291
کد: 203405
19 تير 1398 - 08:18
نامزدم بعد از رابطه قرص ال دی مصرف کرده است و حالت تهوع دارد.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: اولین بار بعد از نزدیکی قسمت واژن درد میگرفت و نمیشد دست زد بهش چند روزی درد گرفت و بعدش دیگه درست شد دفعه دوم دل و زیر دل درد کمی گرفت و بهش فکر میکرد حالت تهوع میگرفت درد دل و زیر دل خوب شد ولی وقتی به این چیزا فکر میکنه حالت تهوع میگیره علت این حالت تهوع چیست؟ بعد از 5 روز که از نزدیکی گذشت 2تا قرص اورژانسی را باهم خوردن الان اظطراب این را دارند که بارداری باشد نامزدم باکره هستند.

پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان: 
دوست عزیز این دارو در 24 ساعت اول ارتباط محافظت نشده بیشترین موفقیت در پیشگیری را دارد. پس از 24 ساعت قدرت پیشگیری کاهش پیدا می کند. به دنبال آن اختلال هورمونی، تهوع، ریزش مو، سردرد و خستگی مفرط ایجاد می کند. در 24 ساعت اول هم شانس پیشگیری 90 درصد است. این حالت نشان دهنده بهم خوردن سیستم هورمونی و ضعف و استرس نامزد شما در رابطه است. به تدریج بر طرف می شود. اگر بار بعدی نیز این علائم رخ داد با مراجعه به پزشک نیاز به بررسی هورمونی و آزمایش کم خونی است.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: