکرتراشی بدن بدون جراحی) ، حدود ۱۰ برابر مقدار چربی بیشتری را از بین می‌برد.»

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

دکتر عطاالله حیدری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

dr.heidari.ata

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

drataheidari.com

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

ata۵splastic

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

۸۶۰۸۱۷۶۹

۲۶۸۵۸۲۳۶

۲۶۸۵۸۱۹۶

۰۹۲۰۳۴۷۵۴۵۴

۰۹۲۰۳۳۰۹۳۰۷

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

آدرس مطب ۱: خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بلوار بخشندگان، ساختمان مدیکوسنتر، طبقه سوم، واحد۳۰۴

آدرس مطب ۲: مطب زعفرانیه (باغ فردوس)

آیا کاهش چربی بدون جراحی گزینه خوبی برای شما است؟

برای شما با وزن ایده‌آل یا نزدیک به آن‌ که نیازی به تغییر شکل قابل توجهی در ناحیۀ خاصی ندارید، درمان‌های غیرجراحی می‌توانند گزینه‌ای عالی برای کاهش چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش بدون جراحی و با کمتیرن زمان استراحت باشند.

انتظارات بعد از پیکر تراشی بدن بدون جراحی

تمام درمان‌ها باعث از بین بردن چربی در نواحی سرسخت می‌شود. بسته به اینکه کدام روش درمانی را انتخاب می‌کنید و کدام ناحیه را درمان مدنظر دارید، می‌توانید به طور کلی دو تا چهار جلسه برای این تکنیک‌ها در نظر بگیرید. حدود ۱۲ تا ۱۶ هفته طول می‌کشد تا بدن چربی را دفع کند. در آن زمان است که شما اثر کامل هر درمان را خواهید دید. هر گونه درد ناشی از این درمان‌ها به طور کلی کمترین میزان است. پس از آن، ممکن است برای چند روز کمی قرمزی، تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه درمان را تجربه کنید.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی

پیکر تراشی یک عمل جراحی زیبایی است و بنابراین بیمه تمام و یا حتی قسمتی از هزینه‌ی آن را پرداخت نمی‌کند. این عمل برای قسمت‌های مختلفی از بدن انجام می‌شود از جمله: ران‌ها، باسن، پهلو‌ها، شکم و … می‌توانند تحت این عمل قرار بگیرند که در نتیجه هزینه عمل شامل این می‌شود که چه قسمت‌هایی تحت عمل قرار می‌گیرند و هر قسمت هزینه مربوط به خود را دارد و از طرفی باید دستمزد پزشک و اجاره اتاق عمل نیز پرداخت کنید؛ اما باید تخصص پزشک متخصص، میزان تجربه او و نوع خدمات قبل و بعد از جراحی را درنظر داشته باشید. معمولا با بررسی این موارد و همچنین، به‌روز بودن دستگاه‌هایی که توسط پزشک برای این‌کار استفاده می‌شود، می‌توانید هزینه پیکرتراشی را برآورد کنید. دقیق‌ترین برآورد قیمت و هزینه پیکرتراشی بدون جراحی، توسط پزشک موردنظر و در جلسه مشاوره انجام می‌شود.

جراحی پیکرتراشی در صورتی که در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متبحر و مجرب انجام نشود، می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.

بی خطرترین روش پیکرتراشی بدن؛ بدون دردسر خوش اندام شوید!

سوالات متداول

چه مدت زمانی لازم است تا روش‌های لاغری و پیکرتراشی غیر از جراحی نتایج خود را نشان دهند؟

حدود ۴ تا ۶ هفته زمان لازم است تا نتایج این روش مشخص شود.

آیا روش‌های پیکر تراشی جراحی و غیرجراحی جزو پوشش بیمه هستند؟

این روش‌ها با قیمت آزاد محاسبه می‌شوند و جزو پوشش بیمه نیستند.

آیا با استفاده از روش‌های غیر جراحی برای پیکر تراشی می توان وزن را کاهش داد؟

خیر، این روش‌ها بیشتر برای خارج کردن چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن کاربرد دارند.

سخن آخر

مهم است که به خاطر داشته باشید که کاهش چربی بدون جراحی باید با یک سبک زندگی سالم ، از جمله رژیم غذایی سالم و ورزش منظم همراه باشد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا نتایج را به حداکثر برسانید و حفظ کنید. همچنین مهم است از پزشک آموزش دیده و با مهارت صلاح و مشورت کنید اگرچه درمان‌های پیکرتراشی بدن بودن جراحی، بی‌خطر و موثر هستند؛ اما اگرپزشک شما ماهر کار با تجهیزات را به درستی نداند، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید.

پ
منبع: healthline

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.